עונה חדשה בפתח: קבוצת הנשים עלתה באופן רשמי לליגה הלאומית

9 נובמבר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
לאחר שבעונה שעברה החלו את פעילותן בליגה הארצית, ניתן האישור לעליה לליגה השניה. מאמן הקבוצה סימי כהן: "ישנה קבוצה איכותית וטובה העונה, הגיעו גם שחקניות מחו״ל"
כותב: מערכת האתר

עונה חדשה, מטרות חדשות. קבוצת הנשים של בית״ר ירושלים שפתחה באופן רשמי את פעילותה רק בעונה שעברה בליגה הארצית, ובעקבות משבר הקורונה עצרה את משחקיה מוקדם מן הצפוי, עלתה באופן רשמי לליגה הלאומית.

כזכור, העונה האחרונה נסגרה לאחר 12 מחזורים בלבד כאשר המשחק האחרון ששוחק היה לא אחר ממפגש חם נגד הפועל ת״א אותו סיימו הבנות עם ניצחון 0:1. לאורך העונה צברה הקבוצה 9 נצחונות ו-3 הפסדים בלבד, מאזן שזיכה אותן במקום השלישי משותף בטבלה יחד עם בנות-יהודה ת״א שגם להן היו 27 נקודות. 

לאחר סיומה המוקדם של הליגה שתי הקבוצות בראש הטבלה היו מיועדות לעליית ליגה. אס״א תל-אביב אשר הובילה את הטבלה החליטה להישאר בליגה הארצית. בנות עירוני מודיעין אשר היו ממוקמות במקום השני הועלו לליגה הלאומית לפי החוק. מצב זה השאיר מקום אחד פנוי בליגה הלאומית, מה שיצר התמודדות על העליה בין בנות-יהודה לבית״ר ירושלים.

לאחר דיונים ארוכים ההתאחדות קבעה כי בנות-יהודה היא הקבוצה שעולה לליגה הלאומית וכי בית״ר ירושלים תישאר בליגה הארצית. בחלוף כמה חודשים, במהלך הרישומים לליגות בעונת 2020-2021 התברר כי התפנה מקום נוסף בליגה הלאומית, ומכיוון שקבוצת הנשים שלנו הייתה הבאה בטבלה הוחלט על עלייתה לליגה הלאומית.


כעת אחרי תקופה ארוכה במיוחד ללא אימונים, השחקניות בצהוב שחור חזרו אל הדשא בבית וגן. ההתרגשות הייתה כפולה, הן שמחו לראות אחת את השניה וסוף סוף לחזור לשחק ולהתאמן, ובנוסף הן היו מודעות לאתגר שמחכה להן בליגה הלאומית שעתידה להתחיל כבר בסוף החודש. לקראת המשחקים בליגה הלאומית הקבוצה התחדשה במספר גדול של שחקניות חיזוק בכל העמדות ואף ב-2 שוערות חדשות. 

מאמן הקבוצה סימי כהן אמר לאתר הרשמי: "ישנה קבוצה איכותית וטובה העונה, שחקניות מחו״ל גם כן הגיעו לשחק בבית״ר ירושלים". 

לוטם פסטמן שחקנית הקבוצה הוסיפה: "שמחתי מאוד לראות את כל השחקניות שהצטרפו אלינו העונה. הקבוצה שלנו התחזקה הן מבחינת הרמה הכללית והן מבחינת האוירה והפרגון בין הבנות. אני מאמינה בכל אחת מהשחקניות שתתן מעצמה את ה100% ורק ביחד נעמוד באתגר שמביאה איתה הליגה הלאומית".


רגד באיר דיברה גם היא על המטרות והתחושה באימונים: "לאחר הישג כזה או אחר אומרים תמיד "מי היה מאמין!" אבל במקרה שלנו אפשר להגיד שתמיד האמנו שנעשה את זה. זאת היתה המטרה שלנו והשגנו אותה. אין מילים לתאר את השמחה והגאווה שאנחנו מרגישות כרגע.

התחרות השנה בהחלט גבוהה, בכל עמדה יש לנו לא פחות משתי שחקניות חזקות כך שכל אחת צריכה לתת את ה200% שלה, יש אוירה טובה ואני מאמינה שנמשיך לייצג את הסמל בצורה הראויה לו. בנוסף למשחקי הליגה הקבוצה מתכננת לערוך מספר משחקי אימון ואנחנו כבר מחכות להגרלות של גביע המדינה".

בעקבות הפגרה הארוכה, מאמן הקבוצה סימי כהן דאג לפתוח את האימונים בתרגילי כושר על מנת להימנע מפציעות ולהתחיל לבנות הכושר של השחקניות לקראת העונה שבפתח. בהמשך האימון ניתן דגש רב על תרגילים של ראייה מרחבית והנעת כדור נכונה במגרש. בסוף האימון נערך משחקון פנימי על מגרש מלא שם התנסתה כל שחקנית בתפקיד שלה תוך מתן דגשים מהמאמן לאורך כל המשחק.