אבוקסיס: "היה לנו שיפור. נצטרך להיות חכמים מחר"

21 ינואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה והקשר דן עזריה: "מחר משחק קריטי. גם עם המינוס חייבים להיאבק על הפלייאוף"
כותב: מערכת האתר

עם הפנים לבלומפילד, בית"ר "גשם" ירושלים יוצאת למשחק חוץ קשה מאוד מחר (שני) מול הפועל תל אביב, כאשר המטרה היא לחזור עם שלוש נקודות כדי להמשיך ולנסות להגיע פלייאוף העליון. כל הכרטיסים שהוקצו לאוהדי בית"ר אזלו בתוך דקות מפתיחת המכירה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, דיבר על המשחק האחרון והתייחס גם למשחק מול הפועל תל אביב: "לצערי, המשחק האחרון היה רע מאוד מבחינתנו, מבחינת התוצאה בטח. לא נשארו המון משחקים וכל משחק שעובר זה לרעתנו, אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף העליון ובשביל זה צריך לצבור הרבה נקודות, מחר זה אחד המשחקים האלה".

 
על המשחק בסיבוב הקודם אמר: "עבר הרבה זמן, זה היה מאכזב, זה היה משחק שהתחלנו טוב ועשינו טעויות קשות, היינו צריכים לרדוף אחרי הפועל תל אביב, ספגנו שם הפסד לא נעים. אבל בכדורגל תמיד מסתכלים קדימה ורוצים לתקן, אחרי הפסדים צריך להסתכל תמיד קדימה".

על הטעויות של הקבוצה בחלק ההגנתי אמר: "אני מאוכזב מזה כי היה לנו שיפור בתקופה האחרונה, כל משחק ההגנה שלנו השתפר, במשחק האחרון חזרנו עוד פעם לתחילת העונה, ואני חושב שזה נבע קצת מעודף ביטחון. היה לנו שיפור, וגם השערים שספגנו, הם לא היו שערים של משחק הגנה, זה פנדלים הזויים, בעיטות מרחוק וכאלה, זה אכזב אותי, כי עשינו התקדמות ואז חזרנו אחורה. מקווה שזה משהו נקודתי.

"ב-1:1 מאוד לא אהבתי את מה שקרה שכולם רצו קדימה כאילו אנחנו בפיגור, וזה משהו שאנחנו צריכים לדעת לשפר, דיברנו על זה גם באסיפה. להיות יציבים ולא לרוץ סתם קדימה. המשחק האחרון לא מסמל את המשחקים האחרונים הגנתית".

"לעומת המצבים שהגענו אנחנו מחמיצים המון, אני לא יכול לכעוס על שחקן שמחמיץ, זה לא שהוא מזלזל או משהו, אבל לא הלך. הפציעות של מיירון ופרד קצת מוציאות אותם מהתלם, והם לא נכנסים לכושר משחק מלא. אנחנו עם חלוצים טובים, מאד מחויבים ורוצים, ואני מקווה שייכנס להם ויקבלו ביטחון, כי על זה מושתת חלוץ. פריידי קצת איבד את הביטחון נגד חדרה, אבל הוא עושה עבודה טובה. בגדול אנחנו מחמיצים המון וצריכים לתקן. צריך לראות איך נסתדר בלי ירדן בהתקפה, נצטרך להיות חכמים, יש להם המון שחקנים מסוכנים בחלק הקידמי. נצטרך לקבל עוד דברים מהשחקנים בהתקפה".

על מצב הסגל הוסיף: "גוטליב לא התאמן 4-5 ימים, היה חולה, והגיע היום. פריידיי ניסה לעשות אימון, נראה מה מצבו. לגבי ירדן, כמובן שהוא יהיה חסר, הוא השחקן הכי משמעותי שלנו, אבל אנחנו קבוצת כדורגל וכל אחד יצטרך לתת יותר. בוא נדבר על מי שישחק. אנחנו צריכים להתרכז במי שישחק".

לגבי החיזוק: "מצד אחד מציעים לנו שחקנים, מצד שני לא משחררים, אנחנו נתרכז במי שאפשר להביא. השוק קשה עם זרים בינואר, שחקנים שומעים ישראל ופתאום זה לא. אנחנו נצטרך להתקדם עם מי שפה. אי אפשר להפוך את הקבוצה בינואר. אם נביא שחקן או שניים, אני אשמח. אנחנו מנסים לא להתרכז במינוס ארבע נקודות, למרות שזה קשה, זה מלווה אותנו אבל זה לא יעזור, צריך לדבר רק על מה שיכול לקדם הזה ובמקרה הזה ניצחון. צריך להתרכז קדימה".

הקשר דן עזריה אמר: "הגענו לסיטואציה בעונה שלפי מספר המשחקים, חייבים להביא ניצחון מחר, אין אופציה אחרת. אנחנו מול יריבה ישירה שלנו על הפלייאוף העליון. לפי מה שאני רואה יש 4-5 קבוצות שנאבקות על הפלייאוף העליון בערך ואני חושב שמחר זה משחק סופר קריטי, משחק מפתח שאנחנו באים לנצח. אנחנו סובלים השנה מחוסר יציבות, אנחנו מתקשים לייצר את המומנטום הזה. היו משחקים שהגיע לנו לקחת את הנקודות ולא לקחנו, ואני מקווה שעכשיו זה יגיע".

עזריה נשאל על הפציעות שלו ואמר: "הפציעה הזאת עכשיו היתה בגלל העומסים, אנחנו חווים שלושה משחקים בשבוע, נכנסתי פתאום לשלושה משחקים אחרי שלא שיחקתי ופעם ראשונה קרעתי את השריר. אני צריך לייצר את התקופה הממושכת כדי להראות מה אני שווה, לקחת את הצעד קדימה ולשבור את תקרת הזכוכית. אני מאמין שאעשה את זה".

"זה חלק מהמקצוע, האמת שאחרי מה שעברתי שנה שעברה, שהייתי שמונה חודשים בחוץ, זה מרגיש לי חמוצים יחסית. אנשים מסביבי התבאסו, ואני אמרתי שהכל טוב, חזרתי זריז כי הגעתי מוכן בראש, ואמרתי לעצמי אני חוזר מהר, אז אני שמח שחזרתי".

על הציפיות: "אין ספק שמועדון כמו בית"ר חייב להיות בפלייאוף העליון, גם עם המינוס ארבע חייבים להיאבק על זה. יכול להיות שהדברים לא הסתדרו מתחילת העונה, ואנחנו מקווים ובטוחים שיגיע חיזוק שיעזור לנו וגם עם השחקנים שפה אנחנו צריכים לעשות את זה".