יחידה שמחה ומלוכדת: הכירו את טרום א' של בית"ר ירושלים

15 מרץ 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
שחקנים מוכשרים, מאמן שמתעכב על הדברים הבסיסיים, וחיבור שלא רואים בכל יום. בואו ליהנות מקבוצה שנהנית מכל רגע על המגרש, ששיחקה אמש בחצי גמר הגביע: "אין כאן כוכבים, יש פרגון"
כותב: מערכת האתר

רבות מדובר על מחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, וכמעט כל הורה יודע עד כמה המאמנים והצוות מסביב עובדים על מנת להפוך את ילדיהם לשחקנים וילדים טובים יותר. מדי פעם אנו נתעכב על קבוצה כזאת או אחרת, והיום נתחיל עם אחת מהקבוצות האטרקטיביות ביותר של המחלקה. אנחנו שמחים להתחיל את הפינה שלנו עם החבורה הלוחמת של המאמן הוותיק סימן טוב כהן – שהשנה עושה חיל עם טרום א' (ילידי 2012, בני 10). החבורה המדהימה הזאת הגיעה אמש לחצי הגמר מול הפועל באר שבע, ולמרות שהיו עדיפים במגרש, סיימו בהפסד 1:0 שביאס את הילדים, אבל עדיין גרם לגאווה גדולה על הופעה מצוינת ודרך קשה שעברו. אגב, לא מעט ילדים ונערים מהמחלקה הגיעו למשחק באוטובוס שארגנה המחלקה על מנת לתמוך ולעודד ונתנו אוירה נהדרת לשחקנים על המגרש.

"מה שמיוחד בקבוצה הזאת יש כמות גדולה של ילדים עם הרבה כישרון, יש אנרגיה מצוינת ואנחנו ממשיכים באותה הרמה גם לאחר החילופים, זה החוזק של הרמה. אני יכול לציין לא מעט שחקנים בסגל, אבל זה יהיה עוול אם לא נציין את כולם", כך פתח את השיחה שלנו מאמן הקבוצה. סימי, שנמצא כבר שנים ארוכות במחלקה וראה ואימן מאות ילדים, הוסיף: "אני רוצה להביע את ההערכה שלי לפרנצ'סקו סלגאדו, מאמן שוערים, שעושה הכל על מנת לעזור לנו, ומגדל לנו שוערים טובים למועדון". אגב, סלגאדו הוא הורה של אחד הילדים בקבוצה, כשגם מנהל הקבוצה, שרון, נרתם לעזרה עבור הקבוצה.

כדי להבין עד כמה הקבוצה הזאת מגובשת, אפשר היה לראות מדי פעם את ערבי הגיבוש של הקבוצה, וגם בזמן המונדיאל, בשעת ערב, מצאנו פתאום את כל השחקנים, ביחד עם הוריהם, מגיעים לערב גיבוש שכלל ארוחה מטורפת וצפייה במשחקים. יחידה מלוכדת ושמחה.

אם חשבתם שהמחמאות של כהן הסתיימו, אז קבלו את זה: "יש לי הרבה מאוד שחקנים, אבל אין כוכבים, הם כולם ביחד מכלול של לוחמים. הם טכניים, הבנת המשחק שלהם היא טובה ובזה צריך לציין לטובה גם את המאמן, דדי פרויד, שיחד איתי עובד עם החטיבה הצעירה מבחירה ועוזרים להם להתפתח, ולבנות את עצמם. צריך לשמור אותם".

סימן טוב סיפר כי למרות שיכל לקבל קבוצות יותר בוגרות, היה לו ברור את מי הוא לוקח: "בקיץ, כשעוד היינו בחוסר ודאות, הגענו לבית וגן וראיתי את יוסי מזרחי עובד עם הנוער ונערים א', ואמרו שאין מי שיעזור. באתי, עזרתי. כאשר המועדון ניצל בזכות ברק אברמוב, שאלו אותי איזו קבוצה אני רוצה לאמן, מבחירה ביקשתי את טרום א'. אני יודע מה יש שם. אני מכיר את הילדים וטוב לי לעבוד איתם. נבנה אותם בתפקידים שלהם, ומי שייקח אותם אחר כך פשוט יכניס עוד ועוד דברים. אני מרגיש מסופק מאוד, כשאתה מצליח לייצר יחידה כזאת, השמיים הם הגבול".

כמובן שאנחנו לא יכולים להמשיך בלי לציין את טומי העוזר מאמן שלנו, שרון הללי, מנהל את הקבוצות כבר כמה שנים ועוזר לקטנים. עלינו לחצי הגמר מול הפועל באר שבע, המשחק אתמול היה קשוח ולצערי הפסדנו 1:0, אבל אני כל כך גאה בשחקנים שלי. הם נתנו הכל, ניסו כל מה שיכלו. כאשר אני שולח אותם לאימונים באקדמיה, חלקם עולים למחוננים, גם שם הם מקבלים מחמאות על מוסר העבודה והיכולת וזה ממלא אותי. כמובן שאנחנו רוצים להגיע לגמר, ומאוד מאוד שמחים על ההשקעה של בעל הבית במחלקה שלנו".

מעבר לאווירה טובה, גם הציוד החדש שהגיע למועדון, ביחד עם ההשתלמויות, העצות המקצועיות וההכוונה, מייצרת מחלקה וקבוצה טובה יותר: "יש אוירה טובה מאוד במחלקה, כל המאמנים ירושלמים, גם העוזרי מאמנים, וזה מוסיף. רואים שינויים לטובה בטכנולוגיה מבחינת מצלמות, אפליקציות, מעקב ברור אחרי כל ילד, גם על קשיים שהוא חווה וגם מקצועית. יש אוירה טובה, גם למיכל בן עמי, שהיא פשוט כמו אמא של המחלקה, צריך להגיד יותר ממילה טובה. יש כתובת לכל דבר. אני רואה ונהנה מהמחלקה. אני מאחל לנו שנמשיך לחלום ולהמשיך בדרך שלהם, להשתפר. כיף לראות את הילדים האלה צומחים".

מנהל החטיבה הצעירה, חיים בנדה סיכם: "יש שם קבוצה של שחקנים באמת מופלאה, הייחודיות שאני רואה אותה המון ומתאמנים אצלי אחת לשבוע, מטרום א' עד ילדים א', 4-5 שחקנים כל שבוע, כשהם מקבלים אימון העשרה נוסף. כיף לראות אותם משחקים כדורגל. יש בקבוצות כוכבים, שם אין, יש הרבה שחקנים טובים, חדוות המסירה אדירה, מפרגנים אחד לשני. גם השחקנים שנכנסים מבחוץ, מגיעים ועושים את המוטל עליהם והתוצאות הן בהתאם. אני מאוד נהנה, מעבר לתוצאות, אלה העתיד שלנו. אם נדע לשמר אותם ולחזק אותם ולתת את מה שהם צריכים, יש לנו עתיד מאוד טוב במועדון שלנו".

אז אם אתם תוהים מי שחקני הקבוצה, אז קבלו את הרשימה ואל תגידו שלא אמרנו לכם ראשונים שיש פה כאלה שיתנו את הטון בהמשך: יונתן אברהמי, אייל אהרונוביץ, אלרום אודשורן, נהוראי אומזגין, שי און, ליעד אשר, אליה ביטון, איתי בר, גל ברוש, איתמר דוגה, ליאור הללי, עמית חיים, לירן יוסופוב, אליה יעקב, מאור מלצר, יהלי נחום, יהונתן נעים, אשטיא יאסו, מחמד צלאח, אור צרפתי, דניאל רחמים ורפאל שמואלי.