יוסי אבוקסיס: "תמיד ידעתי שאחזור לכאן"

4 פברואר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה החדש העביר אימון בכורה לאחר ששוחח עם השחקנים: "מעכשיו אנחנו חייבים להתרכז בהשארת בית״ר בליגה". קריאף: "נגמרו התירוצים והסיפורים. יש לנו 13 משחקים. נדבר על הדשא"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים פתחה היום (שישי) את העידן החדש שלה עם המאמן החדש, יוסי אבוקסיס, שכבר העביר את האימון הראשון שלו בקצב גבוה. עוד לפני האימון שוחחו אוחנה ואבוקסיס עם השחקנים, ויישרו קו בנוגע להמשך העונה – 13 משחקים של גמר גביע.

כל הסגל, פרט לתמיר עדי וניב זריהן הפצועים התאמנו היום, וגם רוח, גשם וברד לא עצרו לרגע את האימון. המאמן החליט וערך תרגול טקטי ארוך, ולאחר האימון חתם על ההסכם שלו ויעמוד על הקוים ביום ראשון הקרוב מול נוף הגליל.

יוסי אבוקסיס בבית"ר ירושלים, ספר לנו על הנסיעה והכניסה לבית וגן היום 
"זה מאוד מרגש, כי כדורגל הוא כל כך דינמי, אתה לא יכול לתכנן שום דבר. בית"ר תמיד היה מועדון שבראש שלי ידעתי שאני אאמן אותו בעבר, בעבר וכעסו עליי ואני הסברתי שאגיע למועדון הזה. כמובן שהייתי שמח לאמן עם תקציבים ובתקופה יותר טובה, זה משהו דינמי שאי אפשר לתכנן, אבל במצב הזה זאת גאווה גדולה לאמן. אני מרגיש ביום וחצי הזה כמה זה חשוב מכמות ההודעות.

"זה אתגר מאוד מאוד גדול. להגיע לפה, לראות אנשים אחרי כל כך הרבה שנים, מאלי אוחנה ששיחקתי איתו, מאיר הרוש האגדה בבית"ר ירושלים והרבה אנשים שנמצאים ואוהבים את המועדון, בסה"כ זה מרגש, אבל דיברנו עם השחקנים שתיים שלוש דקות, היה אימון טוב, קצב טוב, ואפילו היה ברד במגרש שכיבד אותנו מהשמיים תוך כדי האימון".

 
אמרו לך שזאת משימת התאבדות, לקחת את המשימה הזאת עליך בסוף
"בכל מקום בכדורגל זה התאבדות. כל מקום שאתה רוצה להימנע מירידה, או אליפות, הכל זה קשה. כדורגל זה משהו שצריך לשנות בו את האנרגיות. יש פה שחקנים טובים, אני מאוד מאמין בסגל הזה. צריך ליצור תלכיד שייצא לדרך חדשה ואני חושב שיש עכשיו ודאות עד סוף השנה צריך לשחרר לשחקנים את הלחץ מעליהם. יש משכורות, אין לאף אחד תירוצים יותר".

על סיום חלון ההעברות: "לא היו לנו הרבה אפשרויות, זה היה היום האחרון, רק בצהריים נכנסתי, דן עזריה הוא שחקן שיעזור לנו עם העומק בקישור. ניסינו לעשות מהלך או שניים, אבל אנחנו צריכים להפסיק להתייחס לזה ולהתרגל לסגל הקיים".

על המשחק מול נוף הגליל ביום ראשון: "מאתמול בבוקר חשבתי איזה קהל יגיע ואיזה טירוף יהיה ואז אמרו לי שזה ללא קהל וזה אכזב אותי מאוד. בית"ר חייבת את הקהל שלה, את המשחק הזה ניאלץ לעשות בלעדיו. נצטרך להביא אנרגיות. נוף הגליל עשתה ניצחון יפה מאוד במשחק האחרון.

"אני מתנצל בפני הקהל אם התאכזבו ממני בעבר, אבל צריך לעזוב הכל – לא אני, לא אף אחד. יש מטרה אחת להשאיר את המועדון הענק הזה בליגה, גם את הקהל. נעשה הכל כדי להשאיר את הקהל בליגה".

קפטן הקבוצה, אופיר קריאף, הוסיף: "מה שנוצר בשבועות האחרונים זה משהו שאי אפשר להיערך אליו. כמונו יש מאות אלפי אוהדים, יש חוסר ודאות, לא שהיו תירוצים, אבל עכשיו נגמרו הסיפורים, זה הסגל, זה הצוות המקצועי, וזה המאמן. יש הכל, ונתחיל לדבר על הדשא, הגיע הזמן".

על המאמן החדש, יוסי אבוקסיס הוסיף: "כל מי שהוא בית"רי זה משהו מרגש, אני גדלתי עליו, זה משהו מרגש. דיברתי עם יוסי, הוא אמר שפתאום לחזור לחולצה הזאת זאת סגירת מעגל, המשימה שיש בפנינו היא חשובה, 13 משחקים אחרונים לסיום העונה".

היתה לך מחשבה על עזיבה?
"יצאתי לתקשורת לפני כמה ימים שלא משנה מה, ולא משנה באיזה מצב, אני נשאר בבית"ר, לא זז מפה גם בלי שכר. גם בחינם ובכל ליגה אני לא זז מבית"ר".