דראפיץ׳: "אנחנו צריכים להיות בפלייאוף"; ניצן: "התחרות על ההרכב מאוד בריאה"

3 מרץ 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן והשוער התראיינו לקראת המשחק מול בני סכנין: "אנחנו רוצים את הפלייאוף העליון מאוד. יש לנו חמישה משחקים להוכיח מה אנחנו שווים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תפגוש מחר (חמישי) במסגרת המחזור ה-23 את בני סכנין באצטדיון טדי, כשהיא יודעת שניצחון הוא בגדר חובה על מנת להיאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון. מי שהתייצבו היום למסיבת העיתונאים הם מאמן הקבוצה, סלובודן דראפיץ' ואיתמר ניצן, שוער הקבוצה.

סלובו, מחר משחקים שוב מול סכנין, איך אתה רואה את התקופה האחרונה של הקבוצה?
"התקופה היא יותר טובה ממה שהיה בתחילת העונה. הסגל יותר רחב, הבעיה היא שמשחקים כל יומיים אז יש לנו פחות זמן לאמן את הקבוצה. כולנו נמצאים בתוך סיר הלחץ הזה שנקרא כדורגל ישראלי. אני חושב שהמשחק האחרון שלנו היה לא רע, אבל אנחנו בטוחים שאנחנו יכולים לשחק הרבה יותר טוב אפילו ממה ששיחקנו נגד באר שבע. אני מקווה שב-5 משחקים האחרונים לפני הפלייאוף אנחנו נהיה בכושר טוב".

איך זה לשחק נגד אותה קבוצה לאחר שבועיים כאשר שם סיימנו ב-0:0?
"זאת קבוצה אחרת, מאמן אחר. אנחנו לא יודעים איך הם ישחקו כי יש להם כמה פצועים כמונו. ההרכב שלהם יכול להשתנות כל יומיים. אנחנו כן משחקים בבית ואנחנו צריכים את הנקודות ואת הניצחונות. ב-5 משחקים הקרובים אנחנו צריכים לקחת כמה שיותר נקודות כי יש 7-8 קבוצות שמתמודדות על הכרטיס לפלייאוף העליון. אנחנו צריכים להיות שם, ככה שכל אחד רוצה לנצח ואנחנו רוצים להיות אלה שכן מנצחים ועולים שלב".

איך לוקחים סגל שעבר כל כך הרבה תלאות בעונה הזאת ומביאים אותו למצב שהכדורגל נראה יותר טוב? מבחינתכם כמאמנים זה אתגר לא פשוט
"זה כמו שף עם מוצרים. ככל שהמוצרים יותר טובים ככה העוגה יוצאת יותר טובה. אין ספק שהגיע חיזוק כמו שרצינו – גם מתאוסיניו שהיה פצוע, גם אוחנה וגם מרקו וניקו אולסק שהגיעו והסגל הפך להרבה יותר טוב. ההתמודדות על ההרכב בריאה יותר והקבוצה הופכת לטובה יותר. כשאין לך מוצרים אתה לא יכול לעשות משהו מיוחד. אני מאמין שעם כל השחקנים האלו אנחנו נראה הרבה יותר טוב".

 
לאחר שדראפיץ' סיים, אמר השוער, איתמר ניצן: "אני רוצה פלייאוף עליון ואני רוצה גם מעבר לזה. כרגע זאת המטרה הראשונה והיחידה שלנו, אנחנו רוצים את זה מאוד. רוצים לשחק מול קבוצות צמרת, להיאבק על אירופה, אם נעפיל. זאת המטרה הראשית שלנו".

"ברגע שהגיעו עוד כמה שחקנים שנלחמים על ההרכב, זה יוצר תחרות מאוד מאוד בריאה. אף אחד לא יכול להיות באזור נוחות מסוים, וזה דבר שהוא מאוד מאוד בריא בקבוצה. הביאו שחקנים מאוד איכותיים, משהו שמאוד משפר את המצב של הקבוצה, ויש לנו חמישה משחקים להראות מה אנחנו שווים".

איך מתכוננים מבחינה פיזית, לא קל
"יש לנו צוות מאמנים מעולה, ויש לנו צוות פיזיוטרפיסטים מעולה, ואנחנו מקבלים פה כמעט את כל מה שאנחנו צריכים, זה תלוי גם בנו. אנחנו בסיטואציה הזאת וצריכים להוציא ממנה את המיטב. אין ברירה".

על עצמו באופן אישי הוסיף: "אני מרגיש רגיל, מרגיש שלא משנה איזה משחק, ואם הוא היה טוב או לא היה טוב, זה כבר מאחוריי יומיים אחרי. אין לנו הרבה זמן לטוב ולרע להישאר במצב המנטלי של אחרי משחק. אנחנו צריכים להשאיר מאחור את מה שאנחנו חווים, בין אם זה הצלחה או כישלון, והיום שאחרי זה – זה דף חדש. אף אחד לא יזכור לנו דברים טובים אם לא נשיג את המטרות שלנו"