יוסי מזרחי: "תהיו מלוכדים. המועדון חשוב ליותר מדי אנשים מכדי לתת לו ליפול"

10 דצמבר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה החדש-ישן ויו״ר המועדון אלי אוחנה, שוחחו עם שחקני הקבוצה לפני אימון הבוקר בבית וגן. אוחנה: "הרבה שחקנים צריכים להוכיח את עצמם, חייבים לאגור נקודות"
כותב: מערכת האתר

הבוקר (שישי), במתחם האימונים בבית וגן, פתחה בית"ר "גשם" ירושלים את הפרק המחודש שלה תחת צוות האימון של יוסי מזרחי וגל כהן. מזרחי, שהגיע בשעה מוקדמת לבית וגן, שוחח עם הצוות שלו, אותו הוא מכיר כבר מהעונה הקודמת. לאחר מכן שוחח מזרחי עם השחקנים וערך גם מספר שיחות אישיות.

"יושבים מולכם אלי ואני, שעברנו דבר או שניים במועדון הזה, ותאמינו לי שזאת לא התקופה הכי קשה שהיתה כאן. ולמרות זאת, ידענו להתעלות, להביא הישגים, ולנתק את עצמנו מהכל. כולכם מסוגלים לזה ותפנימו את הסיטואציה הזאת כי אני לא מתכוון לרחם עליכם לרגע.

הדבר הכי מסוכן זה שיהיה לכם אליבי. כן, יש בעיה עם הבעלים, עם פציעות, עם עתיד המועדון, כל זה יכול לשמש אתכם, אבל זה הדבר הכי גרוע. אתם תתמקדו בלהיות שחקני כדורגל, ואני מסיר מכם את האחריות.

"תשחקו כדורגל, אני אקח את כל האשמה בהפסדים ואתם תיקחו את התהילה בניצחונות. אבל אני לא אקבל פה אנשים שעושים לעצמם הנחות. מבחינתי שחקן שיורד מכר הדשא לא יבעט בדברים, לא יתעסק בכלום חוץ מללחוץ את היד לחבר שלו לקבוצה. מי שיחליט לנהוג אחרת וישתולל יראה איך זה לעלות מהספסל או להיות ביציע.

"לקחתי את המשימה הזאת כי המועדון הזה חשוב לי, האגודה הזאת היא מעל הכל. יש לנו משימה שמתחילה כבר ביום שני הקרוב בחיפה, ולוח משחקים צפוף בתקופה הקרובה. כולם פה יתיישרו לפי הדרך שלי ושל גל. אתם תכבדו את החוקים ותכבדו אחד את השני כאן".

תתעסקו בלהיות שחקנים ולא מאמנים. יש לנו משימה חשובה מאוד, ואנחנו נלכד את כולם סביבנו. יש יותר מדי אנשים שאוהבים את המועדון הזה כדי לתת לו ליפול, ואנחנו נעשה הכל בשביל להרים אותו".

היו"ר אלי אוחנה אמר בפתיחה: "נפרדנו ממאמן נהדר שאם היה רוצה היה ממשיך, אבל החליט שלא. עם כל הקושי שבדבר, עכשיו אנחנו עומדים כאן עם אישיות לא פחות גדולה. לאורך כל הזמן יוסי היה המועמד היחיד שלי לתפקיד ומאוד שמחנו שהוא הסכים לכך. הרבה מאוד שחקנים כאן צריכים להוכיח את עצמם, וכולכם צריכים להבין שאנחנו קודם כל נחשוב כמו קבוצה שצריכה לאגור נקודות. תפנימו ותכניסו לראש – אנחנו בית"ר ירושלים. זה לא משהו שהולך ברגל ואין שום תירוץ".