האושפיזין הראשון שלנו: שלמה שירזי, האיש ששרף את האגף

4 אוקטובר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
פרויקט "אושפיזין בסוכה" יצא לדרך עם המגן השמאלי, מהקשוחים שדרכו במחוזותינו. אליפות, שלושה גביעים, ובעיקר המון לב וחיבור מטורף לקבוצה
כותב: מערכת האתר

שלמה שירזי הוא אחד המגנים הזכורים ביותר בתולדות בית"ר ירושלים. מדובר בשחקן שהוא חלום של כל מאמן. קשוח, מהיר ומדויק. כשזוכרים את חבורת האליפות המיתולוגית עם אלי, אורי, יוסי ושאר החבורה, שירזי מוזכר בשורה הראשונה כמי שנקלט בשורות המועדון במהירות וגרם לקהל להתאהב בו מהרגע הראשון.

שירזי הגיע אלינו בעונת 1984/1985, וזכה עם בית"ר באליפות הראשונה שלנו, ב-87', כשהוא מתכבד בשער שהבטיח את האליפות בדקה ה-77. לאחר מכן היה גם חלק משלושת הגביעים המפוארים ב-1985, שם בישל לאוחנה את שער הניצחון נגד מכבי חיפה, ב-1986 היה המנוע מאחורי הזכיה, עם תצוגת כדורגל אדירה, וב-1989.

שירזי היה שומר הסף של שחקנים בקבוצה. כאשר מישהו היה מחליט לקצץ שחקן מהקבוצה, הוא לקח בחשבון שבשלב מסוים מספר 7 בצהוב שחור יגיע לסגור חשבון, וזה כנראה יכאב.

שירזי סיפר בריאיון לידיעות ירושלים בעבר כי על מקרה שזכור לו במיוחד ועל הקשר עם הקהל: "בחצי גמר הגביע מול מכבי תל אביב, אורי היה פצוע ולא שיחק ואוחנה נפצע ויצא אחרי רבע שעה. מכבי הובילו 0:2, ו-20 דקות לסוף 30 אלף אוהדי בית"ר ברמת גן שרים לנו: 'זה לא נורא, זה לא נורא'. אני רץ על הקו, מנסה להציל משהו מהמשחק, ועם כל הגודל והקשיחות שלי תוך כדי ריצה זולגות לי דמעות על הלחיים. ככה אהבנו את בית"ר, ככה אהבנו את הקהל".

עכשיו בחנות – מבצע מיוחד על חליפות יומברו במידות ילדים! חליפת פוטר ב-199₪, חליפת אימון ב-235₪. בית"ריסטים? יש לכם עוד 20% הנחה! לרכישה לחצו כאן.