הכאב והאושר התערבבו: רפאל הקטן הספיק לגעת בגביע המדינה

29 מאי 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר "גשם" ירושלים אבלה על מותו של רפאל מתן שלוש ז"ל, הילד שריגש את כולנו ונלחם באומץ במחלה הקשה. רגע לפני שליבו נדם, הספיק לגעת בגביע המדינה
כותב: מערכת האתר

לאורך כל השנה האחרונה, הגשים מועדון הכדורגל בית"ר "גשם" ירושלים מאות ואלפי חלומות לילדים שרצו להיות חלק מהמועדון. השחקנים שלנו היו חלק מפעילות קהילתית ענפה לאורך השנה, עם מקרה אחד שפשוט קרע לנו את הלב.

רפאל מתן שלוש ז"ל, ילד טהור ומדהים בן 7, חלה במחלת הסרטן ונאבק בה בכל כוחו. רפאל מתן הפך להיות חלק בלתי נפרד מבית"ר. שחקני הקבוצה יצרו איתו קשר, ניסו לעודד אותו ואת משפחתו, הגיעו אליו הביתה והוא אף התארח בביתו של הקפטן, אופיר קריאף. אחד הדברים החשובים ביותר שידענו שצריך לקרות הוא שהגביע צריך להגיע לרפאל, ויהי מה.

לאורך השבוע האחרון, עבר רפאל פעולות לא פשוטות על מנת להישאר בחיים. הוא נאבק כמו גיבור, שבני המשפחה לצידו. לא מוותרים, נותנים לו תחושה טובה עד הסוף. ביום חמישי האחרון, מיד לאחר הזכיה בגביע המדינה, הגיעו הקפטן אופיר קריאף, ביחד עם אורי דהן ומאיר הרוש אל בית החולים שערי צדק, על מנת לבקר את רפאל מתן. מרגע הזכיה בגביע היה לנו ברור שאנחנו רוצים להביא לו את הגביע ויהי מה. הגשמנו את החלום והגענו, ראינו איך בשארית כוחותיו הוא התרגש, והיה מאושר. הכאב והאושר התערבבו לרגע בלתי נשכח לרגע עוצמתי וכואב.

לאורך העונה האחרונה ליווינו את רפאל המלאך, הגענו אליו הביתה, שמרנו על קשר ובעיקר התפללנו לשינוי רוע הגזירה. רפאל מתן ז"ל האהוב נפטר אמש, והשאיר אחריו את הוריו, דוד ורחלי היקרים, והאחים לישי, שוהם ושחר. אין לנו מספיק מילים לנחם אתכם, אבל בטוחים שמשפחת בית"ר תעטוף אתכם ותחבק אתכם כמה שאפשר. יהיה זכרך ברוך ילד. הלווייתו התקיימה אמש בשעות הערב, והמשפחה האבלה יושבת שבעה ברחוב הרב כדורי 7, בהר חומה.

יהי זכרו ברוך.