אבוקסיס מאמין, עזריה ריגש: מסע"ת סיכום עונה

15 מאי 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן ("אפשר לבנות כאן דברים טובים") והקשר, שמעלה את המודעות לתרומת איברים, דיברו וסיכמו את העונה שלהם. גם האסלביינק היה מחויך: "רוצה להיות כאן"
כותב: מערכת האתר

עונת 2021/2022 הסתיימה עבור בית"ר ירושלים בתיקו 3:3 דרמטי בטדי, שחתם את העונה והציב את הקבוצה במקום העשירי.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, אמר במסיבת העיתונאים בסיום: "אמרתי לשחקנים ביי ותודה רבה, ושמקווה שניפגש פה כדי להתחיל את האימונים. מקווה שזה מה שיהיה. אחד הדברים שדיברנו הם שכל כך כיף באימונים ובמשחקים. לצאת ככה לפגרה זה מבאס, מקווה שיהיו בשורות טובות".

"חשוב מאוד שדברים יסגרו מהר, הרבה שחקנים יחכו לבית"ר ירושלים, כי לא בכל תקופה יוצא לשחק כאן, וזה שווה להרבה משחקים בקבוצות אחרות. אנחנו לא מכריחים שחקנים לחכות. אני מחכה, מקווה שעוד שחקנים טובים יחכו. מצד שני יש את הפרנסה שלהם, אבל עדיין, מקווה שנוכל לבנות פה משהו טוב".

 
על האסלביינק, שכבש צמד היום, הוסיף: "התפקיד שלנו כמאמנים זה לזהות שחקנים. יש לו נתונים טובים של שחקן. הוא איבד את הביטחון מכמה משחקים שהוא לא כבש בהם, אבל דיברנו ועבדנו ותודות לכל הצוות המקצועי, הוא יצא מזה. הוא עושה דברים טקטיים שלא רואים אותם, הוא לוחץ שחקנים, הוא עשה שליש אחרון יוצא מן הכלל, גם בגולים וגם בלחץ. אני שמח בשבילו. הוא היה חלק חשוב מהחזרה שלנו למסלול הנצחונות, ולהישארות בליגה".

"אני מרוצה מהמהפך שעשינו בקבוצה, שמח שהקבוצה נראית כמו קבוצת כדורגל, גם בחדרה, גם היום, מגיעים למצבים, כובשים, מפרגנים. היינו צריכים לעשות היום 1:4, ו-1:5, אבל בסוף אני עצבני מה-3:3. בסופו של דבר עשינו פלייאוף יפה. נסתפק בזה. יש פה שלד טוב, בהחלפה של 3-4 שחקנים, אפשר לעשות קבוצה טובה. אתה רואה את החיבור פה, יש תבניות מסודרות של הגנה, קישור, התקפה, ויש פה אפשרות לקבוצה טובה וזאת המטרה שלי".

אף אחד לא האמין שזה ייגמר בסטייל כזה. אתה מרגיש שעשית משהו משמעותי?
"השליש הזה היה מצוין, גם יכולת, גם קבוצה מסודרת. אני תמיד מאמין שקבוצת כדורגל בונים מההגנה, כשייצבנו את משחק ההגנה, לא קיבלנו שערים ואז לא רדפנו. כולם צברו ביטחון, והגולים הגיעו. אתה רואה היום קבוצה אחרת מהשבועיים הראשונים שהגעתי. היום השתחררו והם משחקים. אנחנו נהנים. מקווה שתהיה המשכיות".

על עתידו האישי הוסיף: "אני לא מקציב זמן לבית"ר, אני רוצה להאמין שיהיה טוב. חזרתי אליו אחרי 21 שנים, אני לא רוצה לעזוב כל כך מהר. זה מועדון גדול, אסור לוותר עליו כל כך מהר".

דן עזריה, מתגליות העונה, אמר: "הגעתי לאחד מחמשת המועדונים הכי גדולים בארץ, אני מקווה ומעוניין להישאר כאן, התחברתי לשחקנים, לקהל, מכולם כאן, מהתפקידים הקטנים ועד הגדולים. מקווה שתהיה כאן עונה טובה יותר".

"אנחנו בחצי עונה טובה פלוס, הייתי שמח שהעונה תימשך כי כיף לי. היתה לנו מטרה להישאר בליגה, מימשנו אותה, נחכה למטרות החדשות

עזריה התייחס למצבה של גיסתו, אשר מצפה להשתלת ריאה, כשדן עצמו מעלה את המודעות למחלה ע"י ציון המספר 65, המזוהה עימה: "בשבועות האחרונים אנחנו חווים תקופה מאוד קשה. אישתו של אחי חווה התדרדרות במצבה, יש לה מחלה שהיא זקוקה להשתלת ריאות באופן דחוף. אנחנו מקווים שזה יגיע כמה שיותר מהר".

"זה לא קל, היא לוחמת אמיתית, והיא פייטרית, לא חושב שמישהו אחר היה יכול להתמודד כמו שהיא מתמודדת. אחת הסיבות שאני נחשף היא שתהיה מודעות לתרומת איברים, וכמה זה חשוב, וכל מקום שאוכל- אציף את זה ואדבר על זה".

גליאיפילו האסלביינק, שכבש צמד, סיפר איך יצא מהתקופה קשה שלו: "אני כל הזמן עובד קשה. אני מנסה להבקיע כל הזמן. היתה תקופה שזה לא הלך לי, אבל ידעתי שאמצא את זה בסופו של דבר, ואני שמח שכבשתי".

האסלביינק, שימריא למשחקי נבחרתו דיבר על העתיד: "לא יודע מה יקרה בקיץ, עבורי זאת לא בעיה. אני מקווה שהכל יהיה בסדר, ושנתחיל את העונה עם רוח טובה. מאוד אשמח להישאר כאן, יש לי כאן חוזה ותמיד כיף לי לעבוד בקבוצה כזאת. לא יודע מי יהיה כאן, אבל אני חוזר".

הגעת כשחקן צעיר לקבוצה גדולה, איך זה היה?
"מנטאלית, היתה לי בעיה. הגעתי מהליגה השנייה בקפריסין. תמיד האמנתי בעצמי אבל לא הבנתי לאיזה מועדון גדול הגעתי. לא ידעתי איך להסתגל בהתחלה, אבל הבנתי איך זה עובד, כולם כאן עזרו לי, ואני שמח להיות כאן. כל המאמנים שהיו כאן היו טובים, הם ניסו ללכת בדרך שלהם, עבורם זה עבד בצורה מסוימת, ועבור מאמן אחר זה עובד אחרת. כנראה שאני מתאים בשיטה כזאת ולא אחרת, אבל כולם נתנו לי ביטחון".