טורניר "משחקים ביחד": אנדי הרצוג ואלי אוחנה על מגרש הכדורגל

אנדי הרצוג וילדי שער שיוויון
25 פברואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר ירושלים ועמותת שער שיוויון קיימו את הטורניר המסורתי, כשמאמן הנבחרת ויו"ר המועדון הגיעו על מנת לחלוק כבוד ולפתוח את האירוע. מי זכה ומה אמרו השניים? הפרטים בפנים
כותב: מערכת האתר

טורניר "משחקים ביחד", אותו מארגנות בית"ר "מילניום" ירושלים ועמותת "שער שיוויון", התקיים אמש במתחם האימונים בבית וגן, ומשך אליו מאות שחקנים צעירים, מכל הדתות והגילאים, שהגיעו לשחק כדורגל ביחד, באירוע מרגש ועם שלל צבעים של חולצות שרצו על הדשא.

אלי אוחנה, אנדי הרצוג וילדי הטורניר

האירוע התקיים למרות הקור הירושלמי ששרר, אבל זה ממש לא מפחיד ילדים ירושלמים, שרק רוצים לשחק כדורגל. בטקס הפתיחה נכחו אורחים חשובים, כשאת האירוע פתח מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, אנדי הרצוג, שגם אמר לילדים: "הייתי שחקן כדורגל טוב, אבל לא פחות חשוב מזה – הייתי תלמיד טוב. אני מאחל לכם שתמשיכו להתמיד ובעיקר תיהנו מהכדורגל ומהדרך". הרצוג, שלווה על ידי נציג ההתאחדות לכדורגל, שלומי ברזל ואיתן דותן, זכה למחיאות כפיים סוערות ואיחל לשחקנים בעברית "בהצלחה".

ילדי הטורניר

מי שעוד נאם בטקס הפתיחה היה יו"ר בית"ר ירושלים, אלי אוחנה, שאמר לשחקנים: "הטורניר הזה הפך למסורת אדירה, ואנחנו שמחים מאוד שזה קורה כאן בבית"ר. כשאתה רץ על הדשא זה לא משנה אם אתה ממגזר יהודי או ערבי, או ממוצא רוסי, אתיופי, מרוקאי או כורדי. כולנו כאן כדי לשחק כדורגל, וכולנו כאן מתוך כבוד הדדי אחד לשני. אנחנו נמשיך לקיים את הטורניר הזה".

החלק הקשה של הטורניר היה דווקא לארגן את התמונה הקבוצתית, שכן כולם רצו לעמוד ליד הרצוג ואוחנה, שהצטלמו גם עם השחקנים בנפרד. הרצוג אפילו חיכה בסבלנות לאחת הילדות המקסימות, עד שהלכה אל התיק, מצאה את הטלפון, וחזרה מחויכת.

ילדי הטורניר

ומה עם כדורגל? גם זה היה, והרבה. המשחקים נערכו על הדשא הסינטטי בבית וגן, והשחקנים והשחקניות, הגיעו מכל רחבי העיר, מבית צפאפא ומשכונות אחרות: אבו גוש, ארמון הנציב, קרית יובל, קרית מנחם, פסגת זאב, תלפיות ומהעיר בית שמש. בסופו של דבר הוכתרה המנצחת של הטורניר, הקבוצה המשותפת של בית ספר רמת מוריה מארמון הנציב ומבית צפאפא, זוהי קבוצה של יהודים וערבים ששיחקו יחד וניצחו.