אבוקסיס: "השתפרנו בהתקפה, חייבים גם בהגנה" עזריה: "מחכה למשחק מול מכבי"

26 דצמבר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התראיין במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול מכבי תל אביב בבלומפילד ואמר: "צריכים למצוא יותר איזון". הקשר הוסיף: "מרגישים שמתחילים למצוא את הזהות שלנו"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תתמודד מחר (רביעי, 20:30, שידור ישיר בערוץ הספורט), מול מכבי תל אביב באצטדיון בלומפילד, במסגרת המחזור ה-12 בליגת ONE ZERO הצהובים שחורים שלנו עלו לאימון המסכם אך לפני כן התראיינו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, והקשר דן עזריה, לקראת המשחק.

אבוקסיס פתח ואמר: "יש דברים טובים מאוד, ורעים מאוד. אחרי שראיתי את המשחק יש שיפור גדול מאוד במשחק ההתקפה שלנו, בהגעה שלנו למצבים, הרבה יותר טוב ממצבים טובים, היו לנו הרבה שערים והחמצות. הקישור שלנו וזה הדברים המעודדים, יש שערים קלים מדי שאנחנו סופגים, וזה היה בכל מערך שעשינו, גם כשהיינו 3 בלמים, כי הם היו סחוטים ועייפים, וגם כשהיינו קו 4 לאורך רוב המשחק. זה משהו שאנחנו נצטרך לשפר, להיות יותר אגרסיביים בהגנה, אבל יש דברים טובים גם".

על הביקורת על שלושת הבלמים: "לא מבין את האנטי, אבל רוב העונה אנחנו משחקים בקו 4, אני יכול להסביר שבמשחק הזה ההגנה שלנו היתה מאוד עייפה, ובאר שבע שיחקה עם 2-3 חלוצים וזה משהו שדרש את זה. זה לא הביא אותנו אחורה כי השער שספגנו היה שער מהיר. ספגנו שערים גם בקו 4. עשינו המון טעויות במחצית השניה וספגנו שער מהיר וזה הכניס אותם למשחק כי הם היו במשחק התקפי.

"אפילו בתחילת המחצית השניה הגענו לשני מצבים טובים של מירון ג'ורג', וגם בעיטה של מוזי. שילמנו על הטעויות מהר, אבל אנחנו ממשיכים קדימה, נלמד מהטעויות, אנחנו לא הורגים אף שחקן. אנחנו לא מאשימים אף שחקן, אנחנו מראים אסיפות כל הזמן כדי ללמוד מטעויות ואני מקווה שזה מה שנעשה, כמו שהראינו עד לפני שבועיים איך להשתפר במשחק ההתקפה וזה קרה, ועל ההנעת כדור והצלחנו להשתפר ברמה גבוהה מאוד, בטח במשחקים האחרונים, אז ככה צריך להשתפר במשחק ההגנה שלנו".

משחקים מול מכבי תל אביב, האם ביקורות משפיעות על מה שאתה מחליט: "כבר עברתי את הזמן שאני מושפע מקריאה כזאת או אחרת, אני תמיד בא למשחק ועושה את האני מאמין שלי. אם זה מערך כזה או אחר, משהו שמתאים לנו נקודתית בטח בעומס המשחקים הזה. צריך לראות מי כשיר ועם כוחות כדי לפתוח מחר במשחק, אנחנו נדע היום אחרי האימון, או במהלך האימון, כי אנחנו ברצף מטורף של משחקים. ארבעת מחמשת החילופים שלנו במשחק מול באר שבע היו בגלל שהשחקנים התלוננו על פציעה או על מתיחה וזה משהו שאנחנו לוקחים אותו בחשבון. כמובן שבלעדי זה החילופים שלי לא היו אותו דבר כמו שביצעתי בשבת, שחקנים ביקשו לצאת והיו בחשש של פציעה, אז כמובן שאנחנו לא לוקחים סיכונים. שחקנים ינוחו וישחקו פחות, וככה גם אנחנו נתנהל.

"משחק ההגנה שלנו צריך להשתפר, קבוצת כדורגל צריכה שמלמעלה יהיה קשה להגיע אל ההגנה שלה, ומצד שני אנחנו לא מוותרים, יודעים שיש לנו איכויות, אנחנו באים למשחק הכי קשה בליגה, אבל ממש לא מוותרים עליו, ומאמינים מאוד בעצמנו".

"אני לא מוטרד ממי כובש את השערים, גם אם החלוצים פחות כובשים עכשיו. הכי חשוב לי לנצח את המשחק הזה. חשוב לי לראות שהם עושים תנועה, ומנסים, ובגול השלישי ג'ורג' התחיל את המהלך וגם בישל נגד נתניה. זה לא משהו שאני מוטרד ממנו, הכי חשוב שהקבוצה תהיה טובה. אנחנו כובשים שבעה שערים בשני משחקים, זה מאוד מעודד אותי, וכמובן שצריך לאזן את זה עם משחק הגנה יותר טוב ותוצאות טובות יותר".

על ירדן שועה: "אנחנו צריכים את ירדן של המשחקים האחרונים, היתה לי שיחה איתו, הוא מחויב גם מבחינה התקפית וגם מבחינה הגנתית, והסברתי לו שאפשר לעשות את שני הדברים ולהיות טוב בשניהם, זה לא סותר אחד את השני. בכל קבוצה יש שחקן שהוא יותר דומיננטי בחלק הקידמי, אז אני מקווה שנקבל אותו ברוב העונה כמו במשחקים האחרונים, מעורב בהגנה, בבישול, בשערים, מעודד שחקנים, ככה אני רוצה לקבל אותו".

דן עזריה אמר: "היה משחק משוגע, ברור שלא נעים לקבל בוז מהקהל, אבל מבין את האכזבה כי הניצחון כבר היה בידייים שלנו וזה מאוד חבל". כשנשאל על אוראל דגני אמר מספר 8: "אוראל זה מקצוען אמיתי, הוא לקח קשה את המשחק הזה, ואמר לי שהיה לו משחק לא טוב, אבל אתה עוזר לנו המון השנה, ומאז שאתה במועדון אתה עדיין עוזר בכל פעם שאתה משחק, הוא לא אשם. לא בגללו הפסדנו, זה משהו קבוצתי ובמשחק הבא שהוא ישחק, הוא יראה כמה הוא איכותי.

אני מחכה מאוד למשחקים כאלה, עם כל העניין, האדרנלין והקצב הגבוה, לא צריך להגיד כמה מכבי ת"א טובה, היא אחת משתי הקבוצות הטובות בליגה, אחוזי הצלחה מטורפים, אבל אנחנו נצטרך לזהות ולנצל את נקודות התורפה שלהם ולהביא את זה לידי ביטוי. אני מאמין שנוכל לעשות את זה.

אני יכול להגיד לך שניסינו למצוא את הזהות שלנו בתור קבוצה בהתחלה, ואני מרגיש במחזורים האחרונים מאז הפגרה, אנחנו חמישה משחקים ללא הפסד, אבל אנחנו גם מצליחים לייצר את הזהות שלנו כקבוצה, עם הזמן ניכנס עוד לכושר, ונשתפר ונשפר דברים שאנחנו לוקים בהם, ואנחנו רוצים לסיים כמה שיותר גבוה, ובפלייאוף העליון".