יצחקי: "שיחקנו יפה, זה נותן ביטחון, אבל רוצים נקודות בפ"ת"

14 מרץ 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן דיבר לקראת המפגש מול מכבי פ״ת בשבת: "הקבוצה עושה עבודה טובה, הדבר היחיד שחסר הוא הנקודות". פלאמן גלאבוב: "בית"ר מועדון ענק. מקווה שנבטיח הישארות במהרה"
כותב: יעקב צים

כיומיים לפני שבית״ר "גשם" ירושלים תגיע למשחק החוץ באצטדיון במושבה שגם יסגור את העונה הסדירה מבחינתה, דיברו היום מאמן הקבוצה, ברק יצחקי והבלם הבולגרי פלאמן גלאבוב לקראת המפגש המרתק (שבת, 19:30).

ביום שבת מתחיל הפלייאוף התחתון מבחינתכם באופן רשמי: "כשדיברתי על סדר המשחקים הקשה, מכבי פתח תקווה הייתה כלולה בין המשחקים האלה. ראינו את ההתקדמות שלהם ובטח לאחר שינויי המאמנים. ראינו קבוצה שלוחצת, שמניעה כדור ולוקחת סיכונים כשצריך.

"מדובר בקבוצה מאוד אמיצה עם הרבה שחקנים מוכשרים, לכן זה משחק לא פחות קשה ממכבי תל אביב ומהפועל באר שבע. אנחנו נצטרך לעשות את הדברים בצורה נכונה כדי לבוא בסוף ולקחת נקודות משהו שאנחנו משוועים לו".

לגבי התקדמות הקבוצה במשחקים האחרונים אמר המאמן: "בסוף אנחנו רוצים לקחת נקודות. זה נכון ששיחקנו יפה, זה נותן אופק וזה נותן תחושת ביטחון גם לשחקנים. הם רואים את השיפור ומאמינים בעצמם וביכולות שלהם, הם רואים שהם יכולים לשחק כדורגל טוב יותר וגם לקחת נקודות, אבל בסוף אנחנו צריכים להבקיע שערים.

"אם אנחנו רוצים לצאת מהמצב הלא טוב שאנחנו נמצאים בו אנחנו צריכים לנצח משחקים. שינוי זה טוב, אבל הנקודות חשובות יותר".

יש לך את השחקנים שיוכלו להתמודד מול קבוצות פלייאוף תחתון?
"קודם כל אין לנו ברירה אחרת. אני מאמין וגם מרגיש מהשחקנים מדי יום שהם מודעים למצב, אני רואה את הרצון שלהם בכל אימון. הם מאוד ממושמעים ורוצים להשתפר והם משתפרים, אני רואה את האימונים ואנחנו מנתחים המון את המשחקים.

"יש הרבה נקודות טובות, כמו שדובר לא רק בשבוע האחרון במשחק נגד מכבי תל אביב אלא גם במשחק נגד הפועל באר שבע. עם מחמאות בסוף לא הולכים למכולת, אנחנו צריכים נקודות".

לגבי שיטת המשחק אמר: "מי אמר שנשחק פתוח? אנחנו עושים התאמות לפני כל משחק, מנתחים את הקבוצה היריבה, רואים איפה הנקודות החזקות שלה ואיפה הנקודות החלשות שלה.

"עד עכשיו שיחקנו מול קבוצות שמשחקות כדורגל פתוח, זה לא מה שיהיה לנו בפלייאוף. במה שיקרה בפלייאוף התחתון אנחנו נתרכז בהמשך. כל הפוקוס שלנו כרגע הוא על המשחק מול מכבי פ״ת בשבת".

על העידוד והלחץ של הקהל אמר: ״כולם יודעים את העוצמות של הקהל שלנו ושל המועדון. בדרך כלל הלחץ מגיע ברגע שקצת פחות הולך או שמשחקים כדורגל לא טוב, שם הקהל עושה את שלו ויכול להלחיץ. למרות שהפסדנו, הקהל ידע להעריך את השחקנים, את ההקרבה שלהם ואת המשחק כדורגל האמיץ ששיחקו נגד הקבוצה שנמצאת במקום הראשון.

"אני חושב שזה יכול לתת לנו דחיפה אדירה, אני שומע שהמגרש בפתח תקווה יהיה מלא באוהדי הקבוצה אז זה לא לחץ, זה רק יכול לדרבן אותנו. זה יתרון עצום שיש לנו את הקהל שיבוא, יתמוך וידרבן אותנו במשחקי בית וגם במשחקי חוץ. אני מקווה מאוד שנשמח אותם ולא נאכזב גם מבחינת שערים ונקודות".

בלם הקבוצה, פלאמן גלאבוב, דיבר גם הוא ואמר: ״השינוי בין לשחק במכבי נתניה לבין לשחק בבית״ר ירושלים הוא גדול. בית״ר ירושלים זה מועדון גדול יותר, גם מבחינת אוהדים וגם מבחינת המון דברים מסביב. הקבוצה עושה עבודה טובה, אני חושב שכולם ראו ששיחקנו טוב מאוד במשחקים האחרונים, הדבר היחיד שחסר הוא הנקודות.

"אשקר אם אגיד שאין לחץ, בקבוצה עם קהל תמיד יהיה לחץ. יש לנו סיכוי גדול להישאר בליגת העל אבל זו לא המטרה העיקרית שלנו, המטרה שלנו היא לשחק בפלייאוף העליון ולהתחרות על שלושת המקומות הראשונים. הדבר היחיד שאנחנו מחכים לו הוא הנקודות ובנוסף להוביל את הקבוצה למקום בו היא צריכה להיות".