אבוקסיס: "ללמוד לשלוט באמוציות"; אספרייה: "משחק חשוב מאוד"

13 נובמבר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר ירושלים שלנו מתכוננת למשחק מול בני סכנין בטדי, המאמן והחלוץ סיפרו על התקופה האחרונה במסיבת העיתונאים, ויודעים את החשיבות של המשחק ושלוש הנקודות לפני היציאה לפגרה
כותב: assaf nachum

המשחק האחרון לפני המונדיאל. בית"ר שלנו תפגוש מחר (שני, 20:15, אצטדיון טדי) את בני סכנין למשחק חשוב מאוד בקרב התחתית בו נמצאת הקבוצה. הצהובים שחורים שלנו יודעים שלמרות שהיכולת לא רעה, והיה נראה שעלינו על הגל, כעת הגיעו שני הפסדים וחייבים לתקן כמה שיותר מהר. ואין דרך טובה יותר מאשר לצאת לפגרה עם ניצחון. בואו להיות חלק מהטירוף! 

מי שהתייחס לכך במסיבת העיתונאים היה המאמן, יוסי אבוקסיס, שאמר: "מדובר בשני מועדונים שתמיד יש יריבות והמון אמוציות במשחקים ביניהן. אלה שתי קבוצות שנמצאות בתקופה פחות טובה, אנחנו הפסדנו בשניים האחרונים ותיקו, וזה היה דווקא במשחקים טובים שלנו. מצד אחד זה מאוד מאכזב, מצד שני יש נקודות חיוביות. אנחנו צריכים להפסיק להיות נאיביים ולחלק מתנות. זה משהו שמלווה אותנו מתחילת העונה.

"אנחנו צריכים לנצל מצבים אנחנו לא מרוכזים מול השער, אבל אני מאמין שאם נמשיך ככה יגיעו גם ניצחונות. דווקא עם הפועל תל אביב היו לנו אנרגיות כל המשחק, החמצנו המון. קיבלנו שער עצמי מאכזב מאוד, ואנחנו צריכים להיות מרוכזים יותר במשחק ההגנה שלנו וכמו שאמרנו – להיות מרוכזים במשחק ההתקפה שלנו".

"כל הסיבוב הזה אופיין על ידי טלטלות, אנחנו קבוצה אחרת מתחילת העונה, אבל אנחנו משחקים אחרת, צירפנו שחקנים ואנחנו נראים יותר טוב, אנחנו חייבים נקודות ולא מחמאות, אנחנו בעמדת סכנה. אם נשחק כמו ששיחקנו במשחקים האחרונים נהיה בסדר, עוד קצת ריכוז, עוד קצת מסירות לשער, אבל נתגבר על הבעיות". על החיסרון של קריאף אמר: "אנחנו עוד בודקים מי יחליף אותו בהרכב, אופיר הוא שחקן חשוב, ומי שיחליף אותו יצטרך לעשות עבודה טובה.

על המשחק מול סכנין: "זה מסוג המשחקים שצריכים להיות חכמים במוטיבציה, גם אובר מוטיבציה זה לא טוב. צריך לתת את הכל ולהילחם. לא לתת טעויות של כרטיסים אדומים וכאלה. תהיה עכשיו הפסקה ארוכה, נצטרך לחשוב מה לא עשינו טוב בסיבוב הראשון, ואיך בסיבוב השני להיות קבוצה קשה, שהרבה יותר קשה מולה. זאת המטרה".

דנילו אספרייה אמר: "זה משחק מאוד חשוב, יש לנו רק דרך אחת – לנצח את המשחק, זה חשוב לנו, ולאוהדים, ננסה לעשות את הכל בשביל לנצח. אני מקווה שניקח את הנקודות לפני שנגמר הסיבוב. בשבילי זאת הסיבה שזה משחק חשוב. אמרתי בעבר, אני מאוד שמח כאן. אני חושב שהכל שונה כאן ממקומות אחרים ששיחקתי, אבל עבורי, אני מאושר כאן, התוצאות שלנו לא טובות עד עכשיו, אבל אני בטוח שנצליח כאן. אנחנו צריכים להיות יותר חכמים כשאנחנו משחקים. איבדנו הרבה נקודות כי לא היינו מרוכזים במאת האחוזים. אני חושב שככה נוכל לנצח מחר". כשנשאל לגבי חופשה הוסיף: "אני מרוכז במשחק, ואז אחליט אם אני אצא לחופשה או אשאר כאן, תלוי מה הקבוצה תחליט".