גרצ'קין: "תנו כבוד למועדון הזה. אוהב להיות מנהיג שקט"

28 נובמבר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המגן התייחס במסיבת העיתונאים אחרי חדרה לתהליכים שקורים בגזרת המועדון והוסיף: "רוצים לשפר אחד את השני". קומאן: "חייבים להיות יותר אנרגטיים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים סיימה את המשחק אמש מול הפועל חדרה ב-0:0 באצטדיון טדי, כש-6,500 צופים הגיעו למשחק ודחפו את הקבוצה. הצהובים שחורים יוצאים כעת למשחק מול בני סכנין ביום שלישי בדוחא, כאשר משחק הבית הבא יהיה נגד מכבי תל אביב ביום ראשון הבא בטדי (20:45).

מאמן הקבוצה, ארווין קומאן, דיבר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק: "זה היה משחק בינוני מאוד שלנו. אמרתי לשחקנים במחצית שיש להם הרבה מרווח בצדדים, ושישחקו לשם. בהתחלה שיחקנו ככה פעמיים, אל ג'אסי, וזה היה טוב, אבל אח"כ לא עשינו את זה, הלכנו למרכז, והיה עמוס שם. צריך קצת אינטיליגנציית כדורגל, ולהשתמש בשחקנים המהירים שלנו. לא עשינו את זה ונתקענו.

"עשינו שינויים, ואחריהם היינו יותר טובים. אבל בסופו של דבר, 0:0 אחרי שלא ספגנו זה הצד החיובי, אבל לא הבקענו וזה לא טוב". על המערך הוסיף: "במשחק האחרון שיחקנו עם חמישה שחקנים מאחורה, וניצחנו 0:3, אז זה עבד. השחקנים מרגישים טוב במערך הזה, עשינו שינויים וזה היה נראה טוב יותר.

"אנחנו חייבים להיות יותר חזקים, להיות יותר אנרגטיים, רצנו, ועשינו את העבודה שלנו. בסוף כל אחד צריך להסתכל על עצמו. זה כדורגל מקצועני. כל אחד צריך לעשות את העבודה שלו. אני יודע שהכדורגלן הישראלי אוהב לדבר על המגרש, אבל קודם כל צריך לעבוד, לפני הדיבורים. צריך לרוץ, ראינו שאנחנו מסוגלים לעשות את זה".

 
"אין לי בעיה שידברו על המגרש, לעודד, לכוון, אבל אם אתה מדבר במשחק, תדבר כדי להפוך את מי שלידך לשחקן טוב יותר. אני יודע, הייתי שחקן בעצמי ודיברתי כל הזמן. לזוז מהעמדה שלך, לרוץ, אין בעיה לעשות טעויות מדי פעם, זה בסדר. אבל צריך לעבוד. יש לנו משחק ביום שלישי, משחק גדול וקשה. יש מלחמה על ההרכב, ומי שלא יופיע, נכניס מישהו אחר במקומו להרכב".

מקס גרצ'קין אמר לאחר מכן: "אנחנו תמיד יכולים להתווכח על יכולת, אבל חדר הלבשה וגישה אי אפשר להתווכח איתי. אני חי את זה יום יום, זאת קבוצה צעירה וטובה, שבאים לעשות את העבודה. אנשים מדברים, זה נכון, גם במשחקים ברחוב זה קורה. הדיבורים זה כדי לשפר את החבר בצד השני. לגבי כל מה שקורה סביב המועדון – אני לא יכול להגיד שאני לא יודע מה אני קורה, אבל חלק מהעבודה זה לבודד רעשי רקע. קורה בלאגן סביב המועדון, אבל צריך לתת את הריספקט למועדון שיידע להתנהל, ואנחנו נעשה את העבודה שלנו במגרש, מה שמסביב לא אמור להפריע לנו לשחק".

"אני מגיע לכל משחק כדי לנצח, בכל משחק אני רוצה לעשות שלוש נקודות. אנחנו נבוא לקחת שלוש נקודות בשלישי, ובכל משחק שנעלה. אני רוצה לקרוא לקהל שיבוא למשחקים שלנו. אנחנו חייבים את ההכנסות ואת הדחיפה שלהם. מילת המפתח שלנו היא יציבות. רצינו ניצחון שני אבל לא הצלחנו לעשות את זה, אבל גם צריך להסתכל על זה ששני משחקים רצופים לא ספגנו וזה גם משמעותי.

אפשר להתווכח על יכולת, אני מסכים. אנחנו עושים דברים פחות טוב, אבל אנחנו לא ליברפול, אנחנו עובדים על הטעויות שלנו, בתקווה שנראה שיפור. מוקדם מדי להסתכל לתחתית או צמרת. כל קבוצה מאבדת נקודות, שני נצחונות אתה למעלה, שני הפסדים אתה למטה.

על הפיכתו למנהיג בבית"ר הוסיף: "תודה על המחמאות. אני אוהב להיות מנהיג שקט. אני מתחילת השנה עושה את זה, אני כבר לא ילד כמו בקדנציה הראשונה שלי כאן. יש פה הרבה צעירים בקבוצה, אני מנסה לתת ניסיון לכולם. חוץ מהצד המקצועי אני מנסה לעזור לכולם, חוץ מהפן המקצועי יש את הפן המנטלי שהוא מאוד חשוב בבית"ר.

חלק מהעבודה שלי כשחקן בוגר בקבוצה זה להרים את השחקנים הצעירים, אין לי בעיה להתמודד עם הביקורת עבור הקבוצה. אני כאן בשביל המועדון".