מזרחי: "נראינו כמו קבוצת כדורגל"; יאנקוביץ׳: "אני משחק ונותן מעצמי הכל"

25 אפריל 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן והקשר דיברו במסיבת העיתונאים שבסיום המשחק בבלומפילד: "כל עוד אני אהיה בקבוצה הזאת, ישחקו כל אלו שרוצים ורצים"
כותב: מערכת האתר

בסיומו של המשחק אמש (שבת) בין בית״ר והפועל ת״א בבלומפילד התייצבו מאמן הקבוצה יוסי מזרחי והקשר המונטנגרי מרקו יאנקוביץ׳ למסיבת העיתונאים המסורתית ודיברו על השינויים שבוצעו בהרכב ע״י מזרחי ומצבו הנוכחי של יאנקוביץ׳ בבית״ר.

היום בית״ר נראתה כמו קבוצה
"אחרי 3 משחקים שאני בקבוצה הזאת וחוץ מהמחצית השניה מול כפר סבא שכן שיחקנו כדורגל, שאר המשחקים בין שיחקנו מתחת לכל ביקורת. בכדורגל, אם אתה לא עומד נכון על המגרש ואתה לא מחוייב אתה לא יכול להיראות כמו קבוצה. היום בפעם הראשונה נראינו כמו קבוצת כדורגל. לא מדהימה, לא גדולה, אבל קבוצה שנראה שכל שחקן יודע מה הוא צריך לעשות.

"צריך לשפר את החלק ההתקפי שלנו, אבל ברגע שאנחנו מאורגנים וממושמעים, שזו היתה אחת הסיבות להרכב הזה כי במשחקים האחרונים היינו לא ממושמעים לחלוטין, אז אתה נראה כמו קבוצה. תאמין לי שלא קל לשחק פה, עם האווירה הזאת של אוהדי הפועל ת״א. לא פשוט ולא קל אבל העמדנו את הפועל ת״א כמעט על 0 מצבים וזה חשוב מאוד".

 
ההחלטה לעשות מהפכה היום בהרכב היא בגלל שפחדת שבית״ר עלולה להתבזות היום?
"אני מבוגר אבל לא סנילי. אני רואה בדיוק את הבעיות שיש בקבוצה. בגלל זה בכדורגל משחקים שחקנים ולא שמות. היום שיחקו כל השחקנים הממושמעים, המרוכזים והאחראיים. מבחינת איכות הכדורגל אנחנו יכולים וצריכים לשחק יותר טוב. אבל קודם כל בכדורגל זה להראות כמו קבוצה, כשכל אחד עושה את הדבר שלו. היום הם עשו את זה. כל עוד אני אהיה בקבוצה הזאת, לא תהיה פה שאננות. ישחקו כל אלו שרוצים ורצים".

מזרחי דיבר גם על מיכאל אוחנה שפתח את המשחק על הספסל
"הילד הזה הוא כישרון ענק, באמת יוצא דופן בכדורגל הישראלי אבל לא תשכחו שהוא עבר 2 פציעות קשות מאוד. לעבור פעמיים ניתוח ברצועה הצולבת זה לא דבר שעובר ברגל ולא חוזרים כל כך מהר לכל מה שאפיין אותך קודם. הוא ילד מקסים ומקצוען. הוא מתאמן ושנה הבאה הוא יחזור ויהיה מיכאל שאני חושב שהוא יכול להיות. אני צריך לדעת איך אני מפיק ממנו ואיך אני שומר עליו. נשארו בסך הכל 3 משחקים ואם הוא ישחק או לא, זה לא משנה. בית״ר ירושלים צריכה אותו לעוד הרבה הרבה שנים כי הוא כישרון ענק".


גם מרקו יאנקוביץ' סיפר על השתלבותו המהירה בקבוצה: "מהיום הראשון אני מרגיש אהוב פה, כולם עוזרים לי וזה חשוב לי מאוד כדי להסתגל מהר ככל האפשר. החבר'ה מדהימים והם איתי לאורך כל הדרך, אין לי שום דבר רע להגיד מאז שהגעתי לקבוצה. אנחנו רוצים לשחק יחד, לעזור ולעבוד יחד. לפעמים הרמה טובה יותר ולפעמים פחות, אבל אנחנו צריכים להיות הכי טובים שאפשר מיום ליום, וזאת הדרך היחידה לעשות את זה".

"אני משחק כדורגל עם המון אהבה ותשוקה, לפעמים אני משחק כמו ילד ולפעמים זה גורם לי לא לשחק ברמות גבוהות. באיטליה למדתי מה כל מאמן אוהב, גם אם זה לא סגנון המשחק שלי. אני משחק ונותן הכל. לכל אחד יש את החלום שלו, אם משהו לא הולך כרגע, אנחנו עדיין רוצים להגיע לרמה יותר טובה. אני משחק כל הזמן כדי להחזיר לעצמי את הביטחון, ואולי מישהו יקנה אותי אם אשחק טוב. בינתיים אני שחקן בית"ר ויש לי פה חוזה לעונה הבאה".