רוני לוי: "תמיד נהניתי להיות בבית"ר, אנחנו בתהליך בריא"

מאמן הקבוצה רוני לוי
13 ספטמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התראיין לרדיו ירושלים ודיבר בפתיחות על מצב הקבוצה, כשהוא מדבר בצורה אופטימית על העתיד: "אי אפשר לא להעריך ולכבד מה שעושים כאן"
כותב: מערכת האתר

מאמן בית"ר "מילניום" ירושלים, רוני לוי, התראיין היום לרדיו ירושלים והתייחס לעניינים האחרונים סביב הקבוצה: "בסיכום שני המשחקים אנחנו מאוכזבים, אפילו יותר מזה, במשחק הראשון היתה לנו הופעה טובה, אבל הרגשנו מאוכזבים מהתוצאה. ברעננה זייפנו, ונענשנו על המשחק הפחות טוב שלנו".

"מאמנים רוצים עוד ועוד בסגל, ורוצים עוד חיזוק, אלה תהליכים טבעיים. השנה בבית"ר ירושלים התחיל תהליך מתחילת השנה ואי אפשר לא להעריך ולכבד את מה שעושים כאן. הביאו שחקנים עם הרבה מחשבה לעתיד, כי כשמביאים את גארסיה, שהוא בן 21, ועלי, שהוא צעיר, ומיכאל, שנפצע. הביאו הרבה שחקנים, והדברים האלה, מבחינתי, בשלב ראשון, זאת הדרך להיבנות לקבוצה, כדי להיאבק איפה שהיא רוצה. בחלון העברות אחד אי אפשר לעשות את כל השינויים, זה לוקח מספר שלבים".

"אנחנו חייבים לזכור שהמשוואה שלנו יצא אחד השחקנים הכי טובים בארץ, שמעבר לזה שהוא שחקן מוכשר ואיכותי, יש לנו פחות שחקן להשתמש. אנחנו מחפשים עוד שחקן בעמדות הקידמיות, שייתן איכות מההרכב או מהספסל. הבעלים והנשיאים תמיד שואפים ורוצים להגיד שהם רצים לאליפות, ואני מבין אותם מאוד. זה נכון שהשקיעו הרבה כסף, הביאו שחקנים גם להשקעה עתידית. צריך לבנות את הקבוצה הזאת בצורה יומיומית, קבוצה שתצטרך להתמודד עם המחשבות האלה. אני מתעסק בעבודה היומיומית. אם בית"ר תהיה חזקה ותקרא תיגר על 1-3, אני אשמח, אבל אלה תהליכים שלוקחים זמן. בית"ר ירושלים בתהליך טוב מאוד".

שלומי אזולאי ואנתוני וארן הם שחקנים מצוינים, אין ישראלי שבית"ר ירושלים יכלה להביא ולא הביאה. גם מבחינת הזרים, אין לנו מקום לזרים, יכול להיות שבדיעבד אפשר היה להביא תפקיד אחר, כרגע בנקודת הזמן הזאת, זה מה שיש. שלומי הוא אחד השחקנים הכי איכותיים בארץ, וכשהוא בריא הוא חלוץ מצוין".

על פרדי פלומיין: "כשאני הגעתי, שמעתי על התנהלות לא נכונה שלו. מהרגע שהגעתי לבית"ר ירושלים, הוא מתאמן כאחד הטובים בקבוצה, הוא עשה מחנה אימונים יוצא מן הכלל, ביום ערב המשחק נגד רעננה, הזעיקו אותו לצרפת, הוא ביקש לנסוע ללידה, אישרנו לו, ואמרנו לו שאם היא תלד בשישי, אולי תחזור בשבת לעשות את המשחק. הוא חשב על זה ואמר אני אשאר למשחק. כששחקנים עושים דברים לא בסדר לקבוצה, אנחנו מטפלים, אבל זה לא המקרה".

"במשחק נגד ב"ש גרצ'קין פחות תמך כי היה מוגבל מבחינה פיזית, במשחק נגד ב"ש גרסיה ופלומיין התחילו את הדריבל רחוק מהשער. הם מצאו את עצמם הרבה פעמים ב-1 על 1. אבל כשמגיעים שחקנים חדשים, לפעמים עד שאתה מתניע, אלה דברים שלוקחים זמן. מה שחשוב ששחקנים שעובדים טוב ושיש להם יכולות, תורמים הרבה לבית"ר ירושלים. יש לנו אישור להביא שחקן קדמי ומגן שמאלי לבית"ר ירושלים. יש לנו חלק קדמי ששווה שערים. יכול להיות שזה יתפזר בין כולם".

"הגעתי לבית"ר בשתי הקדנציות האחרונות, בסיטואציה אחרת לגמרי. נהניתי תמיד בבית"ר, היתה תקופה טובה ומצוינת. מנסים לעשות דברים, לבנות דברים חדשים. יש הרבה דברים שאתה רואה שיש ניסיון לעשות דברים מעבר. די לציין שיש את יוסי בניון כמנהל מקצועי, ואני נהנה לעבוד איתו. הוא איש מקצוע שיודע מה זה קבוצת כדורגל, איפה המקום של המאמן, של המנהל המקצועי. בלי קשר, יש בינינו דינמיקה טובה. אנחנו מכבדים אחד את השני, וחושבים על הנושאים המקצועיים עין בעין. הרבה פעמים ניסו לצייר לי שם של מישהו שלא שומע, ולא מקשיב, אבל אני אוהב לשמוע ולהתייעץ".

"אופיר קריאף עשה משחק נהדר, והוא מתאמן מצוין. אני לא רואה את אופיר כשחקן הרכב או לא, הוא שחקן חשוב מאוד בבית"ר ירושלים, הוא גדל במועדון, הוא סוג של מנהיג ושחקן בקבוצה, הוא חשוב בקבוצה. הרגשתי לא בנוח שהוא לא שיחק נגד רעננה, ואמרתי לו את זה. אני סומך עליו, וזה חשוב לי שחקן כזה. הוא יכול לשחק גם 6. תמיר עדי הוא שחקן מוכשר וצעיר. המעבר לבית"ר ירושלים, לקצב, לקהל, לעוצמות, צריך לקחת זמן ולהתרגל".

"אני לא מוריד ציפיות, לא שואף ולא רוצה. יחד עם זאת, בית"ר הראתה גם במשחק הפחות טוב שלנו נגד רעננה, היינו שווים נקודות במשחק הזה. אבל מתחילת השנה, בגביע הטוטו, רואים קבוצה טובה. אני מסכים שהיינו חשופים, אבל היה מצב במשחק ששיחקנו על כל הקופה. אני פחות אוהב את זה, אבל ראינו שרעננה כבשה 3 שערים נגד חיפה, והיא קבוצה מסוכנת בחלק הקדמי. אנחנו, איך ששיחקנו מתחילת שנה ושידרנו, גרמנו לציפיות – ובצדק. הגענו למשחק מול רעננה בגישה לא נכונה. כשרצינו לחזור למשחק, לא הצלחנו לחזור למשחק. אני בטוח שנבוא בגישה נכונה. היריבה היא טקטית והגנתית, ותבוא לעשות את שלה. אני בטוח שבבית נעשה את זה".