ערב יום הזיכרון: נכי צה"ל שיתפו בכאבם את שחקני הקבוצה

13 אפריל 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
לקראת כניסתו של היום הקדוש, ערך המועדון מפגש בין מאיר אפללו ואסף מלכא, לבין השחקנים, בו שיתפו בכאב העצום והיומיומי שלהם, ועל ניצחון החיים דרך עמותת "אחים לחיים"
כותב: מערכת האתר

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, הינו יום כואב ומקודש לכולנו כמדינה וכעם. בתור מועדון, אשר שכל לא מעט אוהדים במהלך השנים, החלטנו השנה להביא לוחמים אשר יספרו על כאבם הגדול וישתתפו בפעילות המרגשת לזכר הנופלים.

הבוקר, ערב יום הזיכרון, הגיעו אל מתחם האימונים בבית וגן מאיר אפללו ואסף מלכא, מעמותת "אחים לחיים", אשר עוזרת לנכי צה"ל בכל דרך אפשרית, מנטאלית ופיזית. השניים ישבו מול שחקני הקבוצה הבוגרת, ובמשך כמעט שעה ריתקו את השחקנים והצוות עם סיפורים על הפציעה שלהם, ועל ההתמודדות שלהם לאחר מכן. האירוע התקיים היום על מנת לתת ללוחמים את האפשרות להתייחד עם חבריהם ויקיריהם מחר באירועים שונים.

אפללו סיפר על הדרך בה נפצע, ועל כך שהפגיעה בו, אם היתה מתרחשת ס"מ ימינה או שמאלה, היתה הורגת אותו או משתקת אותו לכל החיים. מלכא, אשר נפצע במבצע חומת מגן, סיפר על הלחימה הקשה שעברו הוא וחבריו, ועל רגע הפציעה, בו ספג צרור יריות שכמעט והרגו אותו. עוד סיפר בדמעות על 13 חבריו, שנהרגו בהיתקלות באותו היום, בזמן שהוא פונה והיה בבית החולים. השניים סיפרו גם על ההתמודדות שלהם לאחר מכן, והבחירה שלהם דרך העמותה לחיים, שהניבו עבורם גם חיי משפחה וילדים.

השניים, שהם גם אוהדי הקבוצה, קיבלו חולצת משחק ואף זכו לחיבוק גדול מהשחקנים בסיום, כשגם השחקנים הזרים היו מרותקים לסיפורים והמשיכו לשאול אותם שאלות גם לאחר השיחה. מאוחר יותר צפו גם באימון ושמעו דברי שבח מיוסי מזרחי, שאמר לשחקנים: "אתם דמויות להערצה אצל הרבה אנשים, אבל הם הגיבורים האמיתיים, הם אלה שבזכותם אנחנו משחקים כדורגל בביטחה וחיים במדינה שלנו. אני זוכר מלחמות ומשפחות שכולות, כמו במלחמת יום הכיפורים". כאשר אמרו לו שהם מעריצים אותו, השיב: "תאמינו לי, אני מעריץ אתכם יותר".

המועדון ימשיך בשיתוף פעולה עם העמותה, שתקיים אימון מיוחד ומשותף לחבריה עם הקבוצה הבוגרת, ואף ייערכו בעתיד עוד אירועים משותפים. בשעות הערב יגיע אל המתחם בר כהן, נכה צה"ל, אשר יגיע לשתף את ילדי המחלקה באירועים אותם חווה.