יוסי מזרחי: "לקחתי על עצמי את התפקיד כי אני מאמין"

12 דצמבר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה החדש ערך את מסיבת העיתונאים לקראת מכבי חיפה והוסיף: "צריכים פה חיילים. אם הבית בוער, צריך להציל אותו". דגני: "אין כרגע בעיות כלכליות, אנחנו אופטימיים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תצא מחר (שני) למשחק החוץ הקשה בליגה מול מכבי חיפה בסמי עופר. החבורה שלנו בצהוב שחור נמצאת עם מאמן חדש על הקווים, יוסי מזרחי, שביחד עם גל כהן מתכוננים לקראת המשחק החשוב. כל הכרטיסים שהוקצו עבור אוהדי הקבוצה לקראת המשחק אזלו.

יוסי מזרחי סיפר במסיבת העיתונאים על הימים הראשונים בתפקיד ואמר לקראת מכבי חיפה: "תמיד שאתה בא לקבוצה חדשה שלא אימנת, לוקח זמן להכיר את האופי והתכונות שלהם. קשה מאוד בכמה ימים לתהות על הקנקן. ממה שראיתי את בית"ר עד עכשיו, אנסה לעשות את הכל למשחק הזה.

על מכבי חיפה – כולם צריכים לעבור את הגיהנום. תמיד אהבתי לשחק שם. שחקן אמיתי שיש 30 אלף איש ביציע צריך להאמין בעצמו. בכדורגל כמו בכדורגל, זה המשחק היחיד שלא תמיד הקבוצה הטובה מנצחת. בגלל זה יש מיליארדים של אוהדים למשחק הזה.

 
"ברגע שהבנתי שהבעיות הכלכליות שלנו מצריכות התגייסות למשימה הזאת, לקח לי כמה ימים לחשוב כי אי אפשר לבוא לתפקיד הזה בחצי היריון וחצי כוח. צריך לבוא עם כל הכוח והידע. עד שלא הייתי שלם עם עצמי לא נתתי תשובה חיובית. נולדתי פה בבית וגן, ושהבית נשרף הולכים להציל אותו. יש לנו בעיות כלכליות ומקצועיות, ואם יש לי עוד אתגר בחיים, זה האתגר הזה".

"אני יודע לקראת מה אנחנו יכולים ללכת, ובגלל זה התגייסתי. אני יודע מה הקבוצה הזאת יכולה לעבור ומה לא. כולנו פה, ההנהלה, השחקנים, חיים בחוסר ודאות, יכול להיות שיקרו דברים טובים מאוד, ויכול להיות שלא. לא פוחד מאתגרים. עברתי אתגרים קשים, להזכירכם בתקופת גד זאבי הלכנו לפירוק ולקחתי את הכל על עצמי".

"לדבר על אם יבואו או יילכו, אי אפשר. צריך לחכות ולראות. אני אימנתי קבוצות במיליון שקל בעונה, והגעתי להישגים. לא הכל כסף בחיים. צריך גם שיהיו לך חיילים שמסוגלים לעשות את המשימה. ברור שכל שחקן מפתח אם יילך מפה, זאת תהיה אבידה, אבל צריך לחכות ולתת לזמן לעשות את שלו. ראיתי את הטבלה – אנחנו חייבים נקודות".

"אם הסכמתי לקחת את התפקיד הזה, סימן שאני יודע שאפשר להוציא מהם יותר. זרים לוקח להם יותר זמן, צריך להגיע לראש שלהם, לכוון אותם. הדבר המשמעותי יותר הוא להביא שיטה. צריך למצוא את האיזון בקבוצה הזאת.

כדי לעשות תוצאות טובות, צריך שיקרו הרבה דברים, על הנייר כל בר דעת יהמר על מכבי חיפה, בייחוד אחרי המשחקים האחרונים, אבל בכדורגל צריך להאמין, להבין איפה הנקודות החזקות והחלשות שלהם, וללכת על זה".

בית"ר זה מועדון שנתן לי המון כשחקן ואני נתתי לו הרבה. התחלתי את הדרך כשהייתי עוזר מאמן של אמציה לבקוביץ'. כנראה זה משהו מובנה, אני לא יכול להסביר את זה. אני סך הכל אוהב כדורגל ואוהב את המועדון הזה, הגיל זה לא פקטור, השאלה אם יש לך תשוקה. זה שאלה של אופי וגישה.

יכולים לדבר עליי על מחר, אבל השחקנים צריכים לשחק, והם צריכים להאמין בחברים שלהם ובעצמם. אני לא יכול לעצור, ואוחנה לא יכול להבקיע.

אוראל דגני התייחס גם הוא למצב: "הכי אמיתי שיש, זה מה שאני מכיר. עברתי את זה כמה שנים בהפועל, עברתי את זה בנתניה. כרגע אין לנו בעיות כלכליות, המשכורות בזמן, אז מדברים על העתיד, ואין בעיות. אנחנו צריכים פשוט לשחק טוב יותר ולאגור נקודות.

אנחנו רק יומיים עם יוסי, היינו גם שנה שעברה, ואנחנו אופטימיים. מכבי חיפה נראים מצוין, יש להם שחקנים מצוינים בכל עמדה, נהיה מוכנים ונעשה את המקסימום".