כל ילד הוא עולם ומלואו: אימון "הגשמת חלום" של שחקני בית"ר ירושלים

12 ינואר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
במסגרת הפרויקט של המועדון, היה לנו את הכבוד לארח ילדים מדהימים שהגיעו ונהנו מכל רגע. כל הפרטים בפנים
כותב: יעקב צים

עבור רבים, מפגש עם שחקני המועדון הוא בגדר הגשמת חלום. בית"ר מקבלת מדי שנה אלפי פניות מכלל גווני האוכלוסייה אשר מבקשים רק להגיע ולפגוש את השחקנים שלנו. מתוך המקום הזה נולד רעיון אימון "הגשמת חלום", אשר בא לתת לילדים כמה רגעים של אושר. הבוקר הגיעו לבית וגן שמונה ילדים, עם סיפורים קורעי לב ועם אהבה ענקית בתוכם לבית"ר ירושלים. מהרגע שהגיעו לבית וגן, נעטפו הילדים על ידי אנשי המועדון והשחקנים בהמשך לפעילויות המועדון למען הקהילה.

מדובר על ילדים אשר עברו במהלך חייהם אירועי טראומה, חרם וקשיי השתלבות בחברה. במהלך האימון, האורחים שלנו הגיעו יחד עם בני משפחותיהם והתרגשו מאוד להיפגש עם השחקנים שערכו להם קבלת פנים חמה ואוהבת שכללה מסירות על כר הדשא, כיבוש שערים, תמונות משותפות ואף חלוקת מתנות ממוצרי המועדון.

הסיפורים ששמעו השחקנים מפי האורחים שלנו היו קשים. ההורים שיתפו על החרמות שעברו בבית הספר, על הקשיים שבחיי היום, ועל טראומות שעברו במהלך חייהם. אבל מהרגע שבו עלו על כר הדשא, והחלו לבעוט בכדור, הכל נראה אחרת. הילדים עברו אימון קצר עם שערים קטנים, מסירות, ובעיקר פעילויות להעלאת הביטחון. בנוסף, אחד האורחים שלנו, אדם בן 53 בעל צרכים מיוחדים, היה מאושר מהמפגש עם השחקנים, ביקש מהם להצטלם איתו, והביע הערכת תודה על הפגישה איתם.

השחקנים הקשיבו בקשב רב לסיפורים המיוחדים והבטיחו לילדים כי יעזרו להם בכל דבר לו הם זקוקים ואף יוכלו לעלות עימם לדשא בחלק ממשחק הבית הקרובים של הקבוצה. קפטן הקבוצה, אופיר קריאף, סיפר על המפגש המיוחד עם הילדים: "כל ילד שהגיע לכאן הוא עולם ומלואו, ולראות את העיניים שלהם נוצצות ככה, ולראות איך לאט לאט הם מרימים את הראש, מעלים חיוך, והכל בשביל להיות כאן איתנו- זה עולם ומלואו. במהלך השנה האחרונה יוצא לנו לערוך המון מפגשים עם הקהילה כחלק מהמדיניות של המועדון ובכל פעם הלב נשבר מהמקרים ומתאחה מהמפגשים והאושר שהילדים יוצאים מכך".

בנוסף, ביוזמתו המלאה, הגיע השף של המועדון, אסף סבח, והכין לאורחים שלנו ארוחת בשרים מפוארת ושתייה. הילדים הצטלמו בחדרי ההלבשה, בחדר של מאיר הרוש, וזכו להצטלם עם התארים של המועדון. אירוע זה מצטרף לשורת פעילויות גדולה שמקיים המועדון בעזרה לקהילה וכמובן שימשיך לארגן עוד כמה כאלה בקרוב.