זריהן מתכונן לאשדוד: "נבוא להראות מה אנחנו שווים. חייבים את הקהל איתנו עד הסוף"

1 אפריל 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס דיבר גם הוא לקראת משחק החזרה מהפגרה: "צריכים להיות יותר תכליתיים מול השער"
כותב: מערכת האתר

לאחר פגרת נבחרות קצרה ויומיים לפני שליגת העל חוזרת למספר מחזורים אחרונים ומרתקים, היום (שישי) הגיעו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס והחלוץ ניב זריהן למסיבת העיתונאים שלקראת המשחק מול מ.ס. אשדוד בטדי

הפגרה נגמרה, התאמנו בסגל לא מלא עד כה, איך השחקנים מרגישים?
"יש לנו מספר שחקנים פצועים שאני מקווה שיחזרו לעצמם. למשל ניב שאני מקווה שיוכל להיות בסגל (מול אשדוד). שאר הפצועים במצב פחות טוב – בואצ׳י ומקס. אנחנו מבינים שהליגה מתחילה להגיע לסוף ואנחנו חייבים לקחת נקודות בבית. בטח במשחקים כאלו עם הקהל שלנו בבית.

"צריכים לבוא למשחקים שנשארו ולא רק לשחק טוב אלא לנצח. כי אני חושב שגם במשחק האחרון שלנו מול הפועל חיפה לפני הפגרה, היתה לנו מחצית ראשונה מצוינת ואחר כך היו פציעות של שחקנים מהחלק הקדמי שיצאו. בקטע הזה צריכים להיות הרבה יותר תכליתיים מול השער ולדעת לכבוש. יש מוכנות גדולה אצל השחקנים והקהל דוחף אותנו כל הזמן אבל אנחנו חייבים להביא נקודות".

 
אנחנו רואים המון עבודה על העניין של ההתקפה וסיומות מול השער. אתה מרגיש שיש איזה שיפור?
"כמובן שיש הבדל בין סיומות באימונים לבין סיומות במשחקים כי זה לחץ אחר. התפקיד שלנו הוא לפחות לעבוד על זה. אני חושב שאנחנו צריכים להיות רגועים כשמגיעים למצבים, כל החלק   הקדמי שלנו.

"הגענו לחוצים מול הפועל חיפה ובעוד משחקים ולפעמים מרוב שאתה רוצה אתה מגיע לחוץ. אנחנו מגיעים למצבים שלנו בכל משחק עד היום, צריך קצת יותר ריכוז ושקט מול השער".

יש כאן מנהיגים ושחקנים ותיקים כמו איתמר, אופיר ודגני. אתה מרגיש שהם סוחבים את הקבוצה קדימה?
"אני מרגיש שהשחקנים נותנים מעצמם, אנחנו צריכים לקבל יותר איכות מקדימה. אני חושב שכל השחקנים שלנו רוצים ומשקיעים. אנחנו רואים את זה בג׳י-פי-אסים אחרי המשחק. צריך שקט מול השער ולהיות תכליתיים כי בסוף זוכרים רק את התוצאה. יש כאן שחקנים שצריכים למשוך את הקבוצה ודווקא ברגעים הפחות טובים לסחוף את השחקנים. אנחנו מאוד משקיעים אבל לא מספיקים חדים מול השער".

מילה על מ.ס. אשדוד? 
"זאת קבוצה שניצחה את המשחק האחרון ולדעתי יצאה סופית ממאבק הירידה כי הם היו בתקופה לא טובה. מצד שני הם מגיעים מאוד משוחררים. אנחנו חייבים את הנקודות יותר מהם. זה בעצם משחק העונה שלנו. אני חושב כך כי לאחר מכן אנחנו יוצאים למשחק חוץ קשה.

"אני אומר לכולם שזה משחק שאין ממנו דרך חזרה. זה משחק בית מול קבוצה שיצאה כמעט סופית ממאבק הירידה ועם הקהל שלנו אנחנו נצטרך לעשות את הכל כדי לקחת את הנקודות".

ניב, אנחנו שישה משחקים לסוף, כל אחד מהם קרב, והראשון מול אשדוד
"כן, יש משחק מול קבוצה טובה מאוד שעדיין לא סיימה את הסיפור שלה. בכללי – כל משחק יהיה קשה מעכשיו. אנחנו נבוא להרים את הקבוצה מהמצב הזה. אנחנו נראים טוב באימונים, חזרנו טוב ומאמין שיהיה בסדר".

שחקני הנבחרת חזרו לאימונים, אתה חזרת מפציעה, איך אתה מרגיש?
"אני אישית מרגיש טוב. חזרתי מהפציעה טוב ב״ה. עוד שחקנים מצטרפים אלינו לאט לאט מהנבחרות וכולם נראים טוב באימונים. אני מאמין שזה ישפיע על המשחק ואנחנו נבוא להראות על מה אנחנו עובדים באימונים".    

מה אתה חושב שצריך לעשות כדי לתרגם את המחמאות שאנחנו מקבלים לנקודות?
"ברור שאנחנו לא מביאים הרמה שאנחנו צריכים להראות. אנחנו השחקנים הבאנו את הקבוצה למצב הזה ואנחנו גם נרים את הקבוצה מהמצב הזה. אנחנו נבוא להראות יותר טוב כבר מיום ראשון הקרוב. אנחנו מרגישים טוב ונבוא להראות מה אנחנו שווים".

מילה על הקהל – איך זה נראה מכר הדשא? מבחינתך?
"כמובן שהקהל הוא תוספת מאוד משמעותית בשבילנו. הוא מרים אותנו גם ברגעים הפחות טובים שלנו וראו את זה השנה. אנחנו חייבים אותו איתנו מעכשיו ועד סוף העונה בכל ששת המשחקים שנשארו לנו".