אבוקסיס: "רוצה להישאר. היה מרגש בסיום"; ניצן: "מקווה שהעתיד יהיה טוב יותר"

24 אפריל 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה והשוער התיישבו כדי לסכם את הניצחון החשוב בדרבי וסיפרו מנקודת מבטם על העונה הסוערת שעברה על המועדון
כותב: מערכת האתר

לאחר הניצחון המשמח בדרבי אמש (שבת), הגיעו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס והשוער איתמר ניצן למסיבת העיתונאים וסיפרו על העונה שעברה על המועדון והתחושות האישיות שלהם לאחר הבטחת ההישארות בליגה.

"אני מופתע שזה הסתיים מוקדם, הייתי בטוח שזה יילך עד הסוף, אני חושב שהריצה שלנו במחזורים האחרונים פלוס התוצאות מסביב התחברו לנו", אמר אבוקסיס. "אנחנו עדיין צריכים עוד נקודה אחת כדי להבטיח סופית את ההישארות, אבל עשינו צעד מאוד חשוב היום".

המאמן הוסיף: "הרבה זמן לא הייתי בדרבי ירושלמי, לפחות לא מאז שהייתי שחקן לפני יותר מ-20 שנה. בימים אחרים היו כאן עוד 5,000 אוהדי בית"ר, שהם הדבר הכי טוב שיש כאן. גם במשחק בית וגם במשחק חוץ הם דוחפים, אני רוצה להישאר ולהיות חלק מהאווירה הזאת, הלוואי שדברים יסתדרו ואמשיך".

"היה מרגש מאוד בסיום. עד היום חלק מהקהל קיבל אותי וחלק לא, משבוע לשבוע הקהל יותר איתי, וזה כיף אחרי ניצחון כזה שקוראים לך ומעודדים אותך. אני מכיר את השירים בעל פה עוד מהימים שהייתי שחקן. גם את הקללות נגדי אני מכיר בעל פה".

 
לאחר מכן סיפר איתמר ניצן על השינוי שהוא רואה בקבוצה בחודשים האחרונים: "אנחנו במקום אחר ממה שהיינו. הקבוצה הרבה יותר מסודרת, נחושה, יודעת מה היא רוצה מעצמה. לא צריך להיות גאון גדול כדי לראות את זה. זה מעודד מאוד, לא זוכר מתי בית"ר עשתה שלושה ניצחונות רצופים, בטח לא בזמנים כאלה קריטיים.

"רק מי שחווה את העונה הזאת בתוך המועדון יודע מה עברנו אני חושב שכמות התהפוכות, האירועים והדברים שעברנו כאן על בסיס שבועי לא קרו לי בקריירה שלמה. זאת אולי לא העונה הכי טובה מקצועית, אך זאת אחת החשובות בהיסטוריה של בית"ר. לא יודע מה היה קורה לבית"ר אם היא הייתה יורדת ליגה במצב הכלכלי שנקלעה אליו ובכל מה שאופף אותה".

"אני מאושר, אנחנו חצי שנה אוכלים את עצמנו, קשה לנו, כל יום ביומו מרגישים את הקושי. החולצה של בית"ר ירושלים היא חולצה כבדה מאוד, לא כל שחקן יכול להצליח כאן, זה מועדון עם המון דרישות והשקט המקצועי כאן מועט. בגלל זה אני אומר ששחקן שמצליח בבית"ר, יכול להצליח בכל מקום".

"כשהקבוצה לא טובה, זה משפיע על כולם. קשה לבלוט גם בתור שוער כשלא הולך, כשיש חוסר אונים, כשאתה מרגיש שדברים לא הולכים טוב. אני גאה במה שאני עושה בבית"ר לאורך השנים וגם העונה, זאת הייתה עונה מאוד קשה ואני גאה בכל נקודה שהבאתי למועדון. אני שלם עם עצמי.

"העונה הבאה? יש לי חוזה בבית"ר, כל עוד בית"ר תעמוד בחוזה אני נשאר פה, אני לא יכול להגיד מעבר לזה. יש חוסר וודאות גדול מאוד בבית"ר ירושלים, אני מקווה שהעתיד יהיה טוב יותר, כי אני לא יודע אם נצליח לשרוד עוד עונה כזאת".