קריאף: "משתדלים להתנתק ממה שקורה סביבנו. צריכים לייצר המשכיות"

30 דצמבר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הקפטן דיבר במסיבת העיתונאים שנערכה לקראת נתניה. מאמן הקבוצה הוסיף: "ראיתי שיפור במשחקים האחרונים. יש דרך ארוכה עד שנשחק כמו שאני מבקש"
כותב: מערכת האתר

לאחר שאמש הוכרעה התוצאה הסופית של הדרבי הירושלמי (ניצחון טכני לבית״ר), בעוד כיומיים תצא בית״ר למשחק ליגה נוסף מול מכבי נתניה. הבוקר ערכה הקבוצה אימון טקטי וארוך בבית וגן הקריר, כאשר בסיומו דיברו מאמן הקבוצה, יוסי מזרחי והקפטן אופיר קריאף במסיבת העיתונאים הרשמית.

"אני מאמין שכל ניצחון, ולא משנה איזה ניצחון נותן טיפה אוויר וטיפה ביטחון", אמר יוסי מזרחי. "למרות שזה היה מתסכל מאוד לספוג שער שוויון בדקה ה-90, כי הייתי מעדיף לנצח 0:1 מאשר 0:3, זה היה נותן לנו הרבה יותר אמונה. אבל במשחק האחרון ראיתי גם דברים יותר טובים מאשר במשחקים האחרונים. יש לנו עוד דרך ארוכה ארוכה כדי שהקבוצה תשחק כמו שאני רוצה".

 
כשנשאל על שינוי העמדה של קריאף והספיגות בדקות האחרונות הסביר המאמן: "אנחנו צריכים לשים על זה את תשומת הלב שלנו. באופן כללי שמובילים 0:1 חייבים לדעת לגמור משחקים. גם במשחק האחרון היו לנו מספיק מתפרצות שאם היינו מקבלים את ההחלטות הנכונות בהתקפה היינו עושים 0:2 ולא נותנים שום דבר ליפול למקריות.

"קבוצה שלא מנצחת כ"כ הרבה זמן, מטבע הדברים שהיא מובילה 0:1 והייתי בקבוצות יותר גדולות שהיו במשבר ושהם הובילו 0:1 הלכו אחורה. זה טבע הדברים של הכדורגל וצריך לדעת לשפר את זה".

"צריך ללמוד מהטעויות שאנחנו עושים במשחקים האחרונים. לא יכול להיות שנקבל  גול גם בבאר שבע מכדור נייח ועוד משחקן שסימנו אותו. אותו הדבר גם בדרבי, מול שחקן שסימנו אותו כנוגח הטוב ביותר שלהם. צריך לעבוד על הדברים האלו. יש כ"כ הרבה נושאים לעבוד עליהם בקבוצה, שאתה צריך זמן לזה".

על הרצף של נתניה: "אימנתי את נתניה, ואני יודע מה הכוח של נתניה בבית. נתניה זאת אחת הקבוצות הכי הרעבות בליגה, זאת קבוצה שלא מפסיקה לרוץ וללחוץ, בטח לעיני האוהדים שלה בבית.

"אנחנו צריכים לשחק שם מאוד חכם ולדעת מהם הנקודות החזקות ומהם נקודות התורפה. אנחנו חייבים את הנקודות. אני מקווה מאוד שאת מה שאני מבין, גם השחקנים שלי מבינים. וכדי לקחת נקודות בסוג משחקים כזה, זה פחות כדורגל והרבה יותר מלחמה".

על חלון ההעברות: "מוני פה תשאל אותו. ההנהלה גם לא יודעת כ"כ מה הולך לקרות. כל יום יש התקדמות, פתאום ביום אחר יש נסיגה. מהניסיון חיים שלי וממה שלמדתי, ועברתי משברים כאלו, שעד שדברים כאלו גמורים וחתומים, שום דבר אתה לא יכול לתכנן. אתה יכול להחליט על תכנית A, B,  או C, אבל כרגע אנחנו, הצוות המקצועי והשחקנים צריכים להתרכז רק בדבר אחד – המשחק בנתניה ושום דבר מעבר לזה".

על החודש הראשון במועדון: "יותר טוב שלא תדע מה חשבתי לפני, ומה אני חושב היום. כמו שאני אומר תמיד, ושואלים אותי תמיד פרשנים ועיתונאים לגבי שחקנים בקבוצות אחרות. אני אף פעם לא חווה דעה על שחקנים שלא אימנתי. ההבדל בין לראות שחקנים מבחוץ לבין לראות אותם באימון, זה שמיים וארץ. בגלל זה דברים שרואים משם, לא רואים מכאן.. כשאתה מאמן שחקנים אתה מודע גם ליתרונות שלהם וגם למגבלות שלהם".

על החיסרון של בואצ'י: "אותי דרור קשטן הגדול לימד שלא מדברים אף פעם על שחקנים שלא משחקים".

לאחר מכן המיקרופון עבר למספר 24 שלנו שנשאל על הרעש סביב המועדון: "אנחנו כשחקנים משתדלים להתנתק מכל מה שקורה מסביב, אנחנו סומכים על ההנהלה שתעשה את הדברים בצורה הנכונה ומשתדלים להתרכז בכדורגל".

על הדרבי: "מבחינתי אנחנו מגיעים אחרי תוצאת תיקו. הנקודות מאוד חשובות, אבל בסופו של דבר עשינו תיקו 1:1 וצריך לתת על זה את הדעת. עשינו אסיפה ארוכה מאוד היום, בעיקר על המצבים הנייחים שמהם אנחנו סופגים בשבועות האחרונים. מאמין שנעשה הכנה טובה ונבוא מוכנים, ומקווה שהקהל יבוא וידחוף אותנו גם בנתניה. מקווה שבעזרת השם שננצח סוף סוף". 

מתי הבנת שבית״ר ניצחה טכנית? "האמת שלא הבנתי עד ששמעתי את הכרוז. גם אחרי שהבנתי, התעצבנתי נורא על הגול שספגנו כי זה העכיר את האווירה. זה משהו שאנחנו עובדים עליו המון זמן. וזה הגול החמישי או השישי שאנחנו סופגים בדקה ה-90 וברמה האישית אותי זה מאוד תסכל. אלילת המזל הייתה איתנו וחוסר הריכוז של הפועל הביא לנו שלוש נקודות. נשפר את הדברים ונבוא מוכנים לנתניה".

על המעבר לעמדת הקישור בדרבי: "אני חושב שזה היה מאמץ קבוצתי. האנרגיות היו אחרות, האצטדיון היה מלא אוהדים. אני חושב שבכל תפקיד שכל שחקן שהיה משחק, הוא היה צריך לתת את האקסטרה ואת האובר אנרגיות.

"שמח שהיכולת שלי עזרה לקבוצה להיראות יותר טוב ויותר אגרסיבית, אבל שוב, אנחנו 11 שחקנים ואנחנו צריכים לעבוד יחד. היינו מאוד קומפקטיים וטקטיים ואנחנו צריכים לייצר המשכיות בדבר הזה, ואני מקווה שזה יקרה גם מול נתניה".

על קרבות ההישרדות: "מקווה שלא נגיע לשם. אנחנו צריכים להתסכל על כל משחק, בגלל החוסר וודאות, כגמר גביע. אנחנו חייבים כל משחק לבוא ולתת את כל כולנו בשביל לקחת את הנקודות, לאגור כמה שיותר נקודות. אני רואה שהטבלה איכשהו מתייצבת… יש עכשיו פערים ברורים יותר בין מקומות 3-4 לתחתית. הנקודות עכשיו מאוד חשובות כי נתניה 4 נקודות מעלינו, ובמקום שזה יהיה 7 נק' מעל אנחנו צריכים להפוך את זה לנקודה אחת".