בין אזעקה לאזעקה: אימוני הכושר הוירטואליים של נערים ג׳

20 מאי 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
נועם מצא את עצמו סגור בממ״ד ובלי אימונים סדירים, חבריו לקבוצה לא שכחו אותו והתחילו לערוך שגרת אימונים קצת אחרת. הסיפור המלא בפנים
כותב: מערכת האתר

תקופת מבצע "שומר החומות" החלה, למי שעוד זוכר, באזעקות עולות ויורדות בירושלים, שתפסו את חלק משחקני מחלקת הנוער שלנו כאן בעיר ביום שיגרתי. אבל מאז, עיקר הלחימה עברה לאזור הדרום והמרכז, כשהעיר אשדוד סופגת מטחים גדולים מאוד וגם פגיעות לצערנו.

באחד מימי המבצע, פגע אחד מהטילים בסמוך לביתו של שחקן קבוצת נערים ג', נעם בן שימול, המתגורר באשדוד. מאז הוא בממ״ד, אבל כאשר שמים דגש על ערך החברות בקבוצה, זה בא לידי ביטוי בימים קשים כאלו. חבריו לקבוצה עדי יששכר, שגיב רוזלס ואריאל בנדה, לקחו על עצמם להרים לו את מצב הרוח, והחלו לערוך איתו אימונים וירטואליים במחווה נהדרת.

מאמן הקבוצה, ליאון מיאלי סיפר: "התחלנו את השבוע הקשה כשהיינו פה במועדון, עם האזעקות בירושלים. רצנו לממ״ד, וראינו את החוסר הוודאות של הילדים, ופעלנו קודם כל להרגיע אותם. ואז חזרנו לדרום הבוער, לכל הבלאגן, הנפילות והאזעקות. במהלך כל השבוע קיבלנו הרבה טלפונים מילדים שהיו מתקשרים והיו ערים למצב. זה חימם את הלב, זאת גאווה להיות משפחה גדולה.


"מי שלא הגיעו לאימונים פנו אלי ושאלו איך אפשר להתאמן בבית. רצינו לעשות אימון באשדוד, אבל זה היה קשה עם המצב. לשחקנים שמגיעים מהדרום היה קשה מנטאלית, אבל אז שחקנים מהקבוצה הרימו אותם, הציעו להם שנעשה אימוני כוח ביחד, וגם כשהיתה אזעקה, ראית את הדאגה על הפנים לחברים שלהם, כשהם רוצים לראות שהגיעו בזמן למקום מוגן. זה מאוד מחמם את הלב".

"היתה גאווה גדולה מאוד כשהעלנו סטורי של אימוני כוח וקורדיאציה וקיבלנו תגובות מדהימות. הסמל של בית״ר היה על החזה, וזאת תחושה טובה להיות שייך למועדון הזה. אני באמת מקווה שנחזור לאימונים בקרוב. מפה אני רוצה למסור לכולם שעם ישראל חזק ונעבור גם את זה. בבקשה שימרו על עצמכם".

נועם בן שימול הוסיף: "עוברים עלינו ימים לא פשוטים בכלל. יורים מטחי טילים בכל רחבי הארץ ועל העיר שלי אשדוד. זה הגיע למצב שאתה במצב של חוסר ודאות מאזעקה לאזעקה. אבל לא היה בי פחד, אני רק מקווה שהכל יגמר בשלום.

"במשך כל המצב הזה הרגשתי שאני הולך עם הסמל עליי והקפדתי לשמור על הנהלים הביטחוניים כי ידעתי שאני מייצג משהו כלפי הסובבים אותי. אני מייצג את בית״ר ירושלים לא רק במגרש".

"עקב המצב הגעתי לסיטואציה שאין לי אפשרות להגיע לאימונים עם הקבוצה ובאופן כללי להתאמן ברצינות בשטח פתוח. החברים שלי לקבוצה והמאמן ליאון התעניינו בשלומי במשך כל התקופה. הם היו מתקשרים אחרי כל אזעקה לראות שהכל בסדר איתי ומרימים את המצב רוח שלי".

"שיתפתי אותם בזה שאני כבר רוצה לחזור להתאמן ושיש באפשרותי לעבוד רק על כוח וגם לזה אין חשק. הם הציעו לערוך אותי אימון כוח בפייס טיים, כולם ביחד כדי להרים את האווירה. מאמן הכושר שלנו רפאל ברוך הכין את האימון והוא עבד איתי באופן אישי בכל יום מהתקופה הזאת כדי שאתקדם עוד ואמשיך להשתפר".