אבוקסיס: ״חייבים להיות חכמים״; קריאף: ״החיבור עם הקהל מרגש״

2 אוגוסט 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
טדי מלא מחכה לפאוק סלוניקי לקראת המשחק בין שתי הקבוצות. המאמן והקפטן התראיינו במסיבת העיתונאים למשחק: ״אם לא נהיה מחויבים נשלם ביוקר״
כותב: מערכת האתר

בית״ר ״גשם״ ירושלים תארח מחר (20:30, אצטדיון טדי), את פאוק סלוניקי לגומלין הסיבוב השני במסגרת הקונפרנס ליג של אופ״א. אחרי ה-0:0 במשחק הקודם, בית״ר יודעת שעם הדחיפה של הקהל אנחנו יותר ממוכנים לעשות היסטוריה ולהעפיל לשלב השלישי.

הערב (רביעי) התקיימה מסיבת העיתונאים לקראת המשחק בה דיברו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, והקפטן אופיר קריאף.

אבוקסיס פתח את הראיונות ואמר: ״יש טירוף בעיר, זה באמת מדהים שהקהל שלנו מילא את האצטדיון, אני חושב שהתוצאה יחסית בסדר שעשינו בחוץ נתנה לנו פוש אדיר, כמובן שגם הזכיה בגביע עשתה את שלה, אנחנו מחכים לעונה טובה יותר ומקווים להשתפר. אתה משחק נגד קבוצה חזקה, וזה כיף שעשינו תוצאה שגרמה לקהל להאמין ולהגיע.

הסגל שלנו לא מושלם, אנחנו משנים כמה דברים במערך, גם אדי גוטליב הצטרף אלינו מאוחר ובמשחק האחרון הוא שיחק אחרי שלושה אימונים ובדקה ה-55 הוא התעייף, זה לא פשוט. אמרתי לשחקנים שבסופו של דבר אנחנו נצטרך גם לכבוש כדי לעלות, אני חושב שפאוק קבוצה מצוינת בזכות משחק הגנה גדול, הצלחנו לא לספוג. אנחנו צריכים להיות חכמים, ולעשות משחק הגנה טוב ולשפר את ההתקפה שלנו. אנחנו צריכים כמות מצבים יותר גדולה וכמובן שהקהל מאחורינו ושיש לנו תמיכה. אבל תמיד לזכור שיש להם קבוצה מצוינת ושחקנים טובים.

״התכוננו למשחק ותרגלנו גם פנדלים. פאוק קבוצה הרבה יותר טובה גם מכל הקבוצות בליגה. משחק אחד הכל אפשרי, משחק ביתי, עם 30 אלף צופים, אנחנו נערכים לכל תרחיש ומקווה שנסיים בתרחיש טוב. אמרתי את זה גם לשחקנים, צריכים להיות חכמים. אסור לנו לדחוף קדימה מדי, אם נהיה חשופים, לא כדי להגדיל את פאוק יותר מדי, אלה שחקנים ששיחקו במקומות אדירים באירופה, תמיד נצטרך להישאר מחויבים ולא חשופים, לא בהפקרות. אם לא נהיה מחויבים לשחקני ההגנה אנחנו נשלם ביוקר.

על ניקולאסקו הוסיף: ״יש עניין שהוא יישאר איתנו באירופה, בעיקר כי אנחנו צריכים אותו כרגע, אבל אני לא רוצה לדבר על המצב שלו כרגע, מי שישחק זה כבר לא משנה מה המצב שלו בקבוצה אחרת. מי שישחק יצטרך לתת את הכל. פריידי עשה מחנה אימונים טוב, סיים את העונה שעברה כמו שצריך, התאכזבנו שהוא לא יכל לטוס איתנו, אבל עכשיו הוא איתנו ונוכל להשתמש בו. אני רוצה להתעסק עכשיו רק בדברים החיוביים. לא תהיה בכל מקרה השפעה אם לא נעבור או כן על חיזוק הקבוצה בשלב הזה. יש לנו מטרות להביא עוד שלושה שחקנים, זה לא משנה אם ננצח או לא נעבור. זה לא ישפיע״.

כשנשאל על ידי העיתונאים היווניים על השחקנים שחוזרים בפאוק הוסיף: ״מדובר בשני שחקנים מצוינים, ויריניה, שהוא שחקן ותיק ואגוסטוס, שהוא שחקן מרכז שדה חשוב, אמרנו לשחקנים שיש סיכוי שהם יפתחו, אבל הכנו את השחקנים שכל שחקן בסגל של פאוק הוא שחקן ברמה טובה מאוד״.

אבוקסיס גם נשאל על המשחק הקודם בין הקבוצות בו שיחק וכבש והוסיף בחיוך: ״אז הגענו למשחק בפאוק אחרי 1:3 בפאוק ולא היה על מה לשחק, לא היה משהו מטורף כמו עכשיו. הפעם אנחנו מגיעים עם אפשרות לעשות משהו. בפעם הקודמת הובלנו 1, קיבלנו 3 והיינו אמורים לקבל 6, אבל זאת לא הסיטואציה עכשיו עם הקהל והתוצאה״.

הקפטן אופיר קריאף אמר: ״אנחנו לא באים לשמש בתפאורה, אנחנו מאמינים בעצמנו ובתוצאה שעשינו, יש לנו את הקהל והמגרש שלנו, אנחנו חייבים לבוא מחויבים וחדים, חייבים להראות את האופי שלנו ולנסות ולעשות תוצאה טובה. כל טעות שנעשה הם יענישו, מהשוער ועד השחקנים בספסל נצטרך לבוא ביחד, לבוא 100 אחוז ולעשות את הכל. יש התרגשות ואפשרות לעשות משהו מאוד מאוד טוב, הסולד אאוט מרגש, והחיבור שקורה בשנה שעברה וממשיך הוא מאוד מאוד מרגש וזאת תקופה מאוד מרגשת״.

״כשאתה נותן משחק טוב , כיף להפיק משחקים טובים ואני מקווה שזה ימשיך, ממשיכים לעבוד קשה ומאמין שיהיה לנו טוב. מודה על כל הטוב הזה, היינו בבית משפט בעונה שעברה ועברנו את זה. אנחנו קבוצה מרגשת שהקהל מתחבר אליה, אנחנו מקבלים הודעות גם מקבוצות אחרות שכיף להם שאנחנו מצליחים ומקווים שימשיך. אנחנו רוצים לא לאכזב את הקהל שלנו״.