יוסי מזרחי החמיא לצעירים והוסיף: "שום דבר עוד לא נגמר"

20 אפריל 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן דיבר במסיבת העיתונאים הראשונה בטדי מאז הקורונה: "עברתי את הכל, וכשאתה עובר את הכל, ואתה יודע מה יכול לקרות". הקפטן עידן ורד: "השחקנים דיברו על זה שאם לא היה קהל, לא היינו משווים"
כותב: מערכת האתר

איזה כיף היה להיות אתמול בטדי, להרגיש את העוצמות אחרי שני שערים דרמטיים, לראות את יאנקוביץ' כובש בפעם הראשונה ואת מגבו נועץ את הכדור ברשת. בית"ר סיימה בתיקו 2:2 עם בני יהודה, כשהפנים כבר להפועל תל אביב במוצאי שבת הקרובה באצטדיון בלומפילד.

בסיום המשחק הגיעו מאמן הקבוצה, יוסי מזרחי והקפטן עידן ורד להתראיין. המאמן התחיל והתריע: "נשארים בליגה שהכל מסתיים, כלום לא הסתיים, צריך עוד כמה נקודות. אתם ראיתם במשחק היום שהכל יכול לקרות בכדורגל וצריך להיות זהירים ולא שאננים, למרות שהנקודה הזאת שווה זהב".

"אימנתי הרבה פעמים פלייאוף תחתון, והרבה פעמים באתי להציל קבוצות מפלייאוף תחתון ותמיד זה סיוט למאמן. זה לא רק המשחקים שלך, אלא גם היריבות שלך, ואתה כל הזמן עם יד על הדופק ודואג תמיד, אבל זה חלק מהמקצוע הזה. יש פה מטרה ואני מקווה מאוד שנשלים אותה".

פתחנו לא רע את המשחק הזה, מבחינת לחץ ושליטה בכדור. היינו רחוקים מאוד מהשער ולא לחצנו קדימה, וכשאתה לא לוחץ קדימה ויש מרחקים גדולים אתה לא יכול לאיים על השער. על הדברים האלה אנחנו עובדים. יש שחקנים שהיו בתחילת עונה בכושר הרבה יותר טוב מעכשיו. יש עניין של פציעות וחוסר ביטחון שמביאים אותך לדברים האלה. היום פורטונה, אלילת המזל, נחתה בטדי".

 
"אני יודע מה בית"ר צריכה לעשות, אבל אני לא אגיד מילה. יש לי מטרה אחת, להושיט יד. ברגע שיסתיים וירצו לשמוע את הדעה שלי, אני אגיד. ככל שאתה מבוגר יותר אתה גם מבין את גודל האחריות שיש לך ולאן הסיטואציה יכולה להביא אותך. היו עונות שראיתי קבוצות עם 5 הפרש שני משחקים לסיום וירדו ליגה.

"עברתי את הכל, וכשאתה עובר את הכל, ואתה יודע מה יכול לקרות, מטבע הדברים אתה הרבה יותר מודאג מהצעירים. הם לא היו בסרטים האלו. בשביל זה, עכשיו שנשארו 12 נקודות ואנחנו 9 הפרש שום דבר לא נגמר מבחינתי".

על כניסתו של רועי פדידה להרכב הוסיף: "אחרי המשחק נפל שלנו בנתניה, הייתי חייב להכניס משהו שיחזיק פה את העניין, ולא תמיד זה שחקנים גדולים. צריך לדעת לעבוד על המגרש, ללחוץ על המגרש, לא לפחד לשחק כדורגל, ולילד הזה יש כדורגל. זה שהוא צריך להשתפר מבחינת ההבנה של המשחק, את הדברים האלה אנחנו יודעים, אבל בית"ר ירושלים זה מועדון, שאם אתה רוצה לסחוף את הקהל אחריך, אי אפשר לשחק באפתטיות. צריך לעלות כל משחק ולבוא ולתת את הכל. ברגע שהקהל רואה שאתה נותן את הכל, הוא מאחוריך".

על נתנאל דלויה, שהחליף את איתמר ניצן בשער ועצר שני כדורים מסוכנים הוסיף: "הוא שוער טוב מאוד, אני אומר את זה באחריות, בתור שוער לשעבר".

עידן ורד התראיין גם הוא ואמר: "היה משחק לא טוב. אנחנו בתקופה שהכל הפוך וקשה. אחרי רבע שעה היינו מינוס גול, אבל הראינו אופי, מה שלא הראינו כל העונה. יש תקופות שלא הולך, ודווקא שם יש צעירים כמו פדידה, זרגרי, יאנקוביץ', ונתנו את הנשמה".

"כל שחקן, לא משנה בן כמה הוא ואיך קוראים לו צריך לרוץ. כשזה יקרה, תהיה פה קבוצה חזקה וטובה. זאת שנה בעייתית ומורכבת. כולם אומרים שצריך לעשות על העונה הזאת איקס, אבל לא, צריך לקחת אותה ולהבין מה לא לעשות שנה הבאה, לעשות ריסטארט".

על המשך דרכו בקבוצה הוסיף: "דיברתי עם חוגג, הוא אמר לי שהוא בונה עליי, יש לי מספר הצעות, אבל קודם כל יש לי, כמו בכל פעם, את הזכות לבית"ר, שזה מועדון שאני אוהב, טוב לי פה, ואני קפטן. צריך לעשות וי סופי על העונה הזאת ואז נדבר על מה יהיה בעתיד".

"המועדון עבר הרבה דברים העונה, עם העיסקה, עם הקורונה, מקום 9-10, ולא נראים טוב, אבל כל החבר'ה דיברו על זה שאם לא היה קהל, לא היינו משווים. אבל היה קהל שעודד, ודחף אותנו, ותוך כמה דקות כבשנו שני שערים. אני מקווה שבמשחקים שנותרו שנה הבאה יבוא יותר קהל, כי בלי הקהל אנחנו חסרי אונים. אני קורא להם לבוא ולהיות חלק, זה מאוד חשוב לנו".