בציר 2005: תמונת מצב לעונה של נערים א'

25 מרץ 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
חדר הלבשה מלוכד, סגל עמוק ואיכותי, וריצה שלא עוצרת. נערים א' סופרים 6 ניצחונות רצופים ומציגה את היכולת הטובה בליגה. זה הזמן שלכם להכיר אותם
כותב: מושיק מזרחי

ב-18.09.21, צהריים חמים וסתווי, מספר חודשים לתוך תחילת העונה הנוכחית יצאה קבוצת נערים א' לעוד מחזור ליגה ונסעה מערבה למשחק פשוט על הנייר מול הפועל רעננה. חלומות לחוד ומציאות לחוד, כאשר אותה התמודדות הסתיימה עם תוצאה שאף אחד לא ציפה לה – 8:1 מהדהד שהצהובים שחורים לא שכחו את היום. דווקא אותו הפסד צורם, הוא רגע המפנה שגרם לנערים הצעירים לעלות על דרך המלך, ולא לעצור לרגע.

כיום קבוצת נערים א' (שנתון 2005) סופרת כבר 8 ניצחונות ב-10 משחקים והיד עוד נטויה. אחרי שכבר בספטמבר נראה היה שהבית"רים בדרך למשבר, הצטרף לקבוצה המאמן חיים בן דוד (בנדה בקיצור) ויחד עם הסגל העמוק והמוכשר, קיבעו את מעמדה של נערים א' כחוד החנית של מחלקת הנוער של בית"ר.

חיים בן דוד

"לא סתם אומרים שהמפתח להצלחה של הקבוצה זה חדר ההלבשה, זה הסיפור גם כאן". כך מספר לנו בן דוד. "הגעתי לקבוצה אחרי התבוסה ברעננה וראיתי קבוצה במשבר עמוק, אבל מהר הבנתי איך גם אפשר לצאת מזה", מסביר בן דוד. "למזלי אני מכיר את הקבוצה מקרוב, אז הצלחנו להבין מה ואיפה צריך לשנות, אבל הדרך לא הייתה קלה".

למרות יכולת משופרת של הנערים בצהוב שחור עם הגעתו של בן דוד לאחר פתיחת העונה, הצהובים שחורים לא הצליחו לצבור את הנקודות הנדרשות וצנחו למקום ה-12 לאחר 15 מחזורים, אבל דווקא משם הכל התחיל להתחבר.

החסרונות בסגל השחקנים נפתרו, הרכש היה מדויק ומוצלח (כמו גלעד מלכה שהגיע מהפועל באר שבע ואורי אדרי שהגיע מאשדוד), ולמרות האכזבה מההפסדים הרבים בתחילת הדרך, חניכיו של בן דוד דבקו בדרך וזה השתלם להם בגדול. 

למרות העבודה המצוינת של בן דוד במחלקות הנוער בהובלתו של יוסי מזרחי, גם הוא יודע שסוד ההצלחה טמון קודם כל בשחקנים ובחדר הלבשה חזק. "ברגע שהשחקנים הבינו שהם צריכים אחד את השני אז הפכנו להיות כוח משמעותי, הכוח של הקבוצה הזאת נמצא באחדותה. הדרך היא זו שניצחה והגענו למצב שזה כבר לא משנה מי משחק בגלל האיכות הגבוהה שיש לנו".

בכל מה שקשור לחדר ההלבשה, קבוצת נערים א' נהנית מסגל עמוק ואיכותי בכל עמדה, מה שמעניק לה יתרון גדול ביחס לשאר בקבוצות בליגה. יאן יוסופוב שלא מפסיק לקרוע רשתות (24 שערים העונה) הוא בהחלט אחד מהבולטים, אבל גם כאשר נעדר בעקבות פציעה לתקופה ארוכה, החניכים של בן דוד הוכיחו שהם מספיק איכותיים כדי לשמר את היכולת הנהדרת ולטפס במעלה הטבלה.

יאן יוסופוב

"אחת הבעיות הגדולות שהיה חשוב לנו לתקן הייתה כמות הספיגות למשחק", מסביר בן דוד. "למרות שהצלחנו להתבסס כאחת הקבוצות שהבקיעה את מספר השערים הגבוה ביותר בליגה, ההגנה לא הייתה טובה מספיק, אבל הצלחנו לשפר את זה תוך כדי תנועה".

הרעב הגדול שהגיע עם השינוי שהביא בן דוד הביא למוטיבציה גדולה ולשיפור מאסיבי ביכולת של כל שחקני הקבוצה. בנוסף, גם בנבחרת לא נשארו אדישים לשינוי בצהוב-שחור, כאשר שלושה משחקני הקבוצה נמנים על סגל נבחרת הנערים.

בשבוע שעבר נקרא בן דוד (שוב) לדגל, על מנת לסייע לקבוצת נערים ב' במאבקי התחתית. את בן דוד יחליף המאמן ליאון מיאלי, שאימן את הנערים בשנה שעברה ויכול להמשיך למנף את ההצלחה של הבית"רים, שכאמור נהנים מיותר משחקן איכותי בכל עמדה.

הבלמים ראם טל ודניאל וקנין נותנים עונה נהדרת, שגיא יחזקאל נמצא גם הוא ביכולת מצוינת, ויאן יוסופוב שידרג את עצמו לאחד מהכובשים הטובים בליגה. בנוסף, החיזוק של שוהם ליטינסקי שהגיע ממעלה אדומים נותן שקט להגנה של מיאלי, כאשר גם שחקנים כמו יובל ברוש שנמצא בעונה פנטסטית ויובל שלו המגן, יוצרים מכונה בית"רית משומנת. גם בעמדת השוער ראוי לציין את האיכות הגבוהה, כאשר לאחר שהשוער הראשון אופרי בוארון יצא להתרשמות בהולנד, עמית קורנפיין שתופס את מקומות לא מאכזב ומציג יכולת נהדרת.

אופרי בוארון

ערב המחזור ה-28, שהקבוצה נמצאת שלוש נקודות מהמקום ה-3, קשה לראות איזה קבוצה יכולה לעצור את החניכים של מיאלי. ההמשכיות ביכולת הטובה שהבחורים מייצרים למרות חילופי המאמנים, חדר ההלבשה החזק שהבין שרק יחד אפשר לנפץ את תקרת הזכוכית, והקטר הבית"רי שלא עוצר מראים לכולנו, שהעולם שייך לנערים, נערים א'.

ראם טל