גל כהן לקראת סכנין: "משחק קריטי לדעת אם הולכים קדימה"

15 פברואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התראיין במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול סכנין, שיתקיים ללא הקהל שלנו. מורוזוב: "מאמין שאפשר להגיע לפלייאוף העליון"
כותב: מערכת האתר

עם 22 נקודות במקום העשירי בטבלה, מגיעה בית"ר ירושלים למשחק חשוב מאוד מול בני סכנין ביום שבת הקרוב (19:30, אצטדיון דוחא, שידור ישיר בספורט2). הצהובים שחורים שלנו יעלו למגרש ללא האוהדים במגרש, אך למרות זאת, המטרה היא ברורה – שלוש נקודות במגרש לא פשוט הן מהבחינה של הכשירות שלו והן מבחינת היריבה.

מאמן הקבוצה, גל כהן, ערך מסיבת עיתונאים לקראת המשחק ודיבר על המשחק: "המשחק הזה בדוחא, מעבר ליוקרתיות לאוהדים, הופך להיות סופר סופר קריטי באופן מקצועי. הטבלה מאוד צפופה למעלה ולמטה, ניצחון אתה עף למעלה וחלילה הפסד ואתה מסתכל למטה. זה משחק קריטי כדי לדעת אם הולכים קדימה או שמחליפים דיסקט ומסתכלים למטה".

 
צפוי מזג אוויר מאוד קשה, יכול להיות שהמגרש לא יתאים לכדורגל, אתה נערך לזה מבחינת הסגל ושיטת המשחק?
"אנחנו יודעים שיהיה מזג אויר סוער והמגרש לא הכי קל, אנחנו מכינים אלטרנטיבות כל הזמן, נראה ביום המשחק את כר הדשא ושנראה את המגרש נחליט. לא תרגלתי הרכב ולא אתרגל, גם כי בין היתר המחליפים מהמשחק נגד מכבי חיפה נתנו לי חומר למחשבה. הם נכנסו בצורה טובה, אנחנו נחליט על ההרכב בסמוך למשחק.

"עדי יונה בספק מהפגיעה של רפאלוב, מה שמראה לכולם שיונה לא עשה הצגה באותו פאול. מוזי גם פצוע. אלו שחקנים חשובים אבל יש לנו שחקנים טובים שרוצים לקחת את ההזדמנות ואני מאמין בהם שנוכל להביא תוצאה טובה. המשחק נגד סכנין הוא הכי חשוב, כמו הקלישאה שאומרת שזה כמו גמר גביע. נשחק גם בשביל הקהל שתמך בנו בלי הפסקה 90 דקות וגם אחרי ההפסד נגד מכבי חיפה יחסר לנו, מבינים את החשיבות עבור הקהל ונעשה הכל כדי לשמח אותם".

ספר קצת על הלחץ שמופעל עליך, עדיין בלי ניצחון
"תמיד יש לחץ בבית"ר. בניגוד למשחק נגד הפועל ירושלים, מהמשחק נגד מכבי חיפה יצאנו עם רוח טובה, לא באנו להתבטל ושיחקנו כדורגל וזאת הגישה. אם נבוא איתה לכל מגרש בארץ גם נביא את הנקודות".

המגן גריגורי מורוזוב נשאל גם הוא על המצב הלא פשוט
"כמו תמיד, המצב לא קל, אני יודע שהמשחק הקרוב חשוב לקהל, נצטרך לשחק בשבילם וגם בשבילנו. דיברנו על זה בחדר ההלבשה, נבוא עם ביטחון ונשנה את המצב. יש לנו עוד חמישה משחקים, התווספו שלושה שחקנים שיכולים לעזור לנו. ניתן הכל כדי לשפר את המצב בבית"ר. כל השחקנים מאמינים בזה".

מאמינים שיכולים להגיע לפליאוף העליון?
"בוודאי. אני כל הקריירה שלי מאמין ושואף גבוה, אני נמצא הרבה עם השחקנים וכולם מאמינים ויודעים שצריכים לשחק יותר טוב, לכל אורך המשחק".

על העונה של הקבוצה אמר: "הפסדנו הרבה בגלל שערים בדקה האחרונה, אני חושב שזה יותר מנטלי מאשר כדורגל. אנחנו יכולים לדבר על זה במשך שעה או שעתיים, אין תשובה קצרה". על המצב בארץ הוסיף: "מההתחלה הרגשתי שאנחנו צריכים לעזור אחד לשני וזה מצב נוראי. מאז ה-7 באוקטובר אני מרגיש שאנשים בישראל חזקים מאוד ואני מקווה שהחיים יחזרו לשגרה בקרוב".