לעולם לא עוד: שחקני בית"ר ענדו סרט לזכר אירועי ליל הבדולח במשחק מול חיפה

שחקני הקבוצה עונדים את הסרט המיוחד
11 נובמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
ב-10 בנובמבר ציינו 81 שנים לאירועי ליל הבדולח. שחקני בית"ר "מילניום" ירושלים ערכו אמש מחווה בסמי עופר לזכר האירועים
כותב: מערכת האתר

ליל הבדולח התרחש בין ה-9 ל-10 בנובמבר בגרמניה ואוסטריה. בלילה הזה התבצע פוגרום אכזרי ואלים ביהודים בגרמניה שבו הושחתו בתי כנסת, בתי קברות יהודים, בתים וחנויות של היהודים בגרמניה. מאז עברו כבר 81 שנים – שנים שבהן הספקנו להתיישב, להקים מדינה ולקבל יכולת להגיד בקול גדול "לעולם לא עוד!".

https://vimeo.com/371668222

לפני תחילת המשחק מול מכבי חיפה בסמי עופר, עלו השחקנים שלנו עם סרט על חולצתם שעליו הכיתוב בצהוב שחור – "לעולם לא עוד" בשפות עברית, אנגלית, צרפתית וספרדית. השינוי שעבר המועדון מאז הגעתו של הבעלים משה חוגג כלל דגש על הזווית החברתית והקהילתית, ואנחנו רואים בפסוק "ואהבת לרעך כמוך" כערך עליון ומנחה לפועלנו.

מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, שקם שנתיים לפני האירועים והפך לעמוד תווך בתרבות הספורט הישראלית, שם למטרה לציין, לזכור ולעולם לא לשכוח. לאחר העלייה באירועים האנטישמיים בשנת 2019 ברחבי העולם, אנחנו מרגישים מחויבות למחות ולחזק את אחינו בדרך שלנו, באמצעות הכדורגל.

שמחנו לראות שגם מעבר לים בחרו בקורינתיאנס הברזילאית לציין את אירועי ליל הבדולח, כששחקניה עלו למגרש כשלדש חולצתם נתפר כוכב המסמל את ההזדהות עם העם היהודי.

גם שרת הספורט, מירי רגב, חיזקה את ידיו של המועדון הברזילאי ושיגרה מכתב לנשיא הקבוצה: "קמפיין זה, שאתם מובילים, משמש דוגמה מצוינת, המקדמת את האמונה, שספורט יכול ליצור אחדות וסולידריות בין עמים".