רוני לוי: "כשמנצחים הציפיות עולות"; ורדאסקה: "יודע להתמודד עם לחץ"

דיוגו ורדאסקה
8 נובמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה הגיע למסיבת העיתונאים והתייחס גם ליריבה: "נמצאת במקום שלה בצדק". הבלם: "האוהדים אמרו לי שזה משחק גדול"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "מילניום" ירושלים ערכה היום את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת המשחק מול מכבי חיפה במסגרת המחזור העשירי של ליגת הבורסה לניירות ערך. מי שהגיע להתראיין היום הוא המאמן רוני לוי, ובלם הקבוצה, דיוגו ורדאסקה, שהכיר את התקשורת הישראלית בפעם הראשונה שלו בישראל.

ביום ראשון תעלה בית"ר עם סרט על השרוול, לציון ליל הבדולח, עם הכיתוב לעולם לא עוד בארבע שפות, כביטוי לזיכרון התמידי שלנו כעם היהודי. המועדון ממשיך להנציח ולהיות פעיל בחברה הישראלית, כשהפסוק 'ואהבת לרעך כמוך' ממשיך ללוות אותנו במהלך הפעילות שלנו.

בפתיחת מסיבת עיתונאים אמר רוני לוי: "כל ניצחון הוא חשוב, בעיקר בדרך שהתחלנו בה ושהיינו למטה, והמצב רוח של השחקנים גם היה. אנחנו מתייחסים ברצינות לכל משחק, ברור שמתייחסים למשחקים יותר חשובים ומעניינים, ואם משחק כזה כל הכרטיסים נמכרו מראש, אלה דברים טבעיים. אנחנו רוצים לנצח כל משחק."

לגבי חוסר הרצון לצאת בהצהרות: "אמרתי אחרי המשחק הקודם שמדברים במעשים. אתה מייצר ציפיות כשאתה מנצח. הציפיות יעלו אם ננצח, אז למה לדבר? הדברים יהיו מובנים מאליו אם זה יקרה. גם כשלקחתי אליפות לא דיברתי. משחקים ומנצחים – אז הציפיות עולות מעצמן".

על כך שמכבי ת"א ומכבי חיפה נספרות יותר כמועמדות לאליפות: "כל אחד יכול לדבר איך שהוא רוצה. אם אחד אומר זה לא אומר שכולם אומרים. בסוף העובדות מדברות ומסתכלים על הטבלה ורואים איפה בית"ר תהיה, ואז זה לא חשוב אם מישהו אמר משהו או לא".

על אפשרות למשחק עם שלושה בלמים: "אנחנו רוצים לתרגל עוד אפשרות, אנחנו משחקים בסגנון די קבוע. כשנצטרך לעשות את זה אז נהיה מוכנים".

https://vimeo.com/371852898

מי יחליף את גדי: "קודם כל אני מאחל בהצלחה לגדי, חושב שראוי שהוא ישחק בנבחרת. יש לנו עדיין מחשבות על ההרכב, ויש לנו חומר למחשבה.

על עניין בניון והפן האישי נגד מכבי חיפה: "אני חושב שאנחנו מדברים על המשחק הזה כמו שדיברנו בהרבה רצינות וכבוד. אנחנו מתייחסים לזה באותה הצורה".

על המניפולציה נגד השופט פוקסמן: "צריך לשאול אותם אם זאת מניפולציה. אנחנו סומכים על איגוד השופטים ועל השופט, אם נתנו לו לשפוט משחק כזה, אז מניפולציה כזאת או אחרת לא צריכה להשפיע".

בתשובה לשאלה לגבי הכבוד אותו מקבלת מכבי חיפה מהפרשנים והתקשורת: "אני חושב שחיפה היא קבוצה טובה, התוצאות שלהם מדברות בעד עצמן. היא עשתה ניצחונות יפים, משחקת בבית, צברה הרבה נקודות ויחס שערים טוב. היא מקבלת פירגון בצדק".

עוד הוסיף רוני לוי: "אנחנו בשלבים די מוקדמים של השנה, ניצחון במשחק כזה קשה ייתן לנו המון אנרגיה וכוחות וביטחון לקראת העתיד, ועוד שלוש נקודות, ולעלות במעלי הטבלה. יש המון זמן לשפר ולהשתפר".

בלם הקבוצה, דיוגו ורדאסקה התייחס למשחק הראשון שלו בקבוצה עליו קיבל ביקורות: "המשחק הראשון היה רע עבורי, לא עשיתי הכנה כמו שצריך במועדון הקודם שלי. זה היה משחק רע, אבל לקח לי זמן והתרגלתי למזג האוויר, לכדורגל, לאווירה".

האוהדים והשחקנים הסבירו לך מה אמור להיות בסמי עופר: "אמרו לי שזה משחק גדול, ושחייבים לנצח. אנחנו עולים במטרה לנצח, ואני חושב שתהיה אוירה טובה".

אתה חושב שאתה בכושר הכי טוב שלך בבית"ר: "אני יכול להיות טוב יותר, אני אמשיך כדי לנסות ולהשתפר. אני עובד קשה"

דיוגו ורדאסקה

מה ההבדל בין המשחקים האחרונים להוא שספגנו: "המאמן מראה לנו וידאו מה צריך לשפר, ובארבעת המשחקים האלה זה כיף לנצח, וזה יותר כיף לעשות את זה כשאנחנו לא סופגים. ואנחנו בתקופה טובה כזאת עכשיו".

על האליפות: "אנחנו מנסים לשחק משחק אחר משחק. עכשיו המטרה היא חיפה, וזה הדבר היחיד שאנחנו חושבים עליו"

על הלחץ בבית"ר: "שיחקתי בפורטוגל בליגה השנייה, אז לא היה הרבה לחץ, אבל בסארגוסה, שהוא מועדון היסטורי, שיחקנו מול 25 או 30 אלף כל שבוע. אני יודע להתמודד על הלחץ הזה במשחקים".