משם הן למדו לעשות הגנה: הנשים של בית"ר מספרות על השירות הצבאי שלהן

קבוצת הנשים
28 אפריל 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מי היתה ב-8200, מי עלתה לארץ והתגייסה, מי העבירה מד"ס מדרגות במוקטעה ברמאללה ומי בדיוק עכשיו משובצת. קבלו הצצה לנשים במדים, ולגאווה שלנו
כותב: מערכת האתר

בשנה ה-71 למדינת ישראל, התחדשה והוקמה קבוצת הנשים של בית״ר "מילניום" ירושלים. לכבוד יום העצמאות, רצינו להעלות ולהציג את תרומתן של השחקניות שלנו בשירותן הצבאי. לכבוד עצמאות 72, ביקשנו מהנשים שלנו שיספרו קצת על השירות הצבאי ומה עשו – וגילינו כמה הפתעות מעניינות ומרגשות.

במסגרת שירותן הצבאי תרמו הנשים כלוחמות, מדריכות, טכנאיות ומסווגות. וגם בגילים שונים – אחת שהשתחררה לפני 20 שנה, אחת שהגיעה לקבוצה כחיילת והשתחררה בתחילת השנה הנוכחית, ושחקנית אחת שהתגייסה ממש לפני כחודשיים.

טליה מרקוס – "עליתי לארץ קצת זמן לפני השירות הצבאי, התנדבתי במד"א לכמה חודשים לפני שעברתי לקיבוץ בשביל גרעין צבר. בצבא שירתתי כחיילת בודדה ביחידה מסווגת בחיל המודיעין".

רותם מנצור – טכנאית אופטית, כרגע בקורס בבהדים. "אני מחכה בציפייה לשיבוץ ביחידה לוחמת מיד אחרי סיום הקורס, שם אתעסק במשקפות לראיית לילה ובכוונות שעל הנשקים של הלוחמים".

"התקופה הזאת חשובה כי אנחנו המערכת היחידה שנשארת יציבה ועוזרת גם לאזרחים. לי אישית יצא פעמיים לחלק מזון לנזקקים בירושלים ובנוסף השבוע הייתי גם בפיקוד העורף מרכז. ענינו לטלפונים של אזרחים לחוצים והרגענו אותם. זה מרגש וחשוב להיות חיילת במיוחד בתקופה הזאת. אומנם לא הייתי בבית חודש וקצת אבל זה למטרה חשובה ובעזרת השם נעבור את התקופה הזאת ביחד״.

לוטם פסטמן – "שירתתי כמדריכת שו״ב (שליטה ובקרה) בבסיס אימונים צאלים. במסגרת התפקיד הדרכתי את קציני הגדודים במילואים על מערכת לחימה הנקראת ״משואה״. במהלך השירות יצאתי לוינגייט, שם עברתי קורס מד״ג נע״ת (מדריך אימון גופני בנוסף לתפקיד) וקורס מאמני חדר-כושר, ובעקבות זה שירתתי בבסיס שלי גם כמאמנת כושר וגם כמדריכת שו״ב. היה לי שירות מאוד משמעותי, הסתובבתי בכל הארץ והעברתי אימונים ושיעורים למילואים, קצינים, סדירים וטירונים. קיבלתי הצטיינות מאלוף זרוע יבשה ביום העצמאות ה-71".

רחל ויניצר – תפקיד: מדריכת כושר קרבי, גדוד 94, דוכיפת (כשהיה שייך לשריון לפני איחוד גדודי 90). "אחת התקופות הכי כיפיות בחיים שלי. שירתתי בזמן מבצע חומת מגן והעברתי מד"ס מדרגות במוקטעה שברמאללה".

אריאל ברוך – "עליתי לארץ ישר לפני הגיוס, והייתי חיילת בודדה. שירתתי כלוחמת באיסוף קרבי, בעיקר בגבול מצרים. במהלך השירות, שלחו אותי לוינגייט ועשיתי קורס כושר קרבי, ואז הייתי גם לוחמת וגם מדריכת אימון גופני".

נועה כהן – "בצבא הייתי בנח"ל גרעינים, שהתחיל בשל"ת ראשון של 4 חודשים בקיבוץ ניר עם ואז התגייסנו לצבא שם שירתתי בתור מכי"ת בנות במחנה 80. אחרי שנה יצאתי להאחזות אלישע עם כל הגרעין (הבנים והבנות ביחד) ובסוף סיימנו בשל"ת אחרון בקיבוץ ניר".

ענבר בין מיכאל ורעות שפירא שירתו ב-8200 ומודיעין בהתאמה (והחיסיון יישאר איתן…)

תפארת בן עזרא – שירות לאומי בבית שמש, פרויקט שח"ם – "זה פרויקט שמשלב בין בנות שירות לבין משפחות מהעידה האתיופית שעלו לפני זמן קצר. המטרה לעזור להורים ולילדים להשתלב בארץ. הייתי מבלה עם הילדים בבוקר ועוזרת להם בתוך בית הספר ובצהריים מגיעה אליהם הביתה ועוזרת בכל דבר שהם צריכים, כמו טפסים, שיעורי בית, וכו'".

קורל דר – בצבא הייתי מש"קית חינוך בכפיר ובחטמ"ר מנשה. כחלק מהתפקיד הוצאתי חיילים לקורסים של נתיב שבו משלימים 12 שנות לימוד ובגרויות. אחד הרגעים הכי משמעותיים שהיו לי בשירות היה חייל בודד שלא היו לו 12 שנות לימוד והצבא לא רצה בהתחלה להוציא אותו לקורס בגלל סיבה בירוקרטית, אני והמש"קית קורסים של החטיבה נלחמנו על זה כדי שיוציאו אותו עד שאיכשהו הצלחנו להכניס אותו לשם. חבר שלו רצה לצאת לקורס נתיב וישבתי עם המפקד שלו פעם אחת עד 3 בלילה כדי לאפשר את זה, באותו הקורס הוא פגש את מי שהיום אשתו".

נטלי מסורי – "שירתתי בבית ספר לצניחה (צנחנים), כתופרת מצנחים, היינו אחראים על המצנחים שהלוחמים היו צונחים בהם. השירות היה משמעותי וחוויתי, בהמשך התקדמתי להיות סמלת מחלקה".