אבוקסיס: "תקופה קשה, נרגשים מחזרת מיה ואיתי"; דגני: "שמח שהכדורגל חזר"

30 נובמבר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התראיין במסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הפועל פ"ת והוסיף: "ברגע שהוחלט שחוזרים, צריך להביא תוצאות"
כותב: מערכת האתר

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, אמר בפתח מסיבת העיתונאים: "אני רוצה לפתוח ולהגיד שעברנו בוקר קשה מאוד בירושלים, משתתף בצער המשפחות. אנחנו בתקופה קשה מאוד, כולנו מתפללים ומייחלים לחזרה של כולם, שמחים באלה שחזרו עד עכשיו. היה פה אילן רגב, אבא של מיה ואיתי, שאנחנו מאוד שמחים ונרגשים שהם חזרו. ראיתם אותו באימון שלנו לפני חודש, אילן הגיע לאימון, היה שבור וגמור, וכולם שמחים ומתרגשים, ואני חושב שזה מרגש לראות אותם חוזרים ומקווים לראות את כולם בעזרת השם".

"אני בנושא של החזרה לליגה מאוד מסכים עם ברק אברמוב, שלאורך התקופה לא רצה שנשחק, אבל ברגע שהוא היה מהבודדים וההחלטה היתה בסוף כן לחזור לשחק, וההחלטה היהתה מאוד קשה, יש פה שחקנים שלא חזרו לקבוצות שלהם, והראש של כולם לא היה בכדורגל, אבל ברגע שהחליטו לחזור אנחנו בשיא הכוח שם. חזרנו ואנחנו מתאמנים בצורה מאוד חזרה. נכון שהתקופה היא קשה, ואמרתי לשחקנים שנעלה לדשא נצטרך להביא תוצאות.

 
על סאגת החזקת השלט של החטופים אמר: "מטפלים בזה מול הזרים שלנו, כל מי שנמצא פה בארץ, אם זה זר או ישראלי, צריך להרים את השלט הזה בגאווה. זה שלט שהוא לא נגד, אלא שלט בעד החזרת חטופים. אני חושב שבחיפה לא היו מוכנים לזה, זה היה מאוד מצער לראות את זה, והם גם הבינו את זה ושזאת היתה טעות. מי שמשחק פה בארץ צריך להרים את זה בגאווה ובציפייה שכולם יחזרו".

על הזרים שחזרו לארץ הוסיף: "בימים האחרונים, עד הפיגוע היום בבוקר, כולם היו נראים בסדר גמור, לא דיברנו על זה כי לא היה שיח, וגם היתה הפסקת האש. לא הרגשתי את זה על השחקנים או באימונים או בחדר ההלבשה. נצטרך להרגיע אותם כל הזמן, הזרים פה בלי המשפחות שלהם וזה לא קל. אנחנו הישראלים מסתכלים על זה כמשהו שהוא נורמה, אבל אצלם זה לא ככה. מקווה שאירועי הבוקר לא ישפיעו עליהם. לגבי הוצ'קו, ההנהלה מתנהלת מולו ונראה מה יקרה, שמח שחמישה משישה זרים חזרו".

לקראת המשחק מול הפועל פתח תקווה אמר: "בא לי לבוא ולהיות מוכנים. אנחנו צריכים להישאר בפוקוס, שיחקנו שני משחקי אימון נגד חדרה וראשון לציון. אולי חסר קצת כושר משחק, אבל זה לא תירוץ וזה מזכיר את הקורונה וכל הקבוצות באותו מצב, אז אין לנו תירוצים. אנחנו באים מוכנים. אנחנו מודעים למצב בטבלה, והתחלנו עכשיו שוב, ובכדורגל צריך לחזור לנצחונות".

אוראל דגני, בלם הקבוצה, סיפר גם הוא על המצב האישי שלו ועל פעילות המועדון: "המציאות קשה לכולם, גם בבוקר עברנו עוד פיגוע ואני מקווה שיהיו לנו כמה שפחות פצועים. עצוב מאוד על כל ההרוגים, והסיטואציה לא קלה במדינה, אבל אני אישית רוצה שהכדורגל יחזור, כי השיגרה חייבת לחזור ואיתם הכדורגל".

על המפגש עם משפחת רגב, ועם אילן אמר: "ראינו אוהד בית"ר שבור, לא חושב שאפשר להבין או להתחלף שהילדים שלך חטופים שם בעזה. כל הורה יכול להזדהות איתו, אבל אנחנו מתרגשים שהם חזרו. בכלל המועדון ספג אבידות קשות מאוד, הרבה אוהדי בית"ר. אנחנו הסתובבנו קצת בבתי חולים והלכנו לבקר פצועים, גם הלכנו לבסיסים ואני מרגיש ש-70 או 80 אחוז מהחיילים אוהדי בית"ר, ואנחנו באנו להגיד להם תודה על כל מה שהם עושים עבורינו".

על עניין שלט החטופים הוסיף: "הרגשה לא נעימה לראות את השחקנים שלא הרימו את השלט, דיברו על זה מספיק. כולם צריכים להרים את השלט הזה בגאווה. זה לא שלט פוליטי, זה עניין של להחזיר ילדים ומשפחות הביתה. דיברנו עם הזרים שלנו ישר והם הבינו את המצב וירימו את השלט בגאווה".

שום קבוצה בארץ, אולי חוץ מהאירופיות, נמצאת במצב מוכן אופטימלי. אבל עולים על הדשא צריך לתת 100 אחוז בשביל האוהדים, בשביל החיילים, בשביל כולם. הקבוצות לא מציגות יכולת שיא, ואני מקווה מאוד לנצח". כאשר נשאל על הקיצוץ בשכר הוסיף: "כל עניין הקיצוץ בשכר נגמר. חתמנו על זה כולם, יישרנו קו, כולנו באנו ונתנו מעצמנו וכל מה שצריך, ועכשיו ממשיכים הלאה".