על שולחן הניתוחים: כל המספרים מאחורי הניצחון בטרנר

גדי קינדה במשחק מול הפועל באר שבע
17 דצמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
שיאי ההחזקה בכדור, המחלצים המצטיינים והמסירות שהביאו את ה-1:0 הקטן-גדול. הסטטיסטיקות הכי מעניינות מהמשחק מחכות לכם בפנים
כותב: מערכת האתר

גול יחיד בדקה ה-38׳, אין ספור מצבים במחצית השנייה, מלחמה אין-סופית על הכדור ובסוף – קבוצה אחת מאושרת שיצאה עם ניצחון היסטורי לאחר לא מעט שנים.

הרבה דברים משמחים קרו באצטדיון טוטו טרנר שבבאר שבע ואנחנו פה כדי לתת לכם זווית נוספת על הערב הנפלא – את המספרים שהרכיבו את הכל. אז נצלול פנימה?

על הדשא בטרנר לא היה ספק מי שלט במשחק, כאשר בית״ר החזיקה בכדור 55.5 אחוז מהזמן לעומת 44.5 אחוזים של באר שבע. אחוזי ההחזקה בכדור הגיעו לשיאם בין הדקות 60 ו-75 עם 64 אחוזים לעומת 36 אחוזים של הדרומיים.

עוד דבר שהיה ניתן לראות בבירור הוא שהמפגש בין השחקנים היה אגרסיבי במיוחד. אמש נרשם שיא עונתי של 39 עבירות של שתי הקבוצות יחדיו. באר שבע ביצעה 15 עבירות לעומת 24 של הצהובים שחורים. מספר העבירות הגבוה תורגם ל-6 צהובים שהונפו אל עבר השחקנים שלנו אל מול 2 צהובים של היריבה (ו-2 כרטיסים אדומים, אחד לכל קבוצה).

שלומי אזולאי אחרי שער הניצחון מול הפועל באר שבע
שלומי אזולאי חוגג את השער על האדומים

בואו נעבור להתקפה. שער הניצחון של שלומי אזולאי (שמחזיק במאזן של 5 שערים ו-2 בישולים בליגה עד כה) הגיע מצד ימין של ההתקפה, שגם היה הפעיל יותר לאורך המשחק. 38 התקפות אל עבר השער של האדומים הגיעו מצד ימין, בעוד שממרכז המגרש ומצד שמאל הגיעו 20 ו-25 התקפות, בהתאמה.

דיוק הוא פקטור חשוב, ואתמול היה ניתן לראות כמה הוא קריטי עבור התוצאה הסופית. בית״ר דייקה ב-75 אחוזים ממסירות המפתח שלה בהתקפה (6/8) בעוד האדומים דייקו רק ב-2 מתוך 4 ניסיונות. ניתן לציין לטובה את גדי קינדה שדייק ב-90 אחוז מכלל המסירות שלו אתמול (43 מתוך 48) ואת הבלם הפורטוגלי שלנו, דיוגו ורדאסקה שדייק ב-31 מ-32 המסירות שלו (97 אחוזים!).

אחד המצטיינים על המגרש היה ללא ספק המגן שי קונסטנטין, שגם מתמודד על שחקן השבוע של מנהלת הליגה. מה העניק לו את ההתמודדות הזאת? 11 חילוצי כדור שביצע בהצלחה, 2 מסירות מפתח ובישול גדול לשער המנצח. אתם יכולים להצביע לשי בתחרות שחקן השבוע ממש פה.

שי קונסטנטין במשחק מול הפועל באר שבע
שי קונסטנטין, אחד ממצטייני המשחק של הצהובים שחורים

אז מה המשימה הבאה שעומדת לפנינו? טורניר גביע המדינה. בית״ר "מילניום" ירושלים תתחיל את ההתמודדות כבר ביום ראשון מול הפועל ראשון לציון (22/12, 20:15, טדי) ואתם יכולים לקנות כרטיסים כבר עכשיו במחיר אחיד של 50 ש״ח. כל הפרטים מחכים לכם בכתבה.

אחרי הניצחון, החלטנו גם לפנק אתכם במבצע שווה בחנות הרשמית שלנו. כנסו כדי ליהנות גם אתם.