אבוקסיס: "מה שהיה בסיבוב הקודם נגמר"; גרצ'קין: "הקהל בשיא שלו"

15 דצמבר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
שבת, 20:30, בית"ר עולה על הדשא למשחק קשוח וחשוב מול מכבי נתניה בפתיחת הסיבוב השני. המאמן והמגן התראיינו, המועדון יערוך טקס לאיתמר ניצן, לירן רוטמן ושי קונסטנטין
כותב: מערכת האתר

אחרי פגרה ארוכה, סוף סוף אנחנו חוזרים לליגה, וסוף סוף בית"ר שלנו עולה על הדשא. המשחק, שיתקיים במוצאי שבת בשעה 20:30, יפגיש את הצהובים שחורים עם מכבי נתניה. לפני המשחק ייערך טקס לאיתמר ניצן, לירן רוטמן ושי קונסטנטין. כרטיסים למשחק ניתן לרכוש כאן, ואם אתם בעלי מנוי, אנו מזכירים שוב כי הכניסה למשחק תהיה רק דרך האפליקציה החדשה. כל הפרטים נמצאים כאן.

מי שדיברו במסיבת העיתונאים לקראת המשחק היו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, והאקס של תומר גליק, מקס גרצ'קין. המאמן נשאל בתחילה על ההגרלה בגביע המדינה, שהועידה לבית"ר את עירוני טבריה: "אם אתה מגיע מוכן, כמו נגד כפר קאסם, נעבור את זה חלק, אם לא – אז מסתבכים יקרה לנו מה שקרה לקבוצות אחרות. הכל תלוי במוכנות שלנו במשחק. כמובן שאנחנו בטדי ופייבוריטים אבל יש עוד זמן לזה".

על נתניה הוסיף: "צריך להיות יותר טובים, יותר אגרסיביים, נתניה במומנטום טוב של ניצחונות גם בגביע וגם בליגה ואנחנו קבוצה אחרת מתחילת העונה, והרבה יותר מאורגנים וצריך להמשיך את זה, זה משחק קשה, אבל אנחנו בבית שלנו צריכים לנצח את המשחק הזה. המשחק הקודם היה כמה ימים ימים אחרי שברק הגיע ולא היינו מרוכזים ולא ידענו מה יהיה. אמרתי גם אז שעד מחזור שישי שביעי נצטרך להתאזן. מה שהיה בסיבוב הקודם נגמר, ואנחנו מסתכלים קדימה".

על שינוי התפקוד של אוראל דגני אמר: "דגני באמצע זה משהו ששינה לנו את המשחק נגד סכנין, הוא נראה טוב וזה עזר לנו ללחוץ יותר. יש לנו את החיסרון של מחיאס שזה נותן לנו עוד עמדה מאחור בלי בלם נוסף, אבל עוד פעם, אם דגני יצטרך לשחק בלם או קשר הוא ישחק ואני חושב שבנושא שלו הוא יכול להיות בחלק מהמשחקים ככה וחלק מהמשחקים ככה. לגבי מחיאס, אנחנו עוד לא יודעים. עדיין מחכים, ההנהלה שלנו מטפלת בזה". לגבי השוער הקמרוני: "צריך לדבר עוד כמה ימים לקבל החלטה".

על איך הוא רואה את הקבוצה בעתיד: "יש לנו קבוצת כדורגל שאמורה להיות מאוזנת הגנה והתקפה, עד שזה לא יקרה לא נוכל להתקדם. נצטרך למצוא את האיזון, גם בתוך הקבוצה אני מאמין שההגנה שלנו תהיה חזקה, אז ההתקפה תהיה טובה. אנחנו מנסים לעבוד על זה, בינואר נעשה כמה שינויים ליציבות הגנתית או התקפית". על המונדיאל הוסיף: "אני התאהבתי במסי, אני מקווה מאוד שארגנטינה ייקחו, למרות שאמבפה חזק מאוד".

מקס גרצ'קין הוסיף: "ברור שההפסד לנתניה יושב בראש, זה היה בתקופה שהתחלנו את העונה אחרי קיץ לא פשוט בכלל והכל הלך לנו הפוך. זה יושב לי עד עכשיו ואני שמח שבשבת יש אפשרות לנקמה ספורטיבית. נתניה קבוצה טובה, שבתקופה האחרונה נראית טוב והם משחקים טוב, אבל אני לא מדבר על הקבוצות האחרות. גם אנחנו קבוצה חזקה, הוכחנו את זה בחלק השני של הסיבוב הראשון ואנחנו צריכים להמשיך בדרך הזאת".

איך השינויים שמדברים עליהם בינואר משפיעים על חדר ההלבשה?
”זה לא אמור להשפיע על אף אחד, זה חלק מהמקצוע ואנחנו לא שנה ראשונה בכדורגל. כל שחקן מוכן לשינוי כזה או אחר, ומצד שני כולם רוצים להוכיח. שחקנים שפחות בטוחים נותנים את האקסטרות ובמשחקים הקרובים אפשר לתת יותר ולהראות יותר”.

אחרי הניצחונות על סכנין ועכשיו לפני הסיבוב השני, מתי אפשר לקבוע אם בית”ר צריכה להסתכל למעלה או למטה?
”זה מתחיל בגישה, צריך להתמקד במשחק הקרוב, תראה את 10 הדקות הראשונות נגד נתניה ותדע לבד אם המקום שלנו הוא למעלה או למטה. כשהגישה נכונה תמיד אפשר להסתכל למעלה”.

מבחינת הקהל, הוא בטירוף אחרי הקבוצה, איך השחקנים חווים את זה?
”חייב להגיד כמו שאמרתי המון פעמים, בשבילי בית”ר זה הקהל הטוב בארץ, במיוחד השנה, זו השנה הרביעית שלי ונדמה שהקהל בשיא שלו, כיף לדעת שיש מאחורינו קהל כזה ומקווה שנמשיך להציג בשביל האוהדים יכולת טובה בליגה”.

אתה בצד של מסי או אמבפה?
”יש לי עד עכשיו פוסטר של מסי בחדר. אני אוהד ברצלונה מגיל קטן ומסי בשבילי מספר 1”.