אבוקסיס: "צריכים להיות רגועים ולהתחיל עונה כמו שצריך"

27 אוגוסט 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התייחס להכנות לקראת הפועל חיפה, לפתיחת העונה ולסגל שמתהווה: "אנחנו מתעקשים להביא שחקנים טובים ובגלל זה מתעכבים"; קריאף: "זה שאנחנו בהרכב חסר לא מעניין אף אחד"
כותב: assaf nachum

בית"ר "גשם" ירושלים תארח מחר (שני, 20:00, בלומפילד), את הפועל חיפה במשחק הראשון בליגת העל לעונה זאת. הצהובים שחורים שלנו יגיעו עם סגל מעט חסר, אבל עם המון התלהבות ורצון להשיג שלוש נקודות מול הקהל הביתי שלנו, במשחק רדיוס בעקבות העונש שנפסק לקבוצה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, דיבר במסיבת עיתונאים לאחר האימון המסכם וסיפר על התהליכים של הקבוצה: "יש לנו משא ומתן שתקוע עם מספר שחקנים כבר כמה ימים, מקווים שזה ייגמר בקרוב. עשינו הכל כדי להביא אותם, ומחכים לתשובות מהם. זה נסחב כי אנחנו רוצים להביא שחקנים טובים. אני אף פעם לא אוהב להביא שחקנים כדי להגיד הבאתי. אני משתדל להביא שחקנים שיצליחו, ולהביא שחקנים שיעזרו לנו. מחר נהיה בסגל חסר קצת, דני הוצ'קו יהיה בסגל, אבל ספק אם יקבל דקות. פריידיי פצוע ונכון שזה לא הכי אופטימלי אבל אנחנו נחושים ורעבים ורוצים לפתוח את העונה כמו שצריך".

"חסרים לנו שחקנים גם מבחינת פציעות וגם כושר משחק. יש שחקנים שהיו צריכים להיות פה כבר וזה נסחב. אנחנו עושים הכל להביא שחקנים טובים ואיכותיים ויש רצון להביא אותם. עד היום לא הציעו לנו שחקנים טובים. אני חייב להגיד לכם שההיצע בשוק הוא לא גדול, ואתם רואים את זה גם בקבוצות אחרות ובגלל זה אנחנו מתעכבים. אנחנו מתעקשים על זה שגם אם זה לוקח יותר זמן אנחנו לא נתפשר ויבואו שחקנים טובים".

 
"אנחנו צריכים לשחק בלי לחשוב על המינוס 4 נקודות, זה המסר שהעברתי לשחקנים. אם נחשוב על זה נתחיל להילחץ. נעשה קבוצה טובה אבל יש לנו גם פצועים בסגל כרגע. לצערי המשחק עם פאוק גרם לנו לשלם מחיר מאוד גדול בקטע של הפציעות, כי השחקנים נתנו מאמץ אדיר. אנחנו צריכים להיות יותר רגועים, להתחיל את העונה כמו שצריך, אם נשחק כמו שצריך ונהיה קבוצה טובה – נסגור גם את המינוס 4. אסור לנו להילחץ מהדבר הזה".

כשנשאל על התוצאות שהושגו עד עתה הוסיף בחיוך: "זה מחזור ראשון. התוצאות האחרות לא חשובות עדיין. זה מה שיפה בכדורגל הישראלי, אתה כבר במחזור הראשון רוצה לקבוע מה טוב ומה לא טוב, ומה יהיה. כל הקבוצות קשה להם, ומתכוננות תוך כדי תנועה. אם לא היו פצועים היה לנו הרכב הרבה יותר טוב. יש לנו שחקנים טובים שיכולים לעשות עבודה טובה. אני לא אוהב לדבר על שחקנים שאנחנו במשא ומתן איתם, אם זה מישהו שאנחנו רוצים, זה אומר שעקבנו אחריו והוא יכול לשדרג אותנו".

לרכישת כרטיסים

"אנחנו רוצים להיות קבוצה טובה יותר בליגה משנה שעברה, ולפתוח טוב יותר, היינו קבוצה מצוינת למרות הירידה בסוף, אנחנו רוצים שיהיו לנו אפשרויות ותחליפים טובים בליגה שלנו, בבית"ר צריך מחליף ראוי לכל שחקן ואנחנו שמים דגש על זה השנה. אנחנו רוצים לפתוח ולהיות חזקים יותר במשחק ההגנה שלנו. בטוח שנשפר דברים מהעונה שעברה".

על המצב מול תומא אמר: "השחקן הודיע לכולם שהוא לא רוצה להישאר בישראל, אני כמאמן אין לי מה לעשות, אנחנו מנסים למצוא את הפתרון, אבל שחקן שלא רוצה להישאר בקבוצה בעולם תמיד עוזב, זה לא משנה כמה מיליונים הוא מרוויח וכמה שנים נותרו לו בחוזה. ברק רצה לשלם לדנילו וניקולסקו הרבה יותר כסף והם לא הסכימו כי רצו להמשיך הלאה. אנחנו צריכים שחקנים שרוצים להישאר פה. אנחנו מציעים לשחקנים סכומים גדולים יותר משנה שעברה כדי שנוכל לקבל מהם מספרים. נצטרך תרומה מכולם כדי לחפות על מה שהיה ולשנות את המשחק שלנו. לשחק יותר מאורגן ופחות מתפרצות. אנחנו לא רוצים להתפשר, נביא שחקנים איכותיים שימלאו את החסר".

"יחסית לאיך שהגענו, השחקנים עשו את כל מה שיכלו, שיחקנו עם שחקנים מהנוער, הם היו מחויבים ורציניים ובחלק האחרון של המשחק היינו הרבה יותר טובים. אני מצפה לחזרה של השחקנים המובילים שלנו, הוצ'קו שייכנס לכושר ואני חושב שבית"ר תיראה אחרת".

הקפטן אופיר קריאף: "אני אנסה לעשות את הכל כדי לשחק ולנצח. לא התאמנתי הרבה בחודש האחרון בגלל הפציעה, אבל ננסה לעשות הכל. אנחנו עולים בהרכב לא אידיאלי, אבל אנחנו עוד נתחזק בהמשך. הקהל בא בהמוניו, האמין בנו, ואנחנו נעשה את הכל כדי להעמיד קבוצה ראויה. הקבוצה מוכנה טקטית, ואין לנו הרבה ברירות עם המינוס 4 איבדנו את הרזרבות שלנו".

"מה שהיה שנה שעברה, נגמר. סיימנו את שנה שעברה, לקחנו תואר, אלוף האלופים, לא זוכרים את מה שעשינו שנה שעברה, זה שנעלה בהרכב חסר לא מעניין אף אחד. אנחנו נהיה חייבים לעשות תוצאה טובה מחר ואני מקווה שזה מה שיהיה. אנסה להביא את הטוב ביותר שלי, אני מהפייטרים הכי גדולים שיש, לא שחקן הכי כישרוני, אבל אנסה להדביק את כולם בהתלהבות ולעשות עונה טובה. אי אפשר לקבוע ציפיות עד שיהיה את הסגל הסופי, המטרה העיקרית היא לקחת שלוש נקודות מחר ומשם להתקדם".