אבוקסיס לקראת ריינה: "מנסים לעשות סיבוב טוב יותר מהראשון" אבישי כהן: "שמח על המחמאות אבל אשפט על פי התוצאות"

19 ינואר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה והמגן הימני דיברו במסיבת העיתונאים לקראת משחק החוץ בשבת נגד בני ריינה. המאמן התייחס לעונש הרדיוס: "העונשים לא אחידים בין הקבוצות". הדברים המלאים בפנים.
כותב: מערכת האתר

אז המשחק הסוער נגד מכבי ת"א בטדי כבר מאחורינו ובקבוצה נערכים למשחק חוץ קשה נגד העולה החדשה – בני ריינה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס והמגן אבישי כהן, הגיעו למסיבת העיתונאים הבוקר בבית וגן ודיברו על המשחק בטדי ביום שני, ההכנות לריינה, עונש הרדיוס המקומם וכושרו של סרגיי בורודין.

תחילת פתח אבוקסיס בדברים:

"כמובן שאנחנו רוצים לעשות סיבוב שני הרבה יותר טוב מהסיבוב הראשון שבו היינו נוראיים בעיקר בחלק הראשון. אני לא מחפש סגירת חשבונות מול קבוצות אלא שהקבוצה תתקדם בעיקר בחוכמת המשחק"

יצאת מרוצה או מאוכזב מהמשחק נגד מכבי?
"לא יצאתי מרוצה ולא מאוכזב, שיחקנו מול קבוצה באיכות מטורפת, אפילו השחקנים מהספסל. נכון שזה היה בבית שלנו וב-10 שחקנים. יכול להיות שאם היינו משחקים ביותר חוכמה ולא היינו משאירים אותם לבד בהגנה בשני המצבים אליהם הם הגיעו, התוצאה הייתה אחרת. אנחנו עובדים על זה ואני מקווה שמעכשיו נדע גם ליישם את זה. ברחבה אני לא בחיסרון מספרי אבל מאבדים ריכוז וזה מאכזב אותי."

לעניין משחק ההגנה של הקבוצה
"אמרתי גם לשחקנים ואני אומר גם לכם, אנחנו מנסים לתקן. אני חושב שזה חוסר ריכוז. ברגע שמנסים לתקן פעם פעמיים ולא מצליחים אז הבאנו בלם נוסף. לפעמים מנסים לתקן ע"י הסבר ולפעמים ע"י הבאה של שחקנים. אני מקווה שהשחקנים יהיו יותר מרוכזים. אין לי ספק שהם רוצים ולפעמים לא מוצאים את הלהט. אנחנו לא יכולים לספוג ככה, ואני לוקח את האחריות על העצמי וברגע שהעניין לא משתפר אז מביאים שחקנים מבחוץ."

אז דיברת על בלם, מה מצבו של סרגיי בורודין? ראינו שהוא בחר את הספרה "44"
"סרגיי בורודין עוד לא בכושר של משחק, ביומיים האחרונים עושים לו אימונים אישיים ועושים לו תכנית אימונים מיוחדת. היום הוא יתאמן עם הקבוצה. לקראת אמצע שבוע הבא נדע מה המצב. בסך הכל אנחנו לא רוצים לפגוע בשחקן ובנו שחלילה יפצע. נצטרך להכין אותו בהתאם."

התייחסות שלך לעונש הרדיוס שהקבוצה קיבלה?
"חד משמעית דין לבית"ר ודין לשאר. ראיתי דברים בקבוצות האחרות שסוגרים שער או יציע. זו קטסטרופה. לא יכול להיות שעל אותם מקרים נותנים עונשים שונים לקבוצות שונות. אלפי אוהדים שרוצים לבוא למשחקים ולשים אותם בבית. אני חושב שהעונש הזה עבר מהעולם וצריך לשנות אותו, כמובן לכל הקבוצות."

האם יגיע חיזוק לחלק ההתקפי?
"אני מאמין שעד תחילת השבוע נצליח לצרף שחקן אחד או שניים, יש הרבה שמות באוויר, יש כמה אפשרויות שתלויות במצבת הזרים שלנו, עד שבוע הבא נצרף שחקן או שניים לפחות לדעתי."

לאחר מכן התראיין אבישי כהן, אשר פתח במשחק ביום שני וגילה יכולת טובה.

אבישי, איך אתה מסביר את משחק ההגנה במשחק האחרון?
"אנחנו מנסים להשתפר ממשחק למשחק בהגנה. זה לא נעים לספוג כל משחק. אנחנו מנסים להשתפר ואני מקווה שמהמשחק הבא נראה יותר טוב."

יוסי החמיא לך פה, איך אתה מרגיש?
"זה נעים לקבל מחמאות אבל אני נשפט על פי התוצאות. אני שמח לחזור להרכב אין ספק אבל בסופו של דבר אנחנו נצטרכים כקבוצה לתת משחקים טובים יותר."

תגובה שלך לגבי משחק הרדיוס שנקבע אמש?
"אני חושב שהדבר הזה צריך להעלם מעולם הכדורגל, זה לא הגיוני שבית"ר מקבלת רדיוס על רימון עשן קטן וקהלים אחרים מדליקים כמויות גדולות של אבוקות ונענשים עם סגירת יציעים."