דראפיץ': "מי שתלמד להתמודד עם אתגרי הקורונה – תצליח השנה"

19 נובמבר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה התייחס במסיבת העיתונאים למשחק מול מכבי נתניה והתייחס לפציעות: "שחקנים צריכים לקחת הזדמנויות". על נתניה: "4 שנים נפלאות, הרבה שחקנים אנחנו הבאנו"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים מתכוננת למשחק מול מכבי נתניה שייערך ביום ראשון הקרוב באצטדיון טדי (20:45, שידור בערוץ הספורט). לקראת המשחק, התייחס מאמן הקבוצה, סלובודן דראפיץ', לשאלות העיתונאים על ההכנות ועל התקופה האחרונה ללא משחקים.

הרבה פציעות, שלא קשורות לעומס. איך מתמודדים עם זה?
"לפעמים יש באד לאק ואנחנו צריכים לעבור את התקופה הזאת והתקופה הזאת אי אפשר לשבת ולבכות, אנחנו צריכים לעבוד. בגלל זה יש סגל גדול. לפעמים יש שחקנים שמקבלים הזדמנויות ולוקחים אותם. זה מזל בשבילם. אנחנו צריכים להתמודד עם הדברים האלה ולא לשבת ולבכות".

איך ההרגשה לשבת ולשחק מול האקסית?
"85 אחוז מהשחקנים מנתניה אנחנו הבאנו ובנינו אותם מהנוער. היה לנו 4 שנים נפלאות, אבל חיים של מאמן הם לעבור מקבוצה לקבוצה, וכל הזמן יש אקסיות שצריך לשחק נגדם, ואולי זה פיקנטי לתקשורת אבל אנחנו בבית"ר וחושבים רק עליה ועל ההצלחה. אנחנו מכירים את השחקנים שלהם, יש להם מאמן טוב, הוא עושה עבודה טובה עד עכשיו, ואנחנו צריכים להיות מאוד מרוכזים כי נשחק נגד קבוצה מאוד דינמית ומאוד טובה. לא קל לשחק נגדה. היא תעשה הרבה צרות לקבוצות, ורואים את זה. אנחנו צריכים להיות מרוכזים, כי מכבי נתניה היא קבוצה שבהחלט יכולה להגיע למקומות גבוהים בעונה הזאת".

https://vimeo.com/481255871

 
היום חזרו דגני ואיתמר, יוצאים לשלושה משחקים קשים, ואח"כ לעוד ריצה של משחקים. איך מנווטים את הסגל במצב כזה?
"זה מצב של קורונה, שזה מצב לא אידיאלי לנו ולא לאף קבוצה אחרת. כל הקבוצות בישראל משחקות שלושה משחקים, לכולם יהיה קשה. אנחנו רואים תוצאות. כולן מאבדות נקודות. יש לנו קבוצות שמשחקות באירופה ויש קבוצות שמשחקות שלושה משחקים בשבוע. בגלל זה הליגה הזאת תהיה מאוד מעניינת השנה. מי שתלמד להתמודד עם זה השנה, ועם סגל רחב, הקבוצה הזאת תצליח. ההיה מאוד מעניינת השבוע, ומי שראשונה תדע את זה – תצליח".

יש לחץ אחרי ההפסד לבני יהודה?
בבית"ר כל הזמן יש לחץ. אנחנו בלחץ חיובי, הכל תלוי איך אתה לוקח את זה. גם כשניצחנו את חדרה ואת בני יהודה היה לנו לחץ טוב. אני רוצה להסתכל על בית"ר בפן המקצועי. אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק, אנחנו צריכים להיות בכושר יותר טוב, בגלל זה עשינו מחנה אימונים, אני מצפה לראות קבוצה אחרת בתקופה הזאת. אנחנו לומדים דברים ככה שנתקדם ממשחק למשחק ונהיה יותר טובים. נהיה קבוצה שבית"ר צריכה להיות – התקפית וטובה. לשם אנחנו שואפים".

בית"ר "גשם" ירושלים ערכה הבוקר (חמישי), רגע לפני האימון, בדיקות דם תקופתיות על מנת לבדוק את בריאותם של השחקנים. בשעת בוקר הגיעה הקבוצה לסניף קופת חולים "מאוחדת" בעיר, שם שהו לבדם, וערכו את הבדיקות. לא נגלה מי פחד והסתכל לכיוון השני, אבל כן נוכל מי הסתכל על המחט וגרם לה לפחד ממנו – עידן, אלירן, שי ואופיר.

לאחר מכן עברו השחקנים לאימון הערב, שם תרגלו שוב את המערך אותו מבקשים המאמנים לשחק מול מכבי נתניה, כשהצמד, שמכיר טוב את שחקני היריבה, הזהיר את החבורה שלנו מקבוצה איכותית, חזקה ומהירה, ומי כמוהם יודעים אחרי שהם בנו את רובה.