בן ביטון: "קיבלו אותי בצורה נפלאה פה, זה מעבר טוב עבורי"

21 ספטמבר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המגן ומאמן הקבוצה דיברו במסיבת העיתונאים הרשמית לקראת משחק החוץ באצטדיון גרין. אבוקסיס: "מרוצה מהסגל שלנו, נצטרך לנצח את ריינה עם אופי"
כותב: יעקב צים

יומיים לפני שבית״ר שלנו יוצאת למשחק חוץ לא פשוט בצפון מול מכבי בני ריינה, השתתפו הבוקר מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס והמגן בן ביטון במסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

אבוקסיס דיבר ראשון: "לאורך כל התקופה האחרונה התחזקנו, זה לא שחיכינו עד הרגע האחרון לעשות משהו. זה שכולם עושים דרמה של הרגע האחרון זה לא משהו שלנו.

"ניסינו לחזק ולעבות את הסגל, לא הצלחנו ביום האחרון, עשינו את זה בתקופה האחרונה. אני די מרוצה מהסגל שלנו, יש לנו תחרות בריאה על ההרכב, יש לנו שחקנים שבאמת צריכים לעשות את העבודה ולהמשיך קדימה".

"לגבי שחקנים שרצו לעזוב, הכדורגל אצלנו בישראל אתה לא משחק שני משחקים ואתה מאבד את הראש. אנחנו רק שלושה משחקי ליגה, זאת עונה ארוכה. שחקנים שלא משחקים היום יכולים לשחק בהמשך, וההפך. צריך סבלנות. שחקנים שרצינו לשחרר אמרנו להם, שחקנים שרצו להשתחרר בדקו אופציות, אבל זהו, כמו שאתם רואים את ההרכב, היה הרכב אחר".

 
לגבי טרזי תומא אמר אבוקסיס: "תומא עבר לטיפול של ההנהלה שלנו, היו שיחות, הוא אמור לטוס, אשתו ילדה, נאחל לו מזל טוב, הוא ימשיך את השיחות עם ההנהלה ומה שתחליט ההנהלה נלך על זה. כרגע הוא לא בתוכניות".

"רום אליגון הוא שחקן צעיר ומוכשר, אני העליתי אותו לבוגרים בבאר שבע, אפילו העליתי אותו למשחק בוגרים בעבר. שחקן שהוא לעתיד של המועדון, אני חושב שהוא שחקן שיוכל להשתלב פה".

לקראת המשחק הוסיף: "ריינה קבוצה חזקה, ראיתי אותם בכל המשחקים העונה, הם הוציאו תוצאות טובות. זה משחק חוץ קשה, אבל אנחנו צריכים להמשיך את היכולת שלנו, הולך להיות קשה אבל כל משחק בליגה הוא קשה. גם נגד חדרה לא הסתדרנו בחצי הראשון, לא היינו מאורגנים. רצינו להיראות יותר טוב. כל משחק בליגה הוא משחק קשה, אין פה משהו שאתה יכול לבוא ולהגיד יש לנו משחק קשה. בעיקר לא ריינה.

"אנחנו רוצים להיות קבוצה מנצחת, בשבילי זה המגניב. רוצים להוציא תוצאות טובות, לעשות כדורגל טוב, לפחות אנחנו עם אנרגיות במועדון. גם של הקהל, וגם כל המסביב, צריך לשחק כדורגל, טוב, ולרוב שזה בא ביחד, צריך לקחת כמה משחקים שצריך לדעת לנצח באופי".

בן ביטון דיבר גם הוא והתייחס להשתלבות שלו בקבוצה: "בהתחלה היה מעבר טעון מהפועל לבית"ר, אבל מרגיש מהשנייה הראשונה באמת טוב, קיבלו אותי בצורה נפלאה, קיבלתי הודעות חמות מ-99.9 אחוז מהאוהדים.

"מבחינה קבוצתית ברור לכולם שיש לנו קבוצה טובה, יש פה שחקנים טובים, אנחנו לומדים תוך כדי תנועה אחד את השני, צריך לזכור שיש פה שחקנים שנמצאים פה אולי שבוע שבועיים, וייקח קצת זמן. אנחנו מתגבשים ומקבלים כיוון. בית"ר זה מועדון שתמיד שואף למעלה, והדבר הכי נכון הוא להתקדם ממשחק למשחק, אי אפשר לכוון מטרות עכשיו.

"לשמחתי הייתי בכל הקריירה שלי במועדונים גדולים, בית"ר זה משהו אחר מבחינת הלחץ. מבחינה תקשורתית, רשתות, קהל, הטירוף הוא משהו שלא חוויתי בשום מקום אחר. הדברים נהיים יותר ויותר גדולים. זה המקצוע שלנו, צריך לקחת את זה למקום חיובי. המעבר הזה היה טוב עבורי. אני בוחר להסתכל על זה ככה – להגיע לבית"ר זאת זכות, כל שחקן רוצה את זה בקריירה שלו, וגם אני. בשיחה הראשונה שלי עם יוסי אמרתי לו שאתן לו 200 אחוז כל משחק ואימון, והקהל של בית"ר לא פראייר, ואני מקווה להמשיך ולתת הכל.

על אדי גוטליב: "יכול להיות שהמעבר שלו היה קצת פחות חלק משלי, והוא ישר התחיל ונכנס ישר נגד פאוק, וזה לא פשוט. הוא סופר מקצוען, הוא קצת פצוע, ושהוא יחזור הוא יהיה סופר טוטאלי, הוא אישיות מדהימה לחדר ההלבשה, ואני בטוח שהוא עוד יתרום הרבה לקבוצה".