ממשיכים בהכנה לעונה: בית״ר יוצאת למחנה אימון באוסטריה

5 יולי 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
החבורה שלנו בצהוב שחור תקיים שלושה משחקי אימון מול יריבות מהונגריה וקפריסין. בינתיים בישראל, יאנקוביץ' נחת והתאמן, קומאן מגביר את הקצב. לכל הפרטים
כותב: מערכת האתר

בית״ר "גשם" ירושלים ממשיכה בהכנות פתיחת העונה שלה כשעוד ועוד חלקים מהסגל חוזרים לפעילות בבית וגן. אחרי שבשבוע שעבר חזר הסגל למתחם בירושלים והכיר את המאמן ארווין קומאן, הפעם הגיע תורם של שחקני הנבחרות ו-"מבודד הקורונה" להצטרף לאימונים של ההולנדי. כאמור אתמול בבוקר (ראשון) קיבלנו בחזרה את מתאוסיניו ואוראל דגני לאחר שהראשון נאלץ לשהות בבידוד לאחר שהגיע מברזיל והבלם, שקיבל ארכה נוספת לחופש בעקבות משחקי הנבחרות.

מי שערך היום היכרות עם קומאן היה מרקו יאנקוביץ׳ שחזר אלינו בשעה טובה לאימונים. יאנקוביץ׳ התקבל בחמימות גדולה, נראה בכושר מצוין והתשלב מיידת באימון. הוא עשה זאת תחת עיניו הפקוחות של מאמן הכושר טלמו דה אנדרס שלא פעם היה צריך להאט את המונטנגרי ולבקש ממנו לשמור על עצמו על מנת שלא לגרום לפציעות.

באימון עצמו עבד הצוות שכולל את המאמן ההולנדי, העוזר גל כהן ומאמן השוערים משה בן דוד על הנעת כדור מהירה, תנועה בלתי פוסקת ועצירות תכופות ברגע שהמאמן רואה דברים שהוא לא אוהב, ובעיקר עבד עם השחקנים בצורה מנטלית גם תוך כדי התרגילים והאימון: "אל תפחדו מהכדור, תמיד תגיעו ותהיו בתנועה, זה שהכדור לא ברגליים שלכם מצריך אתכם לרוץ עוד על מנת להיות חלק מההגנה או ההתקפה". קומאן בוחן כרגע את הסגל, עובד ומתקן את הצעירים שמהם יבחר בודדים שיישארו עם הקבוצה בהמשך העונה ויהוו חלק מהקבוצה הבוגרת.

לאחר שעבד עם כל השחקנים על הנעת כדור, הורה להם להתחיל לתרגל התקפות שכללו הגבהות, כדורים חוזרים וגם כדורים שגולגלו אליהם במפתיע על מנת לשפר את החדות שלהם. גם בסיום כאשר ביצעו את ריצת השחרור דרש המהם ההנולדי לעמוד בדיוק בקצב שמכתיב טלמו דה אנדרס, בעיקר כיוון שזה יוצר משמעת ודיוק ביחס של השחקנים אל הצוות, אל ההוראות ואל הגוף שלהם.

מחר יקיימו השחקנים אימון כפול, הראשון בשעות הבוקר והשני, בקבוצות, אחר הצהריים שיתמקד בעיקר בכוח בחדר הכושר.

הקבוצה תצא למחנה אימונים ביום חמישי ה-15/7 באוסטריה, ותשהה במתקן אימונים אשר נמצא בעיר Bad Radkersburg. המקום שימש בעבר את ריאל מדריד, ארסנל, רומא ועוד קבוצות ועונה על הדרישות של הצוות המקצועי של המועדון.

במהלך המחנה תקיים הקבוצה שלושה משחקי אימון, נגד שתי יריבות מהונגריה ואחת מקפריסין. המחנה יינעל ב-23/7, אז תחזור הקבוצה לישראל.

להלן לוח המשחקים של הקבוצה במחנה:
– 17/7, יום שבת, נפגוש את פאקסי (ליגה ראשונה בהונגריה) למשחק הראשון של העונה.
– 19/7, יום שני, נפגוש את ספרטקוס (ליגה שנייה בהונגריה).
– 22/7, יום חמישי, נשחק מול א.א.ק לרנקה.