בית"ר ירושלים תקיים דקת דומיה לזכרו של יהושוע מצא ז״ל

31 דצמבר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר ירושלים מרכינה ראש: היו"ר לשעבר נפטר בגיל 89, לאחר שנים ארוכות של שייכות בית"רית ופעילות למען התנועה. אנו משתתפים בצער המשפחה
כותב: מערכת האתר

יהושוע מצא, אחת מהדמויות הבית"ריות הבולטות שהיו בעיר הבירה, נפטר אמש, כשהוא בגיל 89 והותיר אחריו מורשת בית"רית מכובדת וענפה. מצא, אשר מאז ומתמיד לחם למען המדינה, למען העיר עצמה וניסה לקדם אותה בכל דרך אפשרית, החליף ב-1971 את ראובן ריבלין בתפקיד יושב הראש, והיה פעיל בה גם לאחר מכן, עד לסוף שנות ה-80 בתור יו"ר תנועת "חירות" בירושלים. מצא נחשב לדמות בלתי מתפשרת, שהאמין בעקרונות בית"ר, ושמר על כך לאורך כל חייו. מצא הביא עימו לקבוצה את משה דדש ואברהם לוי, שלימים הנהיגו את הקבוצה בשנות הזהב שלה.

מצא היה לוחם בתנועת לח"י, ולאחר מכן שירת בחיל התותחנים. הוא כיהן כיו"ר סניף חירות בירושלים, שנחשב למשפיע באותו הזמן על הנהלת הקבוצה. מכאן הצליח לעלות ולהגיע להיות חבר כנסת מטעם הליכוד וכמו כן שר הבריאות. הוא היה ירושלמי בלב ובנפש, ושמר על הגחלת כיו"ר קרן מרכז מורשת בגין.

יו"ר המועדון, אלי אוחנה, ספד לו ואמר: "מצא היה אחד מהבית"ריים השורשים, החל מקום המדינה ועד לרגעיו האחרונים. יש לו חלק לא מבוטל בעיצובה של בית"ר ירושלים בשנות השבעים והשמונים, כשפרט להיותו משפיע ואוהד הקבוצה, הוא הביא לקבוצה אנשים שהמשיכו והרימו אותה למעלה. אני משתתף בצער המשפחה ובטוח שנמצא דרך להנציחו בדרך מסוימת".

המועדון, ההנהלה, השחקנים, הצוות והאוהדים המסורים, משתתפים בצערה העמוק של המשפחה, מאחלים להם שלא יידעו עוד צער וינוחמו משמיים. כמו כן, המועדון קיבל אישור מהתאחדות לכדורגל לערוך דקת דומיה לזכרו לפני המשחק מול הפועל חיפה במוצאי שבת הקרובה.