אבוקסיס: "הצעירים שיחקו נהדר"; גרצ'קין: "קורא לקהל לבוא ליהנות"

9 מאי 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה התייחס בסיום הניצחון 1:2 על הפועל חדרה ודיבר על הקהל: "כשאתה רואה אלפים ביציע מעודדים כאילו זה משחק על הישרדות, אתה לא יכול להיות שאנן". המגן: "מגיע לכל האנשים שליוו אותנו בדרך"
כותב: מערכת האתר

משחק החוץ האחרון של עונת 2021/2022 הסתיים בצורה מתוקה עבור בית"ר ירושלים, אחרי ניצחון 1:2 על הפועל חדרה באצטדיון בנתניה. אחרי שהשחקנים סיימו להשפריץ עליו מים בחדר ההלבשה, הגיע יוסי אבוקסיס למסיבת העיתונאים ונשאל איך שומרים על המתח אצל השחקנים.

"כשאתה מגיע למשחק של בית"ר ואתה רואה אלפים שמעודדים מהתחלה ותומכים, אתה לא יכול לבוא שאנן. יכול להיות שאם לא היה קהל, אז השחקנים נגררים לזה. גם כשאני יצאתי ראיתי את הטירוף של העידוד, כאילו אנחנו עדיין משחקים על ההישארות שלנו.

"השחקנים עשו משחק יוצא מן הכלל, גם שהיינו בפיגור במחצית, אמרתי לשחקנים שאין לי מה להגיד להם, ושיעלו וישחקו אותו דבר, והדברים יסתדרו. במחצית השניה כבר ניצלנו את המצבים".

 
על החיבור שלו עם הקהל: "כיף גדול שהקהל מעודד, לקח קצת זמן לקהל להתחבר, אבל אני מקבל מהקהל אהבה מטורפת והתוצאות טובות. זה משחק בלי חשיבות, אבל ראית שחקנים שרוצים עד השניה האחרונה, ולא סתם, רוצים לנצח. מועדונים שמכבדים את עצמם לא יכולים לסיים עונה פתאום. כל הצעירים שיחקו נהדר, אביאל זרגרי, נתנאל דלויה, כולם שיחקו היום טוב".

"המשחקים שלנו נגד נוף הגליל והפועל ירושלים, היו מאוד קריטיים להוציא אותנו מהמאבק הזה. הפלייאוף הזה מצוין ואני שמח על כך. התחלנו את התקופה הזאת והיינו מאחורי הפועל ירושלים בכניסה לפלייאוף, קרובים למכבי פתח תקווה, אבל בסוף עשינו עבודה טובה ונשארנו".

על העתיד הוסיף: "אני רוצה להמשיך כאן, ושנוכל להכין קבוצה לעונה הבאה. יש פה הרבה שחקנים טובים ואפשר לבנות פה קבוצה טובה לא בתקציבים מטורפים. נחכה לבשורות טובות". כשנשאל על העולות לליגת העל החדשות, הוסיף: "מברך את שתיהן, ריינה הייתה יציבה לאורך כל העונה, והגיע להם לעלות".

מקס גרצ'קין, שהיה מהמצטיינים היום, אמר: "כולנו מודעים לעונה המאתגרת שעברנו, ואני חושב שמגיע לכל אחד במערכת הזאת לחוות את הרגעים האלה. כל ניצחון בשבילנו משחרר כל כך הרבה תסכול שעברנו העונה.

"מגיעה מילה טובה לקהל האדיר הזה, ואני שמח שהם חוגגים וכל האנשים במערכת שהיו שם לאורך כל הדרך עבורינו. נשאר לנו עוד משחק אחד מול קרית שמונה, אני קורא לכל הקהל שלנו להגיע לטדי, בתקופה הטובה הזאת, ואני מקווה שנישאר בה".

"כדורגל זה משחק של מומנטומים, גם על המגרש עצמו וגם בחוץ, מהרגע הראשון שיוסי דרך במועדון אפשר היה לראות שגם שהפסדנו, שיחקנו כדורגל טוב, היינו מחויבים, הפסדנו אבל היינו טובים. הדברים התחילו להתחבר, צריך להמשיך וליהנות".

חששתם מירידת ליגה במהלך העונה?
"חד משמעית כן, היו חששות, המצב לא היה פשוט, הרבה שחקנים שיחקו עם פציעות וגם קיצצו במשכורות כדי לעזור למועדון הענק הזה כי הוא יותר גדול מכולנו. אני באמת שמח שנשארנו, המקום של בית"ר זה בצמרת ליגת העל".

לקראת משחק הסיום בטדי מול קרית שמונה הפציר בקהל לבוא: "הם חייבים להגיע וליהנות מהאווירה שקיימת פה, הם היו ברגעים הכי קשים, והיו כאלה העונה, אני קורא להם לבוא וליהנות מהכדורגל שאנחנו מציגים עכשיו. לא יודע מה יהיה בשנה הבאה, קודם כל המשחק הזה, ואח"כ נראה".