הליך בדיקה ברשות השנייה נגד ערוץ 13 בעקבות התבטאויות נגד בית"ר ירושלים

אוהדי הקבוצה באצטדיון המושבה
2 אוקטובר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בעקבות פניות של מאות אוהדי הקבוצה, ולאחר שיחה עם נציב פניות הציבור של הרשות השנייה דוד רגב, הוחלט על בדיקה לאור התבטאותו של הכתב אביעד גליקמן
כותב: מערכת האתר

ביום שישי האחרון פורסמה בערוץ 13 כתבה של איתי ורד, אשר התלווה אל הקבוצה במהלך השבוע האחרון. הכתבה, אשר היתה אמורה לעסוק בעיקר בתערוכה החדשה שנפתחה "יאללה", שעוסקת כולה בבית"ר ירושלים. למרות ההבטחות כי אופי הכתבה יהיה שונה מהרגיל, לצערנו, בחר הערוץ והכתב שוב ושוב לעסוק בין השאר בשאלה (הגזענית) לגבי שיתופו של שחקן ערבי בבית"ר ירושלים, למרות הצהרותיו של הבעלים משה חוגג בעניין כבר מתחילת דרכו בקבוצה. בסיומה של הכתבה נערך פאנל, בו לא ניתן לאף אדם אוהד הקבוצה או מזוהה עם הקבוצה, אפשרות לדבר, ואחד אחרי השני נאמרו דברים שאינם מבוססים בלשון המעטה. במסגרת הפאנל התבטאו רביב דרוקר, אודי סגל, אביעד גליקמן, שרון גל ומיה איידן.

הגדיל לעשות הכתב אביעד גליקמן, שאף אמר "בתור ירושלמי, יש בעיה גדולה בבית"ר ירושלים. הבעיה לא מעכשיו, הבעיה שטאטאו את הכל מתחת לשטיח עד שזה צמח למפלצת. אתה מגיע לטדי ו-30 אלף שרים לך שאני אוהב את בית"ר גזענית. במכבי והפועל זה לא ככה, בגלל הבעייתיות של האוהדים שלה וגווני החברה שיש שמה".

בעקבות דבריו, ועקב ההד הציבורי של אוהדי בית"ר, שהגיע גם תודות לעמוד הפייסבוק "רדיוס לבית"ר" ומספר עמודי אוהדים נוספים, הגיעו מאז פרסום הכתבה אל נציב פניות הציבור של הרשות השניה לטלויזיה ולרדיו, דוד רגב, למעלה מ-120 תלונות בהן של צופים ביניהם אוהדי בית״ר. בתלונות הביעו הצופים זעם על תיוגם של אוהדי בית״ר כגזעניים ודרשו כי הערוץ יתנצל על הדברים. בעקבות התלונות פתח רגב בבירור אל מול רשת 13 לגבי ההתבטאויות בפאנל.

אנו דורשים את התנצלותו של הכתב, מעבר לדף הטוויטר הפרטי שלו בו כבר פרסם הבהרה. על גליקמן לעשות זאת באותה הפלטפורמה, כלומר במהלך התוכנית ביום שישי בערב בה נאמרו הדברים.