אבוקסיס: "אנחנו בשיא הקרב על הפלייאוף"; מזרחי: "עוד יש לנו מטרות"

29 ינואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התייחס בריאיון למשחק הגביע, לטעויות השיפוט וגם למשחקים עד סוף העונה. המגן: "מאחל החלמה מהירה לאביאל זרגרי"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תפגוש מחר (שלישי, 20:00, אצטדיון טדי), את הפועל פתח תקווה למשחק חשוב מאין כמותו על האפשרות להיצמד לפלייאוף העליון. הצהובים שחורים שלנו אמנם חוו הדחה מהגביע, אבל עדיין זוכרים את הניצחון על הפועל תל אביב בליגה, מה שהביא המון תנופה ואמונה שאפשר לעשות את זה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, אמר במסיבת העיתונאים לפני המשחק: "כמובן שלהפסיד בגביע זה מאכזב מאוד, בשלב כזה של הגביע עם הגרלה כזאת לשתי הקבוצות, הפסדנו את המשחק על חוסר ריכוז בקרן, אבל אין מה לעשות ואנחנו ממשיכים קדימה. אנחנו מאוכזבים, אבל אנחנו בקרב על הפלייאוף, נזכיר לכם תמיד שמבחינת נקודות אנחנו בתוך הפלייאוף עם מקום חמישי בליגה, ללא הורדת המינוס 4. צריך לכפר על זה.

 
אבוקסיס נשאל על קיצור הרוטציה: "זה נכון שבמשחקים האחרונים ההרכב התייצב ואותם שחקנים משחקים. אני לא בא עם חילופים מהבית, זה שטויות. אנשים לא היו עייפים, ההרכב עמד יציב, כולם היו בסדר. אם היינו נכנסים להארכה היינו עושים חילופים. זה היה אחד המשחקים הכי טובים שלנו השנה, בטח בהתייחס ליריבה ולאצטדיון הקשה. . לגבי הרכש הוסיף: "אם יהיה משהו שישדרג את הקבוצה- נחדש".

אבוקסיס התייחס גם למערך שהתייצב במשחקים האחרונים: "אמרתי תמיד, שלושה בלמים זה רק פה סיסמאות של הגנתי, כל המשחקים, בטח באחרונים, היינו במשחקים הכי טובים שלנו. גם הפועל תל אביב, גם באר שבע, זה המחציות הכי טובות שלנו. אנשים מדברים לפעמים שטויות על שלושה בלמים. אני משחק איך שאני חושב שטוב לקבוצה לאותו משחק. היינו מצוינים גם בהגנה ובהתקפה, להחזיק את באר שבע על שני מצבים בכושר שלהם, בבית שלהם, באצטדיון שלהם, זה מראה על אופי חזק".

אבוקסיס דיבר גם על היריבה ואמר: "הפועל פתח תקווה קבוצה קשה מאוד. גם מכבי חיפה וגם מכבי תל אביב הוציאו נגדם תיקו. היא אנרגטית, מאומנת, חזקה. בטח שהם באים בתקופה טובה, נצטרך לנצח את המשחק הזה. אני זוכר את המשחק הקודם נגדם. זה היה מתסכל, עוד אחת מהטעויות של השופטים נגדנו השנה. קרן אחת שהיינו חשופים ואז תקפנו ותקפנו, החמצנו, בסוף אמרו ששיחקנו חלש. אנחנו מגיעים להמון מצבים, חייבים לשפר את העניין הזה. אני חושב שזה גם ההבדל בין העליית שלב בגביע וכמה מקומות למעלה יותר בליגה. אנחנו ממשיכים קדימה, אנחנו בקרב על הפלייאוף, אנחנו שם, אנחנו במרדף. יש אנשים שמאוכזבים, אני לא חושב שאנחנו אכזבה, אנחנו במקום ריאלי שלנו, וחושב שאילולא המינוס ארבע היינו מקום חמישי. מנסים לחפות על זה במשחקים שנותרו".

אבוקסיס התייחס גם לשיפוט: "מאוד כעסתי על מה שהיה נגד באר שבע, אבל בגלל שלא ראיתי הילוך חוזר במגרש הבלגתי. ההילוך חוזר חיזק אותי עוד יותר. זה מה שנקבע. יש טעויות שהיו קשות, אבל זאת היתה קשה במיוחד כי השופט היה שני מטרים מהמקרה. אומרים שטעויות שיפוט מתאזנות? לא מתאזן אצלנו, זה משהו נוראי. כרגע זה רק מחמיר ממשחק למשחק נגדנו". יוסי גם התייחס לקור הצפוי ואמר בחיוך: "נבוא עם כל הציוד הדרוש לטדי עם הקור שהולך להיות".

אחרי דיבר ליאון מזרחי ואמר: "קודם כל, לפני הכל, אני רוצה לאחל החלמה מהירה בשמי ובשם המועדון לאביאל זרגרי שהוא חבר מאוד טוב שלי, אני בטוח שהוא יחזור חזק יותר. לגבי המטרות להמשך הוסיף: "המוטיבציה חייבת להישאר גבוהה, יש לנו משימות להמשך, צריך להשיג מטרות בליגה, אין זמן לתת למוטיבציה לרדת, חייבים להמשיך בקצב גבוה".

על התפקוד החדש שלו שגם נותן לו מקום במגרש: "אני מאוד שמח על זה, אני חושב שאני מצליח להביא ערך מוסף מהתפקידים הקודמים שלי. אני חושב שיש לי הרבה מה ללמוד ולהשתפר, אני עובד קשה מאוד בשביל הקרדיט הזה". על ההשוואות והקשר לאביו, איתן, שהיה שחקן, הוסיף: " זה מרגש, אני חייב לדעת לעשות את הניתוק הזה. זה מביא לי גאווה לראות את אבא שלי, ואני משתמש בו ובניסיון האישי שלו, זה כיף גדול".

על הפועל פתח תקווה: "אני חושב שאנחנו רואים שכל משחק בליגה הזאת הוא לא פשוט. בגביע הם ניצחו את ריינה בחוץ וזה אומר הכל. אנחנו מתכוננים אליהם כמשחק הכי קשה, יש לנו מטרות, יש לנו הצהרות משלנו".