ממשיכים לכבד: שמעון צ'רנוחה נכנס להיכל התהילה

שמעון צרנוחה ומשה חוגג
20 ינואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הבית"רי המיתולוגי מקבל את הכבוד הראוי לו וייכנס להיכל התהילה של בית"ר ירושלים בטקס שייערך לפני המפגש מול מכבי נתניה בטדי
כותב: מערכת האתר

מועדון בית"ר "מילניום" ירושלים נרגש להמשיך במסורת היכל התהילה, בה אנו מוקירים כבוד למי שהפכו את המועדון למה שהוא היום. שחקני עבר, אנשי הנהלה וחברי מערכת שהם חלק בלתי נפרד מהדי.אן.איי הבית"רי.

אנו יותר משמחים להכניס להיכל התהילה את שמעון צ'רנוחה האגדי, שם שאין בית בית"רי שלא מכיר. צ'רנוחה נולד בשנת 1948 ארבעה ימים לפני קום המדינה, להורים ניצולי שואה ובעודו בן 9 חודשים הם עלו לישראל. הוא שיחק בקבוצת הנוער של בית"ר ירושלים, וכבר בגיל 15 לאחר שהמאמן סמואל רזניק התרשם מיכולותיו הועלה לקבוצת הבוגרים.

צ'רנוחה שיחק לצדם של ד"ר ראול גלר, אודי רובוביץ', חיים אזולאי ויצחק מונסה. הוא היה השחקן הראשון של בית"ר ירושלים ששיחק בנבחרת ישראל, בה ערך הופעת בכורה ב-1968 במשחק מול נבחרת בלגיה.

מספר שנים לאחר פרישתו אימן את קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים, כשתחתיו עברו בין היתר גם אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן. שמעון ייזכר תמיד בתור מאמן עם משמעת קשוחה ומוסר עבודה. רצינו רק לומר תודה לאיש שלא נתן לאף שחקן יריבה להרגיש בנוח מול קו ההגנה הבית"רי, תודה צ'רנוחה!