חגיגת סוף עונה: שביעייה אדירה לקבוצת הנשים

27 מאי 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
משחק אחרון ולא חשוב? הצחקתן את הבנות שלנו, שהגיעו לדרוס ופירקו את באר שבע. מליכר עם שלושער, פסטמן עם צמד, אהרוני ומסורי כבשו לעיני סגנית ראש העיר
כותב: מערכת האתר

מה עושים כשמקבלים תבוסה בסיבוב הראשון? עושים את הכי טוב שלך כדי "לנקום" ספורטיבית על המגרש. לאחר עונה משוגעת, עם עצירות, נסיעות ארוכות, גיבוש ובעיקר – כדורגל מהנה וסוחף, סגרה אמש קבוצת הנשים של בית"ר ירושלים, את עונת המשחקים 20/21 במשחק בית בתמיכת הקהל החם שלה.

הנשים שלנו עלו למגרש, כשהן יודעות שאין דבר כזה משחק לפרוטוקול. הן היו בכל מקום, קרעו את המגרש ויצאו עם ניצחון אדיר 1:7 על מכבי באר שבע.

המשחק, שנדחה בעקבות מבצע "שומר החומות", היה ללא חשיבות מבחינת מיקום בטבלה, אבל מספיק לשמוע את לוטם פסטמן כדי להבין את החשיבות: "המשחק הקודם שלנו מולן הסתיים בתבוסה שלנו 4:0 לכן באנו בראבק והיה חשוב לנו לנצח אותם ובמיוחד שזה המשחק האחרון. אפילו שידענו שהמשחק הזה ללא חשיבות, באנו במטרה לנצח לא הייתה שום אופציה אחרת מלבד ניצחון"

לפני המשחק, בנות הקבוצה קיבלו את ברכתו של ראש העיר משה ליאון בסרטון שהעלה ברשתות החברתיות, ובנוסף אליו הגיעה למשחק לתמוך בקבוצה, סגנית ראש העיר פלר חסן נחום אשר ירדה לכר הדשא ואף קיבלה כדור חתום וחולצת משחק על ידי שחקניות הקבוצה. חסן-נחום לוותה על ידי מנכ"ל המועדון, מוני ברוש, שנכח גם הוא במשחק.

בראש הקבוצה במשחק זה הייתה הקפטן של הקבוצה השוערת אווה אבן מוחא.

השחקניות של המאמן סימי כהן הגיעו למשחק כשהן נמצאות במקום הרביעי בטבלה והגיעו על מנת לנצח ולסיים את העונה המצוינת שלהם בטעם מתוק, עם ציפייה להמשיך כך ולעלות בעונה הבאה. "החלטנו שבאים בכל הכוח הכי חזק, ולכבוש גול מהיר בכדי להשתלט על המשחק ולצבור ביטחון להמשך", אמרה פסטמן. הדברים עבדו לבנות שלנו מצוין כפי שרצו וכבר בדקה השלישית, החלוצה מיכל מליכר, כבשה שער יפה בהקפצה מעל לשוערת של ב"ש, 0:1 לבית"ר.

הבנות קיבלו ביטחון מהשער הראשון והמשיכו לשחק בעוצמה רבה ובשליטה מלאה על כל המגרש, הקבוצה הניעה את הכדור בצורה טובה ובמשחק יפה לעין. בדקה ה- 22, מיכל מליכר המשיכה את היכלות הפנטסטית שלה וכבשה שער נוסף לרשת של היריבה, 0:2 לבית"ר.

דקות לפני סיום המחצית, מליכר המשיכה ביכולת הפנומנלית וכבשה את השלושער שלה בהתקפה יוצאת דופן. מליכר הגיעה מצד ימין, עברה את השוערת ושלחה כדור ארוך אל תוך שער היריבה, 0:3 לבית"ר.

לאחר פתיחת המחצית השנייה, בדקה 49, התקפה מסוכנת של בית"ר הסתיימה בשער נוסף לצהובות שחורות. עמית נתנאל הגביהה את הכדור מאגף הימני ולוטם פסטמן שמה את הרגל והכניסה את הכדור לשער,0:4. המשחק המשיך בשליטה יוצאת דופן של הבנות שלנו ובדקה 55 התקפה יפה מאמצע המגרש שהסתיימה בשער נוסף של לוטם פסטמן, שחגגה צמד וקבעה 0:5.

בהמשך, למרות השליטה המוחלטת של הבנות מירושלים, שחקניות באר שבע הצליחו לצמק את התוצאה ל-1:5 בדקה ה-70, אך הירושלמיות לא התרגשו מהשער ובהתקפה מסוכנת נוספת בדקה ה-80, אורי אהרוני דהרה מאגף שמאל על הקו ולאחר שעברה מספר שחקניות, הכניעה את שוערת היריבה, שער מדהים של אהרוני, שקבע 1:6. את שער הסיום של העונה, כבשה בדקה 86 נטלי מסורי, שקבעה את התוצאה הסופית.

כעת ייצאו הבנות שלנו להתרעננות, חילופי שחקניות ואימונים מחודשים, כשהפעם התקווה שלנו היא לעלות ולהשתפר, ולשאוף עוד יותר גבוה מהעונה הזאת. ובכלל, מדובר על אחת הקבוצות שסוחפות אחריה אינספור ילדות, שרואות שאפשר להגשים את החלום – וזה אולי המסר הגדול ביותר שאפשר לתת. יאללה בית"ריות!