ביקורים, תרומות, ניחום אבלים ופרויקט הנצחה: בית"ר במהלך ימי הלחימה

11 אוקטובר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים פועל במהלך הימים האחרונים בכל הכוח על מנת לעזור לכל האזרחים והחיילים הזקוקים לעזרה. הבוקר ביקרו השחקנים בבית מלון את תושבי זיקים ועין השלושה ונמצאים בדרכם לעוד מקומות. אלו הפעולות שאנו נוקטים בהן
כותב: מערכת האתר

בית"ר ירושלים מתגייסת עם כל הכלים האפשריים שלה על מנת לעזור ככל הניתן לתושבי המדינה, לחיילים ולמשפחות שאיבדו את היקר להן מכל. במהלך הימים האחרונים אנחנו נמצאים בסיטואציה מורכבת ולפיכך פתחנו חמ"ל בית"רי המרכז בקשות לעזרה ומאגד בתוכו את פעילויות המועדון.

הבוקר הגיעו שחקני הקבוצה אופיר קריאף, עדי יונה, ליאון מזרחי, נתנאל דלויה, טימוטי מוזי וקים זיבת אל בית המלון במעלה החמישה, כדי להיות שם ביחד עם תושבי עוטף עזה מעין השלושה ומקיבוץ זיקים, אשר התפנו לשם מהדרום.

השחקנים הגיעו למקום ופגשו את הילדים וההורים, שיחקו איתם כדורגל, הצטלמו, חילקו מזכרות וחולצות, והגיעו עם גביע המדינה, מה שגרם לכל הילדים (וגם ההורים), שחלקם גם לא אוהדי המועדון, להצטלם בהתרגשות עם הגביע. נציין כי במקום היו עוד שחקנים גם מקבוצות אחרות בעלי "עבר" בית"רי כגון איתי שכטר, אבישי כהן, אבי ריקן, אריאל הרוש ועוד. האירוע אורגן ויצא לפועל בעזרתו של שחקן העבר והפרשן עמרי אפק ואנחנו מודים לו.

קפטן המועדון, אופיר קריאף, אמר במהלך האירוע: "במהלך כל הימים האחרונים הלב שלי היה מרוסק בבית, ופתאום הגענו לפה והילדים שמחו, והמשפחות נשמו לרווחה, וזה כל כך טוב לראות אותם. שמענו את הסיפורים, שיחקנו ונמשיך לבקר בכל מיני מקומות שרק נידרש. אנחנו כמועדון מחבקים ונהיה שם.

"ספגנו אבידות גדולות, המון אוהדים שלנו ברשימות הנופלים והנרצחים, ואנחנו נהיה שם בשבילם. מאחל לחיילים שלנו שיחזרו בשלום, ושנקום מזה ביחד". יחד עם הביקור הזה, הגיע היום גם בן ביטון אל מלון הרודס בתל אביב, לשמח ולחזק עוד תושבי העוטף שנמצאים שם ומחר יגיעו עוד שחקנים לשם וגם אל כפר המכביה, שם שוהים עוד ילדים תושבי העוטף. אמש ביקרו השחקנים בשפיים.

בהמשך היום יגיעו שחקני קבוצת הבוגרים ושחקניות קבוצת הנשים שלנו למלון דן פנורמה בירושלים על מנת לבקר תושבים שפונו מעוטף עזה.

כמו כן, במהלך הימים האחרונים פתחה בית"ר ירושלים במבצע גיוס תרומות נרחב אשר הכספים שבו מועברים מדי יום לקניית ציוד לתושבי הדרום וללוחמים וחיילי צה"ל שנמצאים ומגינים על גבול הדרום. בכל יום יוצאות מספר משאיות עם ציוד המועמס עליהן בציוד נדרש כגון סוללות, מטענים ניידים, פנסים, משחקי קופסא וחוברות צביעה.

ההיענות היא עצומה ואנו נמשיך במבצע הזה ככל הניתן. אנו קוראים לכל האוהדים ותושבי ישראל לתרום דרך הלינק הנ"ל, הוא כמובן בטוח לשימוש ויותר מכך, הכסף יוצא באותו היום. ניתן לתרום את הכסף בלינק כאן

המועדון, שמקבל אינספור פניות לצערנו על אוהדים שנרצחו או נפלו במהלך הלחימה, מרכז את כולם לפרויקט הנצחה שנעשה הן באתר המועדון והן ברשתות החברתיות. המועדון גם יגיע למשפחות על מנת לנחם אותם על האובדן הקשה אותו חוו. אנו מוודאים מול הגורמים את הפרטים וברגע שניתן האישור, מנציחים אותם. אנו מבקשים מאוהדים אשר מודעים למועדי הלוויות ומיקומים של שבעה של חייל או אוהד ליצור קשר עם המועדון דרך הרשתות החברתיות.

תושבי עוטף עזה, אשר קיבלו חדרים בבית מלון בתל אביב בתרומה של בעלי המועדון, ברק אברמוב, שוהים שם מתחילת הלחימה, ונמצאים בקשר שוטף עם המועדון לכל דבר שהם צריכים. תושבי העוטף הגיעו לאחר שקיבלו אישור להתפנות ומשפחות רבות ניצלו את האפשרות והתארחו על חשבון המועדון.

אלו ימים קשים מאוד עבור כולנו, אך אנו מגויסים למען מטרה אחת – להיות כאן בשביל העם המיוחד והמדהים הזה.