מוכנים מגיל צעיר: הסדנה המנטאלית של קבוצת ילדים א'

16 דצמבר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הילדים הנפלאים שלנו בצהוב שחור עברו באופן חד פעמי מכר הדשא אל המחשב, כדי לקבל העשרה שיכולה ללוות אותה להמשך הדרך. מה היה שם? הכל כאן בפנים
כותב: מערכת האתר

במסגרת העצמת הילדים והנערים של מחלקת הנוער שלנו, לקח על עצמו המועדון להעניק להם כלים רבים ומגוונים ככל האפשר גם בתחומים המנטליים, אשר יפתחו אותם לעתיד. לצורך כך, נמצא במועדון אבישי רגב, היועץ המנטלי של המחלקה, אשר פועל רבות בנושא. המועדון יצר קשר עם אוהד בק, מאמן מנטלי, אשר יצר סדנה מיוחדת, הגישה היעילה והאפקטיבית להישגים אישיים וקבוצתיים, שמאפשרת צמיחה גדולה ומשמעותית יותר של השחקנים הצעירים. ביום שישי האחרון התקיימה הרצאה מיוחדת לקבוצת ילדים א', יחד עם הקואצ'ר, מאמן הקבוצה ובנוכחות ההורים (בזום).

דור העתיד בצהוב שחור קיבל סקירה על מצוינות בספורטאים מצליחים בכל רחבי העולם, והוצבו בפניהם מחלוקות שונות, אותם היו צריכים לפתור בצורה אקטיבית ומעשית. האימון למעשה מפתח תכונות חשובות לספורטאים, כמו עצמאות, לקיחת אחריות אישית וקבוצתיות. כל התכונות הללו חשובות גם במגרש, והם שוברים את שגרת האימונים בצורה חווייתית ומעניינת.


מאמן הקבוצה, גלעד אריאן, אמר בסיום הסדנה: "מדובר באירוע חשוב מאוד לשחקנים הצעירים, לפעמים אפילו יותר חשוב מעוד אימון. הכלים שהם מקבלים כאן, גם אם ייקחו דבר או שניים מההרצאה הזאת, יכולים לשנות להם את החיים לחלוטין. מדהים היה לראות איך הילדים מבינים את זה והיו חלק פעיל מאוד מהסדנה, וגם שאלו שאלות ללא הפסקה. כעת הגיע שלב היישום ואנחנו נעזור להם לעשות את זה".

המאמן המנטלי ומי שהעביר את הסדנה, אוהד בק, סיכם ואמר: "כאחד שגדל במועדון, זכיתי לפגוש שוב את שחקני מחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, ולחשוף אותם לחשיבות האימון המנטלי בספורט. החבר'ה לקחו חלק פעיל, שאלו שאלות והתעניינו – פשוט מרגש היה לראות שהם הבינו שיש להם אפשרות לצמוח ולהשתפר יותר, וכמה הם צמאים ורוצים ללמוד עוד מהתחום שצובר תאוצה בארץ".

המאמן המנטאלי של המועדון, אבישי רגב, סיפר גם הוא: "כן ירבו פעילויות מסוג זה בטח בתקופה כזו. אני שמח שהילדים שיתפו פעולה בצורה נפלאה ואני בטוח שזה תרם להם. אנחנו נמשיך ונקיים פעילויות מסוג זה גם בהמשך ולכלל הקבוצות במחלקה".