אבוקסיס: "צריכים להיות טקטיים ויעילים"; יונה: "חלמתי על הגול הזה"

21 דצמבר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה והקשר התייחסו בסיום מסיבת עיתונאים למשחק: "עבדנו קשה בשביל הנקודות שלנו, זה יושב לשחקנים בראש"
כותב: מערכת האתר

יוסי אבוקסיס היה מרוצה מאוד לאחר ה-0:3 על מכבי נתניה, אבל גם הזהיר מההמשך, לקראת המשחק מול הפועל באר שבע בשבת הקרובה: "התכוננו טוב למכבי נתניה, יישמנו את מה שהתכוננו, למדנו אותם, זאת קבוצה עם מהירות, באנו מוכנים אליהם. כל מה שתכננו הצליח, יש ימים שזה הולך יותר ויש ימים שזה הולך פחות. צריכים להיות יותר יציבים, כי היו לנו גם דקות רעות מאוד ולא ספגנו בנס, ירדנו יותר מדי למטה, אבל היינו מסוכנים מאוד במתפרצות. ידענו לצאת אליהן, וזה משחק מאוד חשוב והדרך מאוד ארוכה.

"גם עם סכנין לא יזמנו כי הם לחצו אותנו, היום פשוט השתחררנו, והצלחנו ליישם דברים, מי שנכנס היום להרכב עשה עבודה טובה, אנחנו יודעים שנתניה משחקים גבוה, היינו צריכים שחקנים שיוציאו אותנו מהלחץ הזה, והם עשו את זה. צריך לדעת לעשות את זה ולחזור לעמדות. לא תמיד אתה לוחץ ולא תמיד אתה מתגונן, היו התקפות יוצאות מן הכלל.

"היה לנו שנה שעברה יותר בלאגן במשחק, נתנו הרבה גולים, וספגנו הרבה מאוד גולים. אנחנו צריכים לאזן את זה. צריך להיות גם טקטיים וגם יעילים. אם לא, זה יום ככה ויום ככה. מבחינה הגנתית יודעים להתגונן. על עדי יונה אמר: "הוא מתאמן טוב, הוא אנרגטי, אני מצפה ממנו ליותר משחקים. הוא כבש היום וראוי, מי שמתאמן טוב, רוצה, נחוש, והוא גם שחקן בית של בית"ר ירושלים. מצפה ממנו לעוד".

על מוזי טימוטי הוסיף: "הוא התחיל את העונה לא טוב, ויכול להיות שלא נתתי לו אפשרויות אז, ודווקא בפגרה הזאת, שהיו לנו הרבה אימונים שאתה יכול באמת לראות את השחקנים, אז ראינו את ההשתפרות הגדולה שלו. הוא היה טוב במשחקי אימון, הוא שחקן שרצינו אותו בהתחלה, קצת פספסתי אותו בהתחלה, מהלחץ שהיינו בו, אבל מאז שחזרנו הוא מתאמן מצוין ונראה טוב".

"עבדנו בשביל הנקודות האלה, יש לנו 14 נקודות שעבדנו קשה בשבילם וגם אם הטבלה מראה עשר. אני באמת מאמין בזה שצריכים ואפשר עוד לתקן ולהחזיר. נכון שזה לא מה שציפינו, 3-4 נקודות יותר והיינו במצב ממש מצוין. זה מאוד קשה מנטלית לשחקנים, כי לא רואים את הנקודות האלה".

עדי יונה, שכבש את השער השלישי אמר: "שמתי את כל החיים שלי בשביל המשחק, ואני שמח, כיף לי שאני מקבל את ההזדמנויות, ואני אמשיך לעבוד קשה כדי להמשיך להיות בהרכב ועל הדשא. נותנים לי פה הזדמנות, וכל דקה אני אעשה טוב. היום נתתי את הגול שחיכיתי לו הרבה זמן, ואני רוצה להמשיך ולהצליח. זה משחק שונה בלי קהל ועם קהל, האווירה והדרייב הוא אחר. מחכים להם בשבת בטדי שיבואו. "נותנים לי את הביטחון פה במועדון, בסופו של דבר אני עובד קשה כל יום, ובכל יום אעבוד יותר ויותר קשה. שמח מאוד שנותנים לי לשחק".