מנהיג, סחבק, כישרון – טורף: תכירו את שליו נבון

15 מרץ 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
פרויקט הילדים של בית"ר ממשיך וכעת הגיע תורו של שוער קבוצת נערים א', שגדל בבית"ר מתחילת הקריירה ועד עכשיו, כשהמאמנים מרעיפים כאלה מחמאות, נותר רק להמשיך ולעבוד קשה
כותב: מערכת האתר

כשביקשנו מאסי אלימלך, מאמן נערים א', לספר לנו קצת על שליו נבון, הוא בחר ללכת דווקא לרגע לא קל ודיבר עליו בגאווה: "שליו הוא השוער שלנו בקבוצת נערים א'. במשחק האחרון היה גול שקרה באשמתו, אבל הוא לא נתן לזה לרגע שזה יפיל אותו, והיינו ב-10 שחקנים 50 דקות, ולמרות זאת, הוא ניהל את המשחק, והיה שם כמו מטורף, כאילו כלום לא קרה. בסוף גם ניצחנו, והיה מדהים לראות שהוא לא נשבר גם כשהוא טועה. כאן נמדדים מנהיגים. לדעת שאתה צריך לבוא ולעבוד כמה שיותר".

במהלך העונה האחרונה, מצא את עצמו שליו מגיע גם לאימוני הבוגרים. תקופת הקורונה, הפגרות, הפציעות, גרמו לכך שמאמן השוערים של הקבוצה הבוגרת, משה בן דוד, בחר בו להגיע לאימונים, וסיפר: "מדובר בילד נדיר, ילד מחונך, עם משמעת, סוס עבודה. הוא רוצה להצליח, הוא במועדון מגיל 7 בתור שוער ועבר את כל המחלקות. הדבר הכי חזק אצלו זה המנהיגות, אכפת לו מהמועדון ומהקבוצה, לפעמים הוא רוצה יותר מדי, ותמיד שם את הקבוצה לפניו. יצא לנו להכיר ילד מדהים במחנה בשפיים, ילד שתמיד אוהב לעזור, מרים ציוד, נותן כבוד לשחקנים, מכבד את המבוגרים. כשמדברים על זהות בית"רית, זה הילד".

שליו נבון נחשב לתלמיד טוב, שחקן מצוין, ובעיקר מנהיג בחדר ההלבשה. לכבוד יום הולדתו שחל היום. לכבוד זה שמלאו לו 17, ביקשנו ממנו למלא שאלון קצר, והתשובות יכולות להפתיע…

כמה שנים אתה משחק בבית"ר?
13 שנים במחלקת הנוער מגיל 4

שחקן שאני מעריץ
כריסטיאנו רונאלדו, בגלל המוסר עבודה והמקצוענות שלו

מה היית מעדיף – הצלה מהקו מול הפועל בתוספת הזמן, או שער ניצחון על מכבי ת"א
"הייתי מעדיף שער ניצחון מול מכבי תל אביב- שוער לא כובש כל יום והייתי רוצה לחוות את זה"

התרגיל האהוב עליי
"סיומות לשער"

החברים הכי טובים שלי בקבוצה
"עדי יונה ונדב מרקוביץ"

בזמן שאין אימונים
"אני עובד בחדר כושר/אימוני כושר בבית בעיקר על תרגילי אתלטיקה וגמישות.

המשחק הכי טוב שהיית בו
"המשחק הכי טוב שהשתתפתי בו היה בעונה שעברה בניצחון 1:2 נגד מכבי חיפה בגביע"

הפעם הראשונה שלי במשחק של ביתר
"הייתה כנראה בגיל שנה שנתיים אז אני לא ממש זוכר"

המאמן, אסי אלימלך, סיכם: "הוא מנהיג מטורף. הוא מנהל את כל המשחק, הוא מאמן על המגרש, הוא קיבל ממני הוראה לדבר. שחקנים ממושמעים אליו, הוא מנהל את משחק ההגנה, ומנהל לחלוץ את משחק הלחץ. מבחינה מקצועית, לא מכיר הרבה שחקנים שעובדים כל כך קשה, הוא לא מוותר, הוא מכיר את המגרעות שלו וכל הזמן מחפש להשתפר. הוא עושה 2-3 אימונים ביום. הוא החבר הכי טוב של כולם, בכלל הקבוצה כולה הם חבר'ה טובים. הוא בא כמו טורף, אני מאוד מעריך את זה".