אבוקסיס לקראת הפועל: "נילחם חזק, נצטרך להיות חכמים"

1 אוקטובר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התייחס למשחק מול הפועל תל אביב ודיבר על האווירה במועדון: "כיף לראות שהאוהדים מאמינים בקבוצה ככה וממלאים את האצטדיון. אנחנו צריכים אופי לנצח משחקים גם בימים לא טובים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים ממשיכה בהכנות לקראת המשחק הסופר חשוב מול הפועל תל אביב מחר באצטדיון טדי (20:30). האצטדיון, מהצד של אוהדי בית"ר צפוי להיות מלא, אך הדבר החשוב ביותר הוא להביא את הניצחון ושלוש הנקודות שיעזרו לנו לעלות בטבלה ולהתקדם קדימה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, דיבר היום במסיבת העיתונאים ותחילה ביקש מהקהל של שתי הקבוצות לשמור על הסדר ולבוא פשוט ליהנות מכדורגל: "לקראת המשחק אני רוצה לבקש מהקהל של שתי הקבוצות לבוא ולראות כדורגל, ולשמור על הסדר. אנחנו רואים מה קרה בכל מיני משחקי ליגה בשבועות האחרונים, ויש גם הרבה מאוד עונשים, גם עונשים על תנאי של נקודות, של רדיוסים, קנסות. לא צריך את כל זה. צריך שיהיה משחק ספורטיבי.

 
"הקהל שלנו מצביע ברגליים ויש לו נוכחות אדירה גם משחקי בית וגם חוץ, זה כיף שהקהל מאמין בקבוצה. אנחנו רוצים לתת לאוהדים שלנו לשמוח ואני חושב שצריך לשחק בחוכמה במשחקים האלה. לפעמים יש עודף רצון במשחקים האלה, ואנחנו חייבים לשלוט בזה. יש המון קהל והשחקנים הרבה פעמים רוצים להחזיר לקהל ולהילחם, ואין ספק שאסור להם לאבד את הריכוז. יש לנו מחויבות אדירה לקהל ולכמות ולעידוד שלהם. זה לא פשוט כל כך לשחק מול הרבה אוהדים ונצטרך להיות חכמים במשחק הזה.

לרכישה כרטיסים אחרונים לחצו כאן

על התקופה האחרונה של הקבוצה ולאחר ההפסד בריינה הוסיף: "בשבוע שעבר דיברנו על זה שאנחנו רוצים להיות קבוצה טובה ואסור לה להפסיד משחקים כמו שבוע שעבר בריינה. מאוד כעסתי על ההפסד הזה, לא על השחקנים, אלא על החמש דקות של החוסר ריכוז. לא היינו במשחק טוב, אבל היינו עם שישה מצבים טובים. הם עשו לנו שני מצבים ושני גולים, אנחנו צריכים אופי לנצח משחקים, אפילו אם אנחנו ביום לא טוב, ואפילו אם אנחנו לא במצב שוטף. לא היינו צריכים להפסיד את המשחק הזה ולא את המשחק מול הפועל חיפה במחזור הראשון. אלה שני הפסדים, אנחנו מצפים ליותר. צריך להראות אופי וצריך גם ביום לא טוב לקחת נקודות. קשה לכל הקבוצות, וצריך בימים גם פחות יציבים לקחת נקודות.

על מצב המגינים הפצועים הוסיף: "זה פגע מאוד במשחק הקודם, לי-און מזרחי שיחק פצוע, הוא לא אמר לנו על זה כל כך במהלך המשחק והיה לו חשוב לשחק. לא זוכר קבוצה שיש לה שלושה מגינים פצועים ביחד, נראה באימון המסכם מה יהיה. הם לא מתאמנים איתנו הרבה זמן, אנחנו מננסים למצוא פתרון לכך".

על כך שהפועל יבואו דרוכים לאחר הדרבי אמר: "כל אחד רואה את זה אחרת, עכשיו אומרים שהם יבואו בטירוף למשחק, אבל תמיד בית"ר-הפועל זה משחק שמגיעים אליו דרוכים, גם אם הם היו מנצחים הם היו באים בטירוף. בכל תוצאה, הפועל תגיע דרוכה לטדי".

לבסוף דיבר שוב על עניין הקהל ונשאל מה לדעתו צריך לעשות בעניין: "אני חושב שבאנגליה לפני הרבה שנים היו צרות גדולות יותר, צריך לקחת מודל של משהו וללכת איתו, ולעשות אותו. קשה למועדונים הקנסות האלה, גם לאוהדים שיש בעיות עם האבטחה וכאלה, כולנו רוצים לעשות סטופ כי כולנו נפגעים. בכדורגל באים לנצח ושהקהל יהנה, אני בטוח שהאוהדים לא אוהבים לראות את מה שקורה. אנחנו משחקים ברדיוסים, עם קנסות ועלויות של מאות אלפי שקלים, אנחנו צריכים לקחת מודל וללכת איתו ולתקן את זה, כי כרגע רק מדברים ואין לזה פתרון.

על המצב בטבלה הוסיף: "יש קבוצות שלקחו נקודות וצברו בהתחלה, אבל אי אפשר להסתכל כל הזמן רק על מינוס, אנחנו צריכים להיות לפחות עם עוד שתי נקודות, אנחנו לא ניכנס ללחץ בגלל המינוס ארבע, ולא רוצה לדבר על זה יותר מדי. השחקנים דיברו על זה המון. צריך להסתכל ספציפית לכל משחק, נוכל להיות קבוצה טובה. הדרך עוד ארוכה". כשנשאל לגבי שחקנים חופשיים שעשויים להצטרף לסגל הוסיף: "אם היה מישהו שיכול לעזור לנו אנחנו נחשוב על זה".