לא שוכחים את הבנים שלנו: בית״ר מחבקת את משפחות השבויים

משה חוגג בטקס לפני המשחק
10 פברואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המועדון יארח במשחק מול מכבי חיפה את משפחות שאול, גולדין ומנגיסטו שבניהן עדיין שבויים בעזה בחמש השנים האחרונות
כותב: מערכת האתר

5 שנים שלמות עברו מאז שמדינת ישראל יצאה למבצע ״צוק איתן״ ברצועת עזה. מבצע שממנו לא חזרו שניים מבנינו. סמל ראשון אורון שאול וסגן הדר גולדין, שניהם הוכרו כחללי צה״ל ושניהם עדיין שבויים בידי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. מספר שבועות אחרי סיום המבצע נשבה אברה מנגיסטו גם הוא ומוחזק בשבי עד היום.

הערב, לפני תחילת המשחק מול מכבי חיפה בטדי, תארח בית״ר "מילניום" ירושלים את משפחות הבנים לטקס מרגש בשיתוף "המטה החברתי להשבת הבנים" שבמהלכו ישיר הזמר עידן עמדי את ״התקווה״. עמדי משתתף פעיל במאבק להחזרת הבנים, יחד עם משפחות השבויים.

אורון שאול גדל בפוריה עילית והתחנך בתיכון "בית ירח". על אף שהיה יכול לבחור לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם והתגייס לחטיבת גולני. שבועיים לאחר הכניסה הקרקעית לעזה במסגרת "צוק איתן", הצטרף אורון לחבריו בצוות הנגמ״ש. אותו צוות נגמ״ש שנפגע בקרב הכואב בשכונת שג'אעיה שבו נחטף אורון. אורון נחשב כיום לחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע במעמד שבוי ונעדר.

הדר גולדין נולד בישוב אשחר. לימים היה מדריך בתנועת הנוער בני עקיבא, המשיך לאחר לימודיו התיכוניים למכינה קדם צבאית "בני דוד" וסיים יחד עם אחיו התאום גם קורס קצינים. הדר התגייס לגבעתי והתקבל לטירונות בסיירת החטיבה. הוא היה מצטיין צוותי בסוף הטירונות, מצטיין קורס סיור ומודיעין, מצטיין ההכנה לקורס קצינים ומצטיין בקורס קצינים בהכשרת היסוד. לצוק איתן הגיע הדר כמפקד צוות בסיירת. הדר נהרג ונחטף במהלך הפסקת אש בקרב שנודע כ-״קרב רפיח״. הוא הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בכפר סבא והועלה לדרגת סגן לאחר נפילתו.

מחזירים את הבנים

אברה מנגיסטו נולד באתיופיה ועלה ארצה כשהיה בן חמש במסגרת מבצע שלמה. הוא גדל באשקלון לצד תשעה אחים ואחיות. הוא למד בבית ספר יסודי באשדוד וסיים את הלימודים בכפר הנוער הדתי בן יקיר של הסוכנות היהודית. ב-7 בספטמבר 2014, יצא אברה מביתו שבאשקלון כשעל גבו תיק וצעד לכיוון תחנת הכוח רוטנברג משם ירד לכיוון החוף, צעד לאורך חוף זיקים ולבסוף חצה את הגדר שמפרידה בין ישראל ורצועת עזה. כיום אברה נחשב לשבוי וגורלו אינו ידוע.

אנחנו גאים לחבק את המשפחות במאבקם הארוך ומקווים כי קרב היום בו יוחזרו הבנים הביתה.